اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

احساس ناامنی بزرگ‌ترین بازار بورس آسیا از شرکت‌های رمزارزی

کمپانی رمزارزی Noah Ark قصد دارد با خرید شرکت Beat و استفاده از آن وارد بازار بورس آسیا شود

نکات برگزیده مطلب
  • طبق گزارشات منتشر شده در خبرگزاری‌های محلی به نظر می‌رسد که کمپانی Noah Ark قصد دارد تا با خرید مالکیت یک شرکت لیست شده در بورس اوراق بهادار توکیو به نام Beat، از مزایای ورود به بزرگ‌ترین بازار بورس اوراق بهادار آسیا برای منافع خود استفاده کند.

بر اساس گزارشات منتشر شده، دریافت مالکیت یک شرکت لیست شده در بورس اوراق بهادار توکیو توسط یک کمپانی هنگ‌کنگی که برپایه‌ی صنعت رمزارزی فعالیت می‌کند، باعث ایجاد نگرانی‌هایی شده است.

بورس اوراق بهادار توکیه(TSE) پذیرش شرکت‌های خارجی در بازار‌های ژاپن رو قبول کرده و حتی از این کار استقبال هم می‌کند، حتی اگر این شرکت‌ها فعالیت مرتبط با صنعت رمزارزی داشته باشند.

طبق گزارشات منتشر شده در روز یک‌شنبه، اوپراتور این بورس آشکارا به دلیل برعهده گرفته شدن مالکیت Beat Holdings که یک کمپانی لیست شده توسط Noah Ark Technologies بر روی این بورس است، نگران می‌باشد. Noah Ark Technologies یک کمپانی هنگ‌کنگی است که به دنبال راه‌اندازی صرافی رمزارزی در ژاپن و دیگر حوزه‌های قضایی بوده و قصد دارد یک ICO نیز منتشر کند.

طبق گزارشات، کمپانی Noah Ark به عنوان یکی از سهامداران شرکت لیست شده در TSE، به شرکت Beat Holdings پیشنهاد داده است که نام خود را تغییر دهد تا با رمزارزی Noah Coin که قرار است در ماه ژوئن راه‌اندازی شود، همخوانی داشته باشد.

علاوه بر این، کمپانی Noah Ark پیشنهادی ارائه کرد که طی آن این شرکت سهام‌های جدیدی را منتشر کند و حقوق خرید خود را افزایش داده تا در آینده بتواند با داشتن سهام بیشتری و ۵۰درصد از حق رای در شرکت Beat، که یک شرکت ثبت شده در جزایر کیمن(Cayman Islands) با تمرکز بر خرید مالکیت معنوی(acquiring intellectual properties یا IPs) و مراقبت‌های بهداشتی است را در اختیار بگیرد. شرکت Beat در حال حاضر سرمایه‌ی درحال گردشی معادل ۷/۳ میلیارد ین(معادل ۶۶ میلیون دلار) در اختیار دارد، در حالی که به مبادله در بخش دوم TSE برای شرکت‌های سطح متوسط نیز فعالیت می‌کند.

در بخشی از این گزارشات آمده است که این کمپانی هنگ‌کنگی در حال بررسی راه‌اندازی صرافی رمزارزی در ژاپن، ایالات متحده، چین و برخی بازارهای اروپایی است و قصد دارد در کنار این مورد از طریق راه‌اندازی ICO مربوط به رمزارز Noah Coin حدود ۱ میلیارد دلار سرمایه‌ نیز جمع‌آوری کند.

گزارش داده شده که TSE با اینکه دلیلی برای توقف این خرید مالکیت ندارد اما در رابطه با این اقدامات نیز احساس ناخوشایندی دارد. یکی از مقامات TSE به خبرگزاری‌های محلی اعلام کرده است که “اگر بخواهم صادقانه بگویم، این بورس احساس ناامنی می‌کند” چراکه آن‌ها همچنان سعی دارند تا از صنعت رمزارزی به دلیل عدم حمایت از سرمایه‌گذاران، دوری کنند. این گزارش در ادامه توضیح داده که کمپانی Noah هنوز توسط مقامات ژاپن به عنوان یک اوپراتو صرافی رمزارزی شناخته نشده و حتی معلوم نیس که آیا این شرکت درخواست برای رسیدن به این مرحله به صورت رسمی ارئه کرده است یا خیر.

کمپانی Beat و سهامدارانش نیز در مقابل خرید حق مالکیت توسط کمپانی Noah Ark مقاومت می‌کنند، از سوی دیگر لیان‌ یین هان(Lian Yin Hanh) مدیرعامل Beat نیز ادعا می‌کند که تنها دلیل کمپانی Noah برای راه پیدا کردن به TSE، استفاده از مزیت اعتبار لیست شدن در TSE به عنوان بزرگ‌ترین اوپراتور بورس اوراق بهادار آسیا است. آقای لیان به خبرگزاری‌های محلی اعلام نمود که کمپانی Noah قصد دارد که یک ICO در سنگاپور یا هنگ‌کنگ راه‌اندازی کند، حوزه‌ای که کمپانی Beat هم اکنون در آن حضور دارد.

کمپانی Noah با داشتن ۱۵ درصد از کل سهام، هم اکنون بزرگ‌ترین سهام‌دار Beat محسوب شده و حقوق مدیریتی آن نیز قرار است در ماه سپتامبر طی یک نشست سهام‌داران مورد بررسی و گفتگو قرار بگیرد.

نظر شما در رابطه با خرید TSE توسط Noah Ark چیست؟ این تغییر حق مالکیت چه تاثیری بر روی صنعت رمزارزی و آینده‌ی آن خواهد داشت؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
CCN

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا