اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

مصرف برق در صنعت ماینینگ نیمی از آنچه گفته می‌شود است!

Coinshares اعلام کرد که مصرف انرژی الکتریکی صنعت ماینینگ نصف مقدار تخمین زده شده توسط BECI است

Coinshares اعلام کرد که مصرف انرژی الکتریکی صنعت ماینینگ نصف مقدار تخمین زده شده توسط BECI است

این روزها بحث تخمین مصرف برق مربوط به عملیات ماینینگ بیت کوین همچنان در رسانه­‌ها جلوه می‌­کند، گزارش­های زیادی وجود دارند که در آن­ها ادعا می‌­شود برق مصرف شده توسط عملیات ماینینگ با کل برق مصرفی کشور ایرلند در طول یک سال برابری می‌­کند. این صحبت­ها، با تحقیقات صورت گرفته بوسیله­ الکس دوریس و اعلام شاخص Digiconomist’s Bitcoin Energy Consumption Index یا به اختصار (BECI) شدت گرفت. این شاخص برق مصرفی تخمین زده شده مربوط به عملیات ماینینگ بیت کوین را 115% بیشتر محاسبه کرده است! Coinshares با رد کردن گزارش قبلی بر پایه­ شاخص BECI گزارشی منتشر کرد که در آن اعلام شده است: توان برق مصرفی صنعت ماینینگ تقریبا 35 ترا وات بر ساعت (tw/h) در هر سال است. این برآورد نسبت به تخمین اعلام شده بر پایه­ BECI کاهش 50 درصدی را نشان می‌­دهد.

گزارش های مبالغه آمیز ادعا می‌کنند صنعت استخراج بیت‌کوین برابر کشور ایرلند برق مصرف می‌کند

گزارش مصرف انرژی الکتریکی توسط صنعت استخراج بیت کوین، توسط الکس دوریس، موسس وبلاگ Digiconomist بحث­‌های زیادی را به راه انداخت که در آن­ها ادعا می‌­شد ماینینگ بیت‌کوین به اندازه­ برق مصرفی کشور ایرلند، توان الکتریکی مصرف می‌­کند.

آقای دوریس اعلام کرد که «ما محاسبات پشت پرده­ زیادی را شاهد هستیم، اما به بحث­‌های علمی بیشتری نیاز داریم تا مشخص شود نقطه­ عطف این شبکه کجاست. هم اکنون اطلاعات در دسترس کیفیت پایینی دارند، بنابراین من امیدوارم که دیگران از این مقاله به عنوان زیر­بنایی برای تحقیقات بیشتر استفاده کنند.»

مصرف انرژی صنعت ماینینگ نصف مقدار اعلام شده در گزارشات قبلی است

گزارش منتشر شده توسط Coinshares نشان می­‌دهد که کل انرژی مصرفی صنعت استخراج بیت کوین 35 ترا وات/ساعت یا تقریبا نصف مقدار اعلام شده توسط آقای دوریس بر اساس BECI است.

مدیر مسئول و بخشی از تیم نویسندگ­ی این تحقیق کریستوفر اندیکسن می­‌گوید: « این استدلال که تولید کربن حاصل از ماینینگ در تضاد با نیازهای جهان است دیگر وجود ندارد. ماینر­های بسیاری به ما گفته‌­اند که به نوع داده‌­های استفاده شده توسط Digiconomist اعتراض داشته­‌اند. اگرچه آن­ها روش استفاده شده برای این تخمین را به وضوح مشخص نکرده‌­اند، به نظر می‌­رسد که با استفاده از داده‌­های یک استخر کوچک آن را به کل شبکه تعمیم داده اند.»

او اضافه می­کند « یافته‌­های ما با این ارقام در تضاد است و باور داریم که یافته­‌های آن­ها بر پایه­ فرضیات نادرستی بوده است و از تحقیقات ناکافی ناشی شده است.»

انرژی های تجدیدپذیر و ماینینگ بیت‌کوین

این گزارش نشان می­‌دهد که صنعت ماینینگ بیت کوین، اساساً بوسیله­ منابع انرژی تجدید پذیر به ویژه انرژی آبی تغذیه می‌­شود.

«به طور کلی، ما متوجه شدیم که بر خلاف مفروضات گزارش­های پیشین، صنعت ماینینگ بیت‌کوین به طور وسیعی توسط انرژی تجدید پذیر ارزان قیمت تغذیه می­شود، غالباً بوسیله انرژی برق آبی. استفاده از انرژی الکتریکی حاصل از ذغال سنگ بطور فصلی در برخی مناطق چین وجود دارد که تنها بخش کوچکی از کل تقاضای شبکه را نشان می‌­دهد.»

این گزارش اضافه می‌­کند «چین دارای ظرفیت تولید برق مازاد عظیمی در نیروگاه های برق آبی در استان­های جنوبی و جنوب غربی این کشور است.»

آیا شما با انرژی­های تجدید پذیر به استخراج رمز ارزها می­پردازید؟ نظر خود را در مورد این مقاله با ما در میان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا