اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

احتمال بکارگیری رمزارزها در کوبا

دولتمردان کوبا ظرفیت استفاده از رمزارزها را برای مقابله با بحران اقتصادی بررسی می‌کنند

نکات برگزیده مطلب

  • خبرگزاری روییتر(Reuter) در روز چهارشنبه گزارش کرد که دولتمردان کوبا برای مقابله با بحران اقتصادی که توسط تحریم‌های ایالات متحده آمریکا تشدید شده است، استفاده از رمزارزها را بررسی می‌کنند.

 

الجاندرو گیل فرناندز(Alejandro Gil Fernandez)، وزیر اقتصاد کوبا اظهار داشت: «ما ظرفیت استفاده از رمزارزها را در معاملات داخلی و بین‌المللی بررسی می‌کنیم و در این حوزه با دانشگاه همکاری می‌کنیم.»

 

کوبا به دلیل تحریم‌های اقتصادی آمریکا، کاهش صادرات و در همراهی با کشور متحد خود(ونزوئلا) بحران اقتصادی شدیدی را تجربه می‌کند.

این کشور برای یک چهارم جمعیت اقداماتی را شامل افزایش درآمد و تشدید اصلاحات بازار اعلام کرده است. کوبا با اقدامات نوآورانه سعی دارد تولید ملی خود را افزایش داده و تقاضا برای افزایش رشد اقتصادی را افزایش دهد.

تحریم‌های آمریکا موجب گردید ونزوئلا در سال گذشته رمزارز ملی خود را با نام پترو(Petro) در سال گذشته راه‌اندازی کند. نیکلاس مادورو(Nicolas Maduro) رئیس جمهور ونزوئلا اخیرا اعلام کرده است که ونزوئلا قصد دارد نفت خود را در مقابل پترو به فروش برساند تا کشورش را در مقابل نفوذ آمریکا رهایی بخشد.

آیا رمزارزها می‌توانند به کشور‌هایی که با تحریم‌های اقتصادی آمریکا مواجه‌اند کمک کنند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع
Theblockcrypto
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن