اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

حزب حاکم ژاپن پیشنهاد توسعه‌ی ین دیجیتال را ارائه کرد

در این پیشنهاد گفته شده که دولت باید توسعه‌ی ین دیجیتال را ترجیحاً تا دو الی سه سال آینده به پایان برساند

نکات برگزیده مطلب
  • کوزو یاماموتو(Kozo Yamamoto) رئیس کمیسیون تحقیقاتی در امور مالی و بانکی حزب حاکم ژاپن به تازگی اعلام نموده که دولت این کشور باید هرچه سریع‌تر روند توسعه‌ی رمزارز بومی یا همان ین دیجیتال را آغاز نموده و ترجیحاً این کار را «تا دو الی سه سال آینده» به پایان برساند.

ژاپن هم به دنبال رمزارز بومی است

یکی از نمایندگان ارشد حزب دموکراتیک لیبرال(LDP حزب حاکم در ژاپن) روز دوشنبه اعلام کرد که دولت ژاپن باید ترجیحا تا «دو الی سه سال آینده» ین دیجیتال را توسعه دهد. این قانونگذار ارشد همچنین پیشنهاد کرد که دولت باید برنامه‌ی ارز دیجیتال را در سیاست‌ها و دستورالعمل‌های کلیدی اواسط سال جاری قرار دهد.

 دیجیتال ین Japan ژاپن

این صحبت‌ها توسط کوزو یاماموتو(Kozo Yamamoto) رئیس کمیسیون تحقیقاتی در امور مالی و بانکی حزب LDP و در رابطه با برنامه‌های شرکت فیس‌بوک برای راه‌اندازی رمزارز بومی لیبرا(Libra) و تاثیر این حرکت بر اقتصاد جهانی ارائه شده است. سوال اصلی این است که با عرضه‌ی چنین ارزهایی(لیبرا و سایر موارد مشابه) آیا کشورهای مستقل می‌توانند در آینده همچنان در راس قدرت کنترل پول قرار بگیرند یا خیر.

تمام مقامات ژاپن به تکاپو افتاده‌اند

هفته‌ی گذشته شآکیرا آماری(Akira Amari) وزیر امور اقتصادی ژاپن هم سخنان مشابهی ارائه کرد بود. وی معتقد است که عرضه‌ی رمزارز بانکی(CBDC) یا همان یوان دیجیتال از طرف چین می‌تواند باعث کاهش قدرت دلار در مبادلات بین‌المللی شود، بنابراین باید هرچه سریع‌تر با کمک ایالات متحده و کارگروه G7، با نفوذ احتمالی چین پس از ورود به حوزه‌ی ارزهای دیجیتال مقابله کرد. وی در رابطه با این موضوع اعلام نموده:

هرچه زودتر این کار انجام شود، بهتر است[قرار گرفتن برنامه‌های مربوط به ارزهای دیجیتال در دستور کار دولت]. ما پیشنهاداتی را برای قرارگیری در دستور کار دولت ارائه می‌کنیم و امیدواریم که این کار[توسعه‌ی ین دیجیتال] طی دو تا سه سال آینده انجام شود. Akira Amari

آقای یاماموتو قصد دارد در راستای افزایش احتمال تصویب پیشنهادات فوق‌الذکر توسط دولت، با آکیرا آماری همکاری نزدیکی برقرار کند. این تلاش قانونگذاران و دولتمردان ژاپن در راستای توسعه‌ی رمزارز بانکی درحالیست که بانک‌های مرکزی سراسر جهان روند بررسی و تحقیق پیرامون فرایند صدور رمزارز بانکی را تشدید کرده‌اند.

نظر شما در رابطه با پیشنهاد قانونگذاران ارشد ژاپن در رابطه با توسعه‌ی رمزارز بومی چیست؟ چه چیز باعث شده تا اقتصاد‌های بزرگ جهان نسبت به رمزارز بانکی چین حساس شوند؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا