اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

بزرگ‌ترین رقیب بیت‌کوین خدمات رمزارزی ارائه می‌کند!

شرکت خدمات پرداخت ویزا چندی قبل از یک بستر API جدید برای دسترسی مستقیم مشتریان به دارایی‌های رمزارزی خبر داده است

نکات برگزیده مطلب
  • ویزا(Visa) به عنوان بزرگ‌ترین شرکت خدمات پرداخت جهان که در حال حاضر بالغ بر ۷۰ میلیون کاربر فعال از سراسر جهان دارد، اخیراً از برنامه‌ی API جدید رمزارزی خود نمایی کرده است. طبق آنچه در بیانیه‌ی رسمی این شرکت آمده است، ویزا قصد دارد به واسطه‌ی این API جدید خدمات بیت کوین و سایر دارایی‌های رمزارزی را به صورت مستقیم در اختیار بانک‌های جدید و موسسات مالی قرار داده و به نوعی «یک پل بین صنعت دارایی‌های رمزارزی و سیستم بانکداری سنتی» باشد. به نظر می‌رسد که افزایش تقاضا برای خرید بیت کوین به دلیل اثبات قابلیت مقاومت در برابر تورم این رمزارز باعث شده تا موسسات مالی یکی پس از دیگری به پذیرش آن روی آورده و خدمات مربوطه را به مشتریان خود ارائه دهند.

یک سرویس جدید

شرکت خدمات پرداخت ویزا(Visa) جدیداً از برنامه‌ی راه‌اندازی یک بستر AIP برای شرکت‌ها و موسسات حوزه‌ی بانکی خبر داده است که به مشتریان اجازه می‌دهد به صورت مستقیم بیت کوین و سایر دارایی‌های رمزارزی را خریداری کنند. در همین راستا شرکت ویزا با یکی از غول‌های حوزه‌ی فناوری‌های مالی به نام آنچوریج(Anchorage) همکاری کرده است.

در بخش‌هایی از بیانیه‌ی ویزا آمده است «در ابتدا قرار است که این API توسط بانک دیجیتال متمرکز بولیوارد در کانزاس مورد استفاده قرار بگیرد، تا مشتریان آن شاهد ادغام بیت کوین و سایر رمزارزها در سرویس‌های ارائه شده باشند.

شرکت ویژا در بیانیه‌ی رسمی خود همچنین توضیح داد که این API رمزارزی جدید به مشتریان بانکی هم اچازه می‌دهد تا به تسهیلات در نظر گرفته شده در این زمینه نیز دسترسی پیدا کنند. در بخش دیگری از بیانیه‌ی ویزا اظهار شده که «این API جدید به راحتی به زیرساخت‌های شرکت ویزا، آنچوریج و بانک دیجیتال بولیوارد متصل خواهد شد و به مشتریان اجازه می‌دهد دارایی‌های دیجیتال مانند بیت کوین را به عنوان سرمایه‌گذاری در تجارت خود مورد استفاده قرار دهند».

فناوری بلاک‌چین کاربرد Blockchain

ویزا رمزارزی می‌شود

افزایش قدرت بیت کوین به عنوان یک گزینه جهت محافظت از سرمایه‌ی در برابر تورم اخیراً باعث شده تا این دارایی به جریان اصلی وارد شده و بالغ بر ۱۰ شرکت و موسسه‌ی مالی BTC را به سبد سهام و دارایی‌های تحت مدیریت خود اضافه کنند.

شرکت خدمات پرداخت ویزا هم با بیت کوین و سایر رمزارزها ناآشنا نیست، زیرا این شرکت تا به امروز با چندین شرکت فعال حوزه‌ی رمزارز همکاری نزدیک داشته است، شرکت‌هایی که از رمزارزها به صورت مستقیم در شبکه‌های پرداخت و خدمات خود استفاده می‌کنند. با این حال، راه‌اندازی این API جدید توسط غول خدمات پرداخت جهان که تنها جهت خرید بیت کوین و سایر رمزارزها کاربرد دارد، نشان دهنده‌ی رشد و تاثیر صنعت رمزارزها در اقتصاد به ویژه بیت کوین می‌باشد.

صحبت‌های یک مدیر ارشد

به گفته‌ی جک فورستل(Jack Forestell) مدیر ارشد محصولات و خدمات شرکت ویزا در رابطه با این موضوع اعلام نموده که «شرکت قدصد دارد به یک پل برای ایجاد ارتباط بین بازار دارایی‌های دیجیتال نوظهور و امپراتوری بانکداری خود با نزدیک به ۷۰ میلیون کاربر در سراسر جهان باشد».

وی در این باره اظهار داشت:

ویزا Visaما در نظر داریم تا شرکت ویزا را به عنوان پلی بین صنعت دارایی‌های دیجیتال و ۷۰ میلیون کاربر فعال خود تبدیل کنیم؛ این درحالیست که ما یک بستر پیشرو برای کیف‌پول‌های رمزارزی هستیم زیرا در حال حاضر با ۳۵ پلت‌فرم فعال حوزه‌ی رمزارز همکاری نزدیک برقرار کرده‌ایم. به لطف این برنامه‌ی بلند مدت، ما می‌توانیم ارزش ویزا را نزد بانک‌های جدید و موسسات مالی بزرگ با ارائه‌ی یک پل مستقیم برای دسترسی آسان به دارایی‌های رمزارزی و شبکه‌های بلاک‌چینی، به بالاترین حد برسانیم. Jack Forestell

لحن بیانیه‌ی مطبوعاتی ویزا نشان می‌دهد که این API جدید تنها یکی از برنامه‌های در دست توسعه‌ی شرکت ویزا برای حضور گسترده در صنعت ۱ تریلیون دلاری رمزارزها می‌باشد.

نظر شما در رابطه با عرضه‌ی بستر API جدید ویزا و حضور پررنگ این شرکت در حوزه‌ی خدمات رمزارزی چیست؟ آیا ما شاهد پذیرش دارایی‌های رمزارزی توسط جریان اصلی و سیستم بانکداری سنتی هستیم؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذراید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا