اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

مدیرعامل Shapeshift: عصر رمزارزها فرا رسیده است

نظرات اریک وورهیس در رابطه با قانون‌گذاری رمزارزها و رقابت بین آن‌ها و ارزهای فیات

نکات برگزیده مطلب
  • اریک وورهیس به عنوان مدیرعامل صرافی Shapeshift در جدید‌ترین مصاحبه‌ی خود توضیح داده است که رمزارزها در حال رقابت با ارزهای فیات هستند اما قانون‌گذاری‌های بی‌مورد باعث از بین رفتن نوآوری در این صنعت شده است.

اریک وورهیس(Erik Voorhees) مدیر عامل صرافی رمزارزی ShapeShift به تازگی طی جدید‌ترین مصاحبه‌ی خود با خبرگزاری Bloomberg در رابطه با برخی مشکلات صنعت رمزارزها از جمله قانون‌گذاری، رقابت و آینده‌ی صرافی ShapeShift که مقر آن در سوئیس واقع شده، صحبت کرد.

shapeshift

وورهیس در مصاحبه‌ی خود اظهار داشت که وجود پول‌های صادرشده به صورت متمرکز با چهارچوب اقتصاد بر پایه‌ی بازار حال حاضر جهان همخوانی ندارد. این کارآفرین صدور پول را با یک تولید کننده‌ی کفش مقایسه کرد و اشاره نمود که مقررات سختگیرانه از انحصار و توسعه‌ی بازار جلوگیری کند، همین ایدئولوژی باید در رابطه با ارزهای فیات نیز اعمال شود.

با توجه به گفته‌های وورهیس، پول اصلی‌ترین کالا در یک اقتصاد مبتنی بر بازار است و باید برای رقابت آزاد باشد. وی در ادامه توضیح داد:

Erik Voorheesاکثر مققرات در بهترین حالت بی‌فایده و زائد هستند و بسیاری از آن‌ها حتی می‌توانند مضر هم باشند. حتی اگر کسی به این موضوع فکر نکند که روزی رمزارزها از ارزهای فیات سبقت خواهند گرفت و جایگزین آن‌ها خواهند شد، اکثر مردم باید در مورد این واقعیت که در حال حاضر یک رقابت میان رمزارزها و ارزهای فیات وجود دارد، علاقه‌مند شده باشند. این واقعه به طور کلی به عنوان یک چیز خوب دیده می‌شود.

Erik Voorhees

تمرکز بر جلوگیری از تقلب و دزدی

از نظر وورهیس، مدل فعلی قانون‌گذاری به جای رفع مشکلات به ایجاد موارد جدید دامنه می‌زند. او در گفته‌های خود اعلام کرد که قوانین به سمت اهداف اشتباهی نشانه‌ گرفته‌اند، و به عنوان نتیجه‌ی این اشتباه ترویج عدم قطعیت، افزایش تقلب و کاهش میزان نوآوری در حال آسیب رساندن به بدنه‌ی این اقتصاد نوپا است.

وی با انتقاد از نحوه‌ی قانون‌گذاری آمریکا در رابطه با رمزارزها توضیح داد:

قانون‌گذاری باید بر جلوگیری از تقلب و دزدی تمرکز داشته باشد. برای جلوگیری از تقلب نیازی به وجود هزاران صفحه قانون و مقررات نیست؛ اکثر این قوانین هیچ ارتباطی با جلوگیری از تقلب ندارند. افراد بزرگسال موافقی که در صدد فریب یکدیگر نیستند باید اجازه داشته باشند در هر شرایطی که به نظرشان مناسب است، توانایی برقراری ارتباط اقتصادی داشته باشند.

Erik Voorhees

وورهیس با اشاره به مثال BitLicense که در نیویورک واقع شده، اعلام کرد که معتقد است افزایش تدوین و تصویب قانون‌گذاری باعث ایجاد یک همبستگی مثبت میان ذهن‌‌ها و سرمایه‌های موجود در صنعت رمزارزها می‌شود.

این کارآفرین خاطر نشان کرد که از زمان شروع این قانون‌گذاری در چهار سال پیش تا کنون، نوآوری در نیویورک از بین رفته و بیشتر شرکت‌های مرتبط با رمزارزها نیز از این شهر نقل مکان کرده‌اند. وورهیس اظهار داشت که قوانین جدید به جز ایجاد چند همکاری بین سازمانی(که او با عنوان فریبکاری از آن‌ها یاد کرد) تا کنون هیچ تاثیر مثبتی در اقتصاد نداشته‌اند.

وورهیس در انتهای مصاحبه‌ی خود در رابطه با چشم‌انداز‌های کمپانی خودش و همچنین دلیل انتخاب مسیر پر ریسک سنتی برای جمع‌آوری سرمایه در Shapeshift صحبت کرد. او توضیح داد که این صرافی با تجربه‌ای که داشته است، سرمایه‌گذاران مختلف را جایگزین جمع‌آوری سریع سرمایه کرده است تا از اجرای قانونی مدل تجاری مورد نظر خود، کاملا مطمئن شود.

با این حال وورهیس به وجود ابهام در گفته‌های SEC در رابطه با ICOها اشاره کرد و از آن‌ها به عنوان یکی دیگر از دلایلی بی‌میلی و اکراه Shapeshift برای راه‌اندازی یک ICO یاد کرد.

نظر شما در رابطه با گفته‌های وورهیس چیست؟ آیا قانون‌گذاری‌های بی‌مورد باعث از بین رفتن نوآوری در این صنعت شده است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
BTCmanager

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا