اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

تایید هویت بیومتریک توسط بلاک‌چین

سیستم جدید تایید اثر انگشت هیتاچی از بلاکچین به عنوان پایگاه داده استفاده می‌کند

نکات برگزیده مطلب
  • جدید‌ترین گزارشات منتشر شده نشان می‌دهد که کمپانی بزرگ Hitachi در حال توسعه‌ی سیستم جدید تایید هویتی است که با استفاده از فرایند‌های تایید هویت بیومتریک و استفاده از اثر انگشت اشخاص مبادرت به انجام تراکنش‌ها در شبکه بلاکچین می‌کند.

طبق گزارشات رسمی منتشر شده به نظر می‌رسد کمپانی بزرگ‌ هیتاچی(Hitachi) پلت‌فرم جدیدی را توسعه داده است که از تکنولوژی Hyperledger Fabric استفاده می‌کند. این مکانیزم جدید از سیستم تایید هویت بیومتریک کمپانی هیتاچی و کوپن‌های شرکت KDDI استفاده می‌کند و طبق گزارشات قرار است به صورت آزمایشی برای اولین بار در فروشگاه‌های KDDI در توکیو مورد استفاده قرار بگیرد. این آزمایش شامل کارمندان از هر دو شرکت خواهد بود و پس از انجام عملیات ثبت نام از اثر انگشت آن‌ها برای انجام عملیات مختلف استفاده خواهد شد.

زمانی که کاربران بر روی این پلت‌فرم ثبت‌نام کردند، باقی امور توسط تاییدیه‌ی بیومتریک صورت خواهد گرفت، به عبارتی عملیات تایید هویت از طریق اثر انگشت کاربران انجام می‌شود.

پس از تایید اعتبار، سیستم کوپن KDDI فرایند‌های مربوط به انجام مراحل تراکنش را از طریق فضای بلاک‌‌چین انجام خواهد داد. هدف این سیستم این است که به بررسی کارایی تصدیق و تایید هویت از طریق شناسه‌ی بیومتریک و همچنین جستجوی برای بهبودی آن بپردازد. در این آزمایش همچنین سعی شده بر روی میزان زمان لازم برای انجام تراکنش و همچنین کاربر پسند بودن سیستم نیز توجه خاصی وجود داشته باشد.

علاقه‌ی خرده‌فروشی‌ها به تکنولوژی بلاک‌چین

باید یاد‌آور شویم که این سیستم اولین اقدام کمپانی هیتاچی نسبت به بررسی و استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین در صنعت خرده‌فروشی نیست. در ماه سپتامبر ۲۰۱۷ این کمپانی جهت ساخت و توسعه‌ی یک سیستم مدیریت زنجیره‌ای تامین که از تکنولوژی بلاک‌چین برای ساخت یک دفترکل امن برای تمامی اطلاعات مرتبط ایجاد می‌کرد، با  گروه مالیMzuho  همکاری نمود.

در تاریخ ۲۵ جولای ۲۰۱۸ نیز توسط BTCManager گزارش داده شد که یک استارت‌آپ جدید در نیوزیلند قصد دارد به روش مشابهی از تکنولوژی بلاک‌چین در صنعت خرده‌فروشی پوشاک استفاده کند تا از توانایی‌های این تکنولوژی در جهت ردگیری مدیریت زنجیره‌ی تامین و پایان دادن به حکم‌فرمایی شرکت‌های بزرگ و مدرن این صنعت، استفاده کند.

نظر شما در رابطه با این سیستم جدید تایید هویت چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
BTCmanager

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا