اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

بایننس یک حساب کاربری با موجودی ۱۲۰۰ بیت‌کوین را مسدود کرد

مالک این حساب هنوز دلیل مشخصی برای فقل شدن حسابش از طرف بایننس دریافت نکرده است

نکات برگزیده مطلب
  • مدتی قبل یک حساب‌ کاربری در صرافی بایننس که دارای بیش از ۱۲۰۰ بیت‌کوین بوده، مسدود شده است و حالا پس از گذشت یک ماه، مالک حساب مذکور ادعا می‌کند که هنوز هیچ دلیلی قانونی و منطقی برای این کار اعلام نشده است.

 

صرافی رمزارزی بایننس(Binance)، به تازگی حساب یکی از کاربران ناشناس خود را به دلایل نامشخص، مسدود کرده است. این صرافی ادعا می‌کند که توسط عوامل امنیتی مجبور به انجام این کار شده است.

این کاربر یک تاجر با حجم مبادله‌ی بسیار بالا می‌باشد و در حساب کاربری خود بیش از ۱۲۰۰ بیت‌کوین داشته است. وی صرافی بایننس را به «رفتار مستبدانه و عدم شفافیت» متهم کرده است. این کاربر در صفحه‌ی Reddit صرافی بایننس اعلام کرد که تمام شرایط تایید حساب کاربری خود را پشت سر گذاشته اما هیچ کاری برای رفع این مشکل انجام نشده است.

پست Reddit کاربر مذکور

طبق گفته‌های این کاربر گمنام، از زمانی که او شروع به صحبت و مذاکره با نماینده‌ی کارکنان صرافی بایننس کرده ، چندین مرتبه علت مسدود‌سازی حساب کاربری او تغییر کرده است. او ادعا می‌کند که:

طی مکالمه‌ای که با آن‌ها داشته‌ام، چندین مرتبه علت مسدود‌سازی حساب کاربری من تغییر کرده و هیچ نتیجه‌ای حاصل نشده است، حساب کاربری من همچنان مسدود است. در ابتدا دلیل مسدودسازی حساب من «امنیتی» عنوان شده بود، و در آخرین مورد نیز اعلام کردند که «اجرای قانون» علت مسدودسازی بوده است. من هیچ‌کدام از موارد گفته شده را باور نمی‌کنم. The user

صرافی رمزارزی بایننس در اوایل سال جاری نیز به علت مشاهده‌ی الگوهای غیرعادی در تراکنش‌های جاری، اقدام به معلق کردن موقت فعالیت‌های تجاری کرد. این فرایند در نهایت منجر شد که مبادله‌ی رمزارز‌های SysCoin(با نماد SYS) در این صرافی متوقف شود. دلیل این امر «مشاهده‌ی تراکنش‌های غیرعادی در لیست سفارشات SYS در بایننس» اعلام شد.

اگر طبق اعلام بایننس، حساب کاربر مذکور نیز شامل تراکنش‌های غیرعادی بوده، پس می‌توان گفت مسدود‌سازی آن کاری منطقی محسوب می‌شود. با این حال، این کاربر ناشناس ادعا می‌کند که تمام تراکنش‌های خود را با استفاده از کیف‌پول‌های سرد(cold wallets) و حساب‌های صرافی انجام داده است و «هیچ قاعده ودلیل قانونی» برای مسدود کردن پول‌‌ها و دارایی او وجود ندارد.

در همین حین، یکی از کارکنان صرافی بایننس از طریق ایمیل توضیح داده است که روند مسدود‌سازی حساب مذکور در نتیجه‌ی یک امریه‌ی دریافتی از سوی «مقامات قانونی» به دلیل وجود اقدامات کلاهبرداری بوده است؛ موردی که این کاربر ممکن است مستقیما نقشی در آن نداشته باشد.

در حال حاضر با گذشت یک ماه از مسدود شدن این حساب، هیچ دلیلی مشخصی برای آن اعلام نشده و این حساب کاربری تا اطلاع ثانوی مسدود باقی خواهد ماند.

با وجود اینکه در حال حاضر در فضای رمزارزی ترسی پیرامون آسیب‌پذیر بودن صرافی‌های رمزارزی وجود دارد ، این حادثه می‌تواند بر این مورد دامن زده و باعث ترس و دور شدن سرمایه‌گذاران از صرافی بایننس شود.

این مسئله بسیار آزار دهنده است، بخصوص با ارائه نشدن یک دلیل واضح برای انجام این کار‌ها از طرف صرافی بایننس و سکوت مقامات قانونی، همچنین باید یادآور شد که هنوز هیچ دستورالعمل مشخصی به این کاربر داده نشده تا برای رفع مشکلات پیش آمده اقدام کند.

نظر شما در رابطه با این اقدامات بایننس چیست؟ با وجود چنین حوادثی آیا همچنان می‌توان به صرافی‌های رمزارزی اطمینان کرد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
ZYcrypto

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا