اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

نگاهی به مهم‌ترین خبر‌های رمزارزی در ماه سپتامبر

حذف ممنوعیت تبلیغات رمزارزها در گوگل، تعریف بلاکچین در قانون آمریکا و...

نکات برگزیده مطلب
  • سپتامبر 2018، از جنبه‌های بسیاری برای صنعت رمزارزی اهمیت بالایی داشت. حذف ممنوعیت تبلیغات رمزارزی در گوگل، استفاده از بلاکچین برای حفظ محیط زیست، استفاده از بلاکچین در فعالیت‌های خیریه، تصویب لایحه‌ای که بلاکچین را به صورت قانونی تعریف می‌کند بخشی از مهم‌ترین خبر‌هایی است که در این ماه منتشر گردید.

گوگل ممنوعیت تبلیغات رمزارزی را حذف می‌کند

در ماه جاری گوگل خبر مهمی را منتشر کرد، این غول تکنولوژی تصمیم گرفته است که ممنوعیت نمایش آگهی‌های رمزارزی را حذف کند و به صرافی‌های تحت نظارت قانون در ژاپن و آمریکا، از ماه اکتبر اجازه دهد تا از فضای تبلیغاتی این شرکت استفاده نمایند.

بلاکچین PwC حافظ محیط زیست

بسیاری از مردم با توجه به گزارش‌هایی در زمینه‌ی مصرف برق صنعت ماینینگ و …بلاکچین را نیز برای محیط زیست زیان‌بار می‌پندارند، نتیجه‌ی تحقیقات انجام شده توسط انجمن اقتصاد جهانی(World Economic Forum) در ارتباط با PwC، نشان می‌دهد که این تکنولوژی با 65 روش می‌تواند از محیط زیست محافظت کند. این گزارش اعلام می‌کند که اگر مردم بلاکچین را در مسیر درست مورد استفاده قرار دهند، می‌توانند «از مزایای روش‌های غیر متمرکزِ پاک و کارآمد‌تر در حفظ محیط زیست، استفاده ازسرمایه‌های طبیعی و توانمند‌سازی جوامع» بهره‌مند شوند.

ارائه لایحه‌ای برای تعریف قانونی کریپتو در مجلس کالیفرنیا

در ماه سپتامبر، گزارش‌هایی از تلاش‌های مجلس ایالت کالیفرنیا در ارائه‌ی تعریف قانونی برای تکنولوژی بلاکچین، قرارداد‌های هوشمند، ثبت الکترونیکی و امضای الکترونیکی منتشر گردید. پیش نویس این لایحه توسط موسسه‌ی ایان کالدرون(Ian Calderon) و با همکاری سناتور دموکرات باب هرتزبرگ(Bob Hertzberg) ارائه شده است، و در آن تکنولوژی بلاکچین به صورت زیر تعریف شده است:

تکنولوژی بلاکچین به معنی تکنولوژی دفتر کل توزیع شده است و از دفتر کل توزیع شده، غیر متمرکز، مشترک و متقابل استفاده می‌کند، می‌تواند عمومی یا خصوصی، با و یا بدون نیاز به اخذ مجوز و همچنین بر پایه‌ی اقتصاد توکنیزه کردن و یا بدون استفاده از آن باشد. California Bill

 

استنفورد اولین مجله‌ قوانین بلاکچین را منتشر کرد

استفورد اولین مجله‌ی قوانین و سیاست‌های بلاکچین را منتشر کرد. این مجله با عنوان Stanford Journal of Blockchain Law & Policy یا به اختصار JBLP منتشر شده است. این مجله دارای بخش‌های نقد و بررسی، مقالات و نظرات است که در پلتفرم منبع باز وابسته به آزمایشگاه رسانه‌ای MIT یعنی pubpub.org منتشر می‌شود.

Scrabble بیت‌کوین را به عنوان یک کلمه به رسمیت شناخت

Scrabble یکی از بازی‌های محبوب جهان است که با کلمات انجام می‌شود، این بازی کلمه‌ی بیت‌کوین را در میان 300 لغت دیگر به دیکشنری Merriam Webster اضافه کرد. بر اساس گزارش NPR، این تغییر ششمین ویرایش دیکشنری Scrabble از سال 1976 تا‌کنون محسوب می‌شود. دیکشنری اشاره شده هر ده سال، تنها یک یا دو مرتبه بروزرسانی می‌شود.

تیم‌های ورزشی از رمزارزها برای جمع‌آوری کمک‌ خیریه استفاده می‌کنند

دو گروه ورزشی مجزا، در دو رویداد مختلف از رمزارزها برای اهداف خاص استفاده کردند. ال‌اِی داجز(LA Dodgers) بازیکن حرفه‌ای تیم بیسبال آمریکا در میان 40 هزار هوادارش و در بازی مقابل تیم Padres، رمزارز رایگان بر پایه‌ی اتریوم توزیع کرد.

دیگر رویداد ورزشی مرتبط با رمزارزها در تور دوچرخه سواری De Force در فرانسه با هدف جمع آوری کمک برای خیریه اتفاق افتاد. دوچرخه سواران در یک مسیر به طول 4 هزار مایل گرد هم آمدند تا نشان دهند چگونه می‌توان از رمزارزها برای خیریه استفاده کرد. این گروه قصد دارد 1 میلیون دلار رمزارز برای کمک به مرکز حمایت از زنان منطقه‌ی Houston که برای پایان دادن به خشونت خانگی و آزار بانوان فعالیت می‌کند، جمع آوری کند.

پناهندگان زن سوری از طریق بلاکچین پول دریافت می‌کنند

سازمان ملل متحد اعلام کرد که از تکنولوژی بلاکچین در برنامه‌ی پول برای کار(cash-for-work) برای حمایت از زنان سوری، استفاده خواهد کرد. شرکت‌کنندگان در این برنامه قادر خواهند بود از سوپر مارکت‌هایی که از برنامه‌ی جهانی غذا پشتیبانی می‌کنند و بدون نیاز به واسطه‌هایی همانند بانک، پول دریافت کنند. همچنین زنان سوری قادر خواهند بود پول را به طور مستقیم خرج کنند.

نظر شما در مورد خبر‌های ماه سپتامبر چیست؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
NewsBTC
دکمه بازگشت به بالا