اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

زاپو 7% از تمامی بیت‌کوین‌ها را در اختیار دارد

زاپو (Xapo) چیزی حدود 10 میلیارد دلار بیتکوین را ذخیره‌سازی کرده است

زاپو حدود 7 درصد از کل بیت‌کوین‌های عرضه شده به جهان را در یک مکان بسیار امن نگهداری می‌کند. ارزش این بیتکوین‌ها چیزی حدود 10 میلیارد دلار تخمین زده شده است.

زاپو یک شرکت ذخیره‌سازی بیت‌کوین است که این کار را توسط ترکیبی از ذخیره سازی سرد و کارت‌های نقدی بیتکوین انجام می‌دهد. هسته مرکزی این کمپانی در شهر هنگ‌کنگ بنا شده است. خزانه‌های(غرفه‌های نگهداری) این شرکت دارای درب‌های زد انفجار، راهروهایی از جنس بتن مسلح و سرورهای رایانه‌ای رمزگذاری شده می‌باشد.

مهم‌ترین اصل مالکیت بیتکوین این است که کلید خصوصی (Privet key) به عنوان یک راز نگهداری شود، این کد به مشتری اجازه می‌دهد تا سکه‌های خود را خرج کند. اما به علت پیشرفت‌های تکنولوژی مدرن، هم‌اکنون بسیاری از دزدان و هکرها می‌توانند به این کلیدهای نگهداری شده دسترسی پیدا کنند و از آنها استفاده کنند. حتی اگر این کلیدها در محفظه‌های ذخیره‌ سرد باشند هکرها می‌توانند از طریق دسترسی به کامپیوترها هنگامی که آنها آنلاین هستند به این اطلاعات دست یابند. از این رو منتقدان بر سبب شدند تا راهی امن برای نگهداری پیدا کنند.

راه‌حل زاپو ذخیره‌سازی در دستگاه‌های است که در دل کوه نگهداری می‌شوند و دارای سطح امنیتی بسیار بالا و لایه‌های امنیتی الکترونیکی می‌باشند. این شرکت اظهار دارد که در این سیستم ابتدا مشتری درخواست خود را اعلام می‌دارد. بازیابی بیتکوین حدود 2 روز طول می‌کشد. این شرکت پس از آن به صورت دستی معاملات را با کلیدهای خصوصی مختلفی از چندین مکان مختلف تایید خواهد کرد.

این شرکت دارای مکان‌های نگهداری بیت‌کوین در پنج غاره جهان است. این کمپانی همچنین به عنوان پناهگاه ارتش سوئیس جهت امکانات ذخیره‌سازی بیتکوین شناخته می‌شود. این شرکت همچنین به مشتریان یک پلت فرم معاملاتی برای خرید و فروش بیتکوین ارائه می دهد و اولین کارت نقدی بیتکوین جهت استفاده و خرج کردن بیت‌کوین های موجود، توسط این شرکت ایجاد شده است.

اما نظرات کاربران شبکه‌های اجتماعی درباره این شرکت:

بسیار عالیست! وجود گزینه ها ی  متولی (امانت دارانه) این چنینی همان چیزی است که برای ورود موسسات به بازار رمزارزها لازم است. کاربر لایت در شبکه اجتماعی ردیت

 

و راجر در شبکه اجتماعی توییتر گفته است:

این بحثی است که زیاد به آن پرداخته شده است،  ما معتقدیم که بیت‌کوین عمومی نخواهد شد اگر مردم به کلیدهای خصوصی خود دسترسی نداشته باشند. این مانع بسیار بزرگی است که مردم بانک خود باشند و همزمان بتوانند موارد امنیتی را رعایت کنند.

نظرتان را در این باره چنین سرویس هایی با ما به اشتراک بگذارید.

ترجمه شده توسط رضا گریوانی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
ای ام بی کریپتو
دکمه بازگشت به بالا