اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

سرمایه‌گذاری BINANCE LABS در استارت‌آپ‌های بلاک‌چینی

بایننس با هدف گسترش فرصت‌های موجود در بلاک‌چین یک برنامه‌ی تزریق سرمایه راه‌اندازی کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • BINANCE LABS به تازگی اعلام نموده که با هدف گسترش فرصت‌های بلاک‌چینی و موفقیت استارت‌آپ‌های این صنعت، یک برنامه‌ی تزریق سرمایه‌ راه‌اندازی کرده است که طی آن با دریافت ۱۰ درصد از سهام پروژه‌ مبلغی معادل ۵۰۰ هزار دلار به آن‌ها پرداخت خواهد کرد.

جزئیات برنامه‌ی تزریق سرمایه‌

برنامه‌های تزریق سرمایه‌ی Binance Labs در طول ۱۰ هفته به همراه اولین دسته از پرداخت‌ها در ماه اوکتبر فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. طی یک مصاحبه با اِلا ژانگ(Ella Zhang) مدیرعامل Binance Labs، وی اظهار داشت که هر دسته پرداخت سرمایه شامل ۸ تا ۱۰ استارت‌آپ بلاک‌چینی خواهد بود. اولین دسته در سانفرانسیسکو شهر کالیفرنیا برگزار خواهد شد زیرا هدف Binance Labs این است که در هر سه‌ماهه حداقل یک برنامه‌ی تزریق سرمایه داشته باشد.

این برنامه‌‌ی تزریق سرمایه با هدف حمایت و پرورش استارت‌آپ‌های بلاکچینی به وسیله یک رویکرد جامع و ارائه‌ی پشتیبانی به شکل‌های مختلفی اعم از سرمایه‌گذاری پایه(seed investment)، حمایت، بازاریابی شبکه‌ای و دیگر خدمات اضافه همچون کمک‌های فنی و یا مشاوره‌ی حقوقی، شکل گرفته است. هر استارت‌آپ ۵۰۰ هزار دلار سرمایه‌ از طرف صرافی رمزارزی بایننس(Binance) دریافت خواهد کرد و در مقابل باید ۱۰درصد از سهام کل کسب و کار خود را به این صرافی رمزارزی واگذار نماید. البته شکل پرداخت این سرمایه، یعنی پرداخت ارز فیات یا پرداخت به شکل رمزارزی هنوز از سمت این صرافی تصمیم‌گیری نشده است.

علاوه بر موارد گفته شده، استارت‌آپ‌ها می توانند با همکاری نزدیک با افراد حرفه‌ای و چندین متخصص صنعت رمزارزی در دسته‌ی پرداخت سرمایه‌ی کنونی و بعدی، از کمک‌های فنی و کاری بهره‌مند شوند.

اِلا ژانگ همچنین به اظهارات خود افزود که Binance Labs تمامی استارت‌آپ‌های بلاک‌چینی که برو روی صرافی‌های غیرمتمرکز، مقیاس‌پذیری زنجیره‌ی عمومی، توسعه‌ی امنیت و زیرساخت‌های مرتبط با بلاک‌چین، روش‌های پرداختی، کیف‌پول‌ها، نگهداری دارایی و دیگر زمینه‌های مرتبط فعالیت‌ کنند را جذب کرده و تحت حمایت خود قرار می‌دهد.

به تازگی، چانگ‌پنگ ژائو(Changpeng Zhao) مدیرعامل بایننس توضیح مختصری در رابطه با پروژه‌ی صرافی غیرمتمرکز این کمپانی ارائه کرده بود. برای تمرکز زدایی هرچه بیشتر، این کمپانی به تازگی مالکیت کیف‌پول رمزارزی مخصوص تلفن‌های همراه Trust Wallet را نیز بر عهده گرفته است.

اِلا ژانگ در گفته‌های خود اظهار داشت که برای جذب هرچه بیشتر اینگونه‌ فرصت‌ها از سراسر جهان در فضای بلاک‌چینی، بایننس این برنامه‌ی تزریق سرمایه‌ را در دیگر بخش‌های جهان مانند آسیا و آفریقا نیز انجام خواهد داد. وی گفت:

ما به دنبال گسترش فعالیت‌های خود به دیگر شهر‌های سراسر جهان هستیم زیرا تکنولوژی بلاک‌چین و صنعت رمزارزی بین‌المللی است. ما مشکلات و فرصت‌های موجود در مناطق مختلف جهان را در کنار راه‌های استفاده از بلاک‌چین را دیده‌ایم. Binance Labs از چند ماه قبل سرمایه‌گذاری‌های خود را شروع کرده و ما شاهد آشفتگی‌های بسیاری در بازار بوده‌ایم که مانع شده بسیاری از بنیانگذاران پروژه‌های خود را راه‌اندازی کنند و ادامه دهند زیرا تقاضای زیادی از سمت سرمایه‌گذاران برای ورود به این پروژه‌ها وجود دارد. آن‌ها به تبدیل شدن به یک تیم و یک کمپانی بالغ به کمک‌های زیادی نیاز دارند تا بتوانند آنچه را که می‌خواهند، به شکل درست انجام دهند.

Ella Zhang

بایننس بر روی چندین پروژه‌ی دیگر هم کار می‌کند

این موارد نخستین تلاش کمپانی بایننس برای پیشبرد توسعه در بخش‌های مرتبط با بلاک‌چین نیست. در ماه ژوئن ۲۰۱۸ بایننس یک صندوق تامین اجتماعی با سرمایه‌گذاری ۱ میلیارد دلاری در استارت‌آپ‌های بلاک‌چین و صنعت رمزارزی را معرفی نمود. همچنین دیده شده که این کمپانی در حال گسترش کسب و کار خود در بخش‌های مختلف فضای رمزنگاری است؛ به عنوان مثال همکاری بایننس با یک کمپانی وام دهنده‌ی رمزنگاری با نام Libra Credit برای ارائه‌ی وام‌های رمزارزی و ارز فیات به دارندگان توکن‌های BNB.

بایننس همچنین با یک کمپانی ورزش‌های الکترونیک بلاک‌چینی با نام ChiliZ که در جزیره‌ی مالتا واقع شده نیز همکاری‌هایی داشته است تا استفاده از بلاک‌چین در این صنعت چند صد میلیون دلاری را گسترش دهد. تنها چند هفته پیش چانگ‌پنگ ژائو دیدگاهش در رابطه با آینده‌ی بلاک‌چین و نقش بایننس در شکل دادن به این صنعت را ارائه کرد.

نظر شما در رابطه با برنامه‌های جدید‌ Binance Labs چیست؟ فعالیت‌های این کمپانی چه تاثیری بر صنعت رمزارزی خواهند داشت؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Bitcoinist

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا