آموزش ماینینگترید و ماینینگماینینگ

ماین بیت کوین با کامپیوتر، دروغ یا واقعیت؟

آیا استخراج بیت‌کوین با کامپیوتر شخصی و لپ‌تاپ امکان‌پذیر است؟

به طور خلاصه اگر بخواهیم بگوییم که آیا استخراج بیت کوین از طریق کامپیوتر و لپ تاپ امکان پذیر است یا خیر باید بگوییم که از نظر تئوری بله. اما در عمل با احتمال بالای ۹۹ درصد این کار سودآور و به صرفه نخواهد بود.

در ابتدای بوجود آمدن بیت کوین این کار منطقی بود و شاید شما می توانستید هفته‌ای هزاران بیت کوین(به ارزش چندین میلیون دلار به قیمت امروز) استخراج کنید. اما با رشد شبکه بیت کوین، رشد شدید ماینرها و افزایش قیمت بیت کوین، شدت رقابت برای استخراج به گونه ای شده که امروزه تنها از طریق دستگاه ها و تجهیزات مخصوص به این کار به صرفه و عملی است.

استخراج بیت کوین توسط کامپیوتر، با احتمال بالای ۹۹ درصد سودده و به صرفه نخواهد بود.

استخراج بیت کوین چیست؟

استخراج بیت کوین فرایندی است که طی آن بیت کوین در شبکه تولید می شود.

در شبکه بیت کوین به طور متوسط هر ده دقیقه یک بلاک تشکیل می شود و در زنجیره قرار می گیرد. برای قرار گرفتن هر بلاک در زنجیره، ماینر ها با هم رقابت می کنند تا بتوانند برنده مسابقه بلاک شوند.

هر کسی که بتواند جواب مسابقه را سریعتر از بقیه حدس بزند برنده جایزه خواهد بود.

شرکت کنندگان مسابقه همان استخراج کنندگان بیت کوین هستند و جایزه مسابقه هم بیت کوینی است که در شبکه تولید می شود.

هرچقدر شرکت کنندگان بتوانند با سرعت بالاتری اعداد مختلفی را حدس بزنند و به شبکه ارسال کنند احتمال برنده شدن آنها بیشتر خواهد بود.

به همین دلیل شرکت کنندگان به سمت دستگاه‌های تخصصی ماینر رفته اند. دستگاه‌های ماینر اعداد مختلف را با سرعت بالا حدس می زنند و به شبکه ارسال می کنند.

بخوانید: معرفی و راهنمای بهترین دستگاه های ماینر

 

استخر استخراج و تشکیل گروه

در حال حاضر به قدری رقابت برای استخراج شدید شده که اگر افراد به تنهایی با دستگاه‌های خود در مسابقه شرکت کنند هم احتمال زمان برنده شدن آنها ممکن است تا چند صد سال طول بکشد.

به همین دلیل شرکت کنندگان برای برنده شدن در مسابقه از طریق استخر استخراج اقدام می کنند. استخر استخراج، تعداد زیادی شرکت کننده هستند که باهم یک گروه تشکیل می دهند تا احتمال برنده شدن گروه آنها بالاتر رود و پس از برنده شدن جایزه بین همه گروه به نسبت تقسیم می شود.

بخوانید: راهنمای انتخاب استخر‌های ماینینگ

 

به تبلیغات استخراج بیت کوین با کامپیوتر اعتماد نکنید

ممکن است شما هم به تبلیغات گسترده ای که برای استخراج بیت کوین با کامپیوتر می شود، برخورده باشید. اما همانطور که توضیح داده شد این کار از نظر عملی امکان پذیر نیست. و معمولا مقاصد دیگری پشت این تبلیغات است.

حتی ممکن است از افراد دیگر و یا در تبلیغات بشنوید که با کامپیوتر درآمد بیت کوینی نیز داشته اند، اما این نیز حلقه دیگری از زنجیره روش های تبلیغات این شبکه ها برای جذب بیشتر طعمه های خود است.

در انتها پیشنهاد می کنم اگر می خواهید وارد دنیای بیت کوین شوید از منابع معتبر آگاهی کسب کنید و زمان مناسب برای آشنایی و مطالعه اختصاص دهید. آگاهی بهترین سلاح در برابر تبلیغات فریبنده است. همچنین خرید بیت کوین حتی به مقدار کم می تواند به صورت عملی شما را با خیلی از مفاهیم آشنا کند.

بخوانید: راهنمای خرید بیت کوین

شما هم اگر تجربه ای در برخورد با این دست از تبلیغات یا استفاده از آنها داشته اید در پایین همین مطلب، تجربه خود را بنویسد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

دکمه بازگشت به بالا