اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

بزرگ‌ترین پیش‌بینی پیتر شیف در مورد بیت‌کوین، اشتباه از آب در آمد

وی در سال ۲۰۱۹ اعلام کرده بود که افزایش قیمت رمزارز بیت کوین تا مرز ۵۰ هزار دلار ناممکن و یک مسئله‌ی غیرواقعی است

نکات برگزیده مطلب
  • آقای پیتر شیف(Peter Schiff) که از منتقدان سرسخت حوزه‌ی رمزارز و یکی از طرفداران طلا می‌باشد، در سال ۲۰۱۹ اعلام کرده بود که «بیت کوین هرگز به نقطه‌ی ۵۰ هزار دلاری نمی‌رسد». با این حال طی چند روز گذشته با آغاز یک روند صعودی قدرتمند رمزارز BTC نه تنها توانست از مرز ۵۰ هزار دلار عبور کند، بلکه به راحتی تا نقطه‌ی ۵۱۵۰۰ نیز افزایش ارزش را شاهد بود. گرچه پیش‌بینی آقای شیف در رابطه با بیت کوین نادرست از آب در آمد، اما وی باز هم به رویکرد خود پایبند ماند و با انتشار چند پست توییتری اعلام کرد که «گرچه بیت کوین ۱۰۰ هزار دلاری را نمی‌توان غیرقابل دسترسی توصیف کرد، اما سقوط دائمی این رمزارز و صفر شدن آن همچنان اجتناب ناپذیر است».

پیش‌بینی نکن مرد!

مردی که یک بار گفته بود «بیت کوین هرگز به نقطه‌ی ۵۰ هزار دلاری نخواهد رسید»، باز هم امروز پیش‌بینی‌های جدیدی در رابطه با رمزارز BTC ارائه نموده و توضیح داده است که صفر شدن ارزش بیت کوین نزدیک می‌باشد.

در سال ۲۰۱۹، جوی کرنن(Joe Kernen) میزبان یکی از برنامه‌های CNBC پیش‌بینی کرد که قیمت هر واحد رمزارز بیت کوین تا ماه می ۲۰۲۰ به رقمی بالغ بر ۵۵ هزار دلار خواهد رسید؛ با این حال آقای پیتر شیف(Peter Schiff) که از منتقدان سرسخت حوزه‌ی رمزارز و یکی از طرفداران طلا می‌باشد، او را مسخره کرد و گفت که «بیت کوین هرگز به نقطه‌ی ۵۰ هزار دلاری نمی‌رسد».

گرچه رسیدن به این رقم توسط رمزارز بیت کوین کمی به تاخیر افتاد، اما طی چند روز گذشته با شروع یک روند صعودی قدرتمند این رمزارز توانست از مرز ۵۰ هزار دلار عبور کند.

Peter Schiff پیتر شیف بیت کوین پیش‌بینی قیمت
پست‌های توییتری پیتر شیف و پسرش

گرچه پیش‌بینی آقای شیف در رابطه با بیت کوین نادرست از آب در آمد، اما وی باز هم به رویکرد خود پایبند بود و با انتشار چند پست توییتری اعلام کرد که «گرچه بیت کوین ۱۰۰ هزار دلاری را نمی‌توان غیرقابل دسترسی توصیف کرد، اما سقوط دائمی این رمزارز و صفر شدن آن همچنان اجتناب ناپذیر است». اسپنسر شیف، پسر آقای پیتر شیف که یکی از طرفداران صنعت رمزارز و بیت کوین می‌باشد، سریعاً به صحبت‌های پدر خود واکنش نشان داد و با عدم اعتراف پدرش به موفقیت بیت کوین کمی شوخی کرد.

حتی پیش‌بینی قیمت طلا هم نادرست بود

آقای پیتر شیف که در حال حاضر به عنوان یکی از سرسخت‌ترین منتقدان صنعت رمزارز به ویژه بیت کوین شناخته می‌شود، تا به امروز پیش‌بینی‌های نادرست زیادی در رابطه به آینده‌ی بیت کوین داشته و همواره به طرفداران خود توصیه نموده که به جای سرمایه‌گذاری در بازار رمزارز، طلا خریداری کنند. در ماه مارس ۲۰۲۰ که بازار رمزارز دچار سقوط ارزش شدیدی شده بود، آقای شیف پیش‌بینی کرد که قیمت هر واحد رمزارز BTC به نقطه‌ای پایین‌تر از ۴ هزار دلار خواهد رسید. گرچه ما شاهد سقوط قیمت بیت کوین به چنین ارقامی بودیم، اما در واقع این نقطه یک کمینه‌ی ارزش در یک روند حرکتی بسیار بزرگ بود.

در رابطه با این موضوع نیز آقای شیف اعلام نموده که «شاید این صحبت‌های من اشتباه باشد، اما همچنان اعلام می کنم که بیت کوین ۵۰ هزار دلاری در واقع بزرگ ترین حباب در دارایی‌های مالی به شمار می‌آید». البته لازم به ذکر است که پیش‌بینی‌های آقای شیف در زمینه‌ی مورد علاقه‌ی وی یعنی طلا هم بسیار نادرست هستند. وی در سال ۲۰۱۰ اعلام کرده بود که هر اونس طلا طی پنج تا ۱۰ سال آینده چیزی بین ۵ تا ۱۰ هزار دلار قیمت‌گذاری خواهد شد؛ با این حال قیمت هر اونس طلا در سال ۲۰۲۰ پیش از سقوط به نقطه‌ی ۱۷۰۰ دلاری تنها تا مرز ۲ هزار دلار افزایش یافت.

نظر شما در رابطه با صحبت‌های پیتر شیف چیست؟ آیا پیش‌بینی بعد او باز هم اشتباه خواهد بود و ما شاهد صعود بیت کوین تا نقاط ۱۰۰ هزار دلاری خواهیم بود؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا