اخبار و مقالاتاز کجا شروع کنم؟اسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

تعدیل قیمت در بازار دارایی‌های امن پس از سخنرانی دیشب ترامپ

در نتیجه‌ی سخنرانی ترامپ قیمت دارایی‌های امن همانند بیت کوین و طلا با کاهش نسبی روبرو بوده است

نکات برگزیده مطلب
  • همزمان با افزایش تنش‌ها میان ایران و آمریکا در روزهای گذشته قیمت دارایی‌های امن همانند طلا و بیت کوین نیز دچار افزایش شده بود. این روند که تا روز چهارشنبه نیز ادامه یافت موجب دست‌یابی قیمت بیت کوین به سطح ۸,۳۶۰ دلار گردید. با این وجود قیمت بیت کوین پس از سخنرانی ترامپ در روز گذشته مبنی بر تصمیم این کشور بر عدم انتقام‌جویی از حمله‌ی ایران، کاهش ۴.۲۷ درصدی را تجربه کرده است.

 

واکنش‌ها به حملات موشکی ایران

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، دونالد ترامپ ادعا کرده است که هیچ سرباز آمریکایی در حملات ایران آسیب ندیده است. وی همچنین اعلام کرده است که آسیب اندکی به پایگاه نظامی ایالات متحده‌ی آمریکا در عراق وارد شده است. رئیس جمهور آمریکا همچنین ادعا کرده است که قصد دارد تحریم‌های جدیدی را علیه ایران وضع کند.

ترامپ افزود که باید برای انعقاد قرارداد جدید با ایران تلاش کنیم تا دنیا را به مکانی امن‌ و صلح‌آمیز تبدیل کنیم. وی همچنین اظهار داشت:

ایالات متحده‌ی آمریکا حاظر است به همراه تمامی کسانی که خواستار صلح هستند، صلح را بپذیرد. دونالد ترامپ

رجب طیب اردغان و پوتین در بیانیه‌ی مشترک اعلام کردند که اقدام نظامی آمریکا علیه سردار قاسم سلیمانی غیر قانونی بوده استو آن‌ها هر دو طرف را به خویشتن‌داری دعوت کردند و از ایران و آمریکا درخواست کردند تا مسائل را از طریق دیپلماتیک حل و فصل کنند.

بر همین اساس پکن نیز در واکنش به حملات موشکی ایران به دو پایگاه نظامی آمریکا در عراق، وضعیت کنونی را نگران کننده توصیف کرده است.

تغییرات قیمت در بازار‌های مالی امن همزمان با کاهش تنش‌ها

اگرچه، قیمت بیت کوین همراه با افزایش تنش‌ها پس از حمله‌ی موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکایی به سطح 8,360 دلار رسیده بود، پس از سخنرانی ترامپ به آرامی کاهش یافت و هم‌اکنون در سطح 7,964 دلار مبادله می‌گردد. این موضوع کاهش 4.27 درصدی را در قیمت بیت کوین نسبت به روز گذشته نشان می‌دهد. قیمت جهانی طلا نیز 13 دلار بر هر انس کاهش یافته است و در سطح 1,558 دلار داد وستد می‌گردد.

به نظر می‌رسد نقش بیت کوین به عنوان یک دارایی امن و عنوان «طلای دیجیتالی» در این برهه‌ی زمانی اثبات شده است. حساب کاربری Nikkei Asian Review توئیت کرد:

توئیت
رمزارزها بدون دخالت دولت‌ها و یا ریسک‌های سیاسی، به «طلای دیجیتالی» تبدیل شده‌اند.

افزایش جستجوی عبارت بیت کوین و ایران در گوگل

داده‌های گوگل ترند(Google Trends) نشان می‌دهد که جستجو برای عبارت انگلیسی «Bitcoin Iran» از یکم الی هشتم ژوئن 4,450 درصد افزایش یافته است.

جستجوی عبارت انگلیسی بیت کوین «Bitcoin» نیز در سراسر جهان افزایش یافته است و در میان 40 هفته‌ی پیش به امتیاز 100 رسیده است.

پس از کشور نیجریه، کانادا، سنگاپور و ایالات متحده‌ی آمریکا بیشترین جستجو برای عبارت «Bitcoin Iran» را ثبت کرده‌اند.

نظر شما نسبت به تغییرات قیمت بیت کوین در راستای افزایش تنش‌های میان ایران و آمریکا چیست؟ آیا قیمت بیت کوین در روند نزولی کاهش خواهد یافت؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
کوینیت
دکمه بازگشت به بالا