اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

فرانسه مالیات کریپتوها را از 45 به 19 درصد کاهش داد

نکات برگزیده مطلب
  • شورای دولتی فرانسه در حال حاضر سود حاصل از ارزهای کریپتو را به عنوان ارزش افزوده‌ی دارایی‌های قابل انتقال محاسبه کرده و به جای نرخ 45 درصد قبلی، نرخ ثابت 19 درصد را برای مالیات این ارزها در نظر گرفته است.

تخفیفی بزرگ از 45 درصد به 19 درصد
در سراسر جهان، قانون‌گذارها ­بر روی ارزهای دیجیتالی مالیات وضع می­‌کنند، حتی اگر کشورشان این ارزها را به رسمیت نشناسد. هنگامی که در مورد نرخ مالیات بر روی ارزهای کریپتو صحبت می­‌شود، نرخ‌های مختلفی در کشورهای گوناگون وجود دارد.

شورای d’État یعنی همان شورای دولت فرانسه در 26 آپریل اعلام کرد که سود حاصل از ارزهای کریپتو به عنوان ارزش افزوده‌ی سرمایه تلقی شده است. فرانسه رقم 45 درصد را که رقم بالایی است، برای مالیات این ارزها در نظر گرفته بود که البته شامل 17.2 درصد سهم عمومی مشارکت در خدمات اجتماعی نیز می‌شد.

تعدادی از مالیات دهندگان به بالاترین دادگاه فرانسوی رفتند تا قوانین موجود را که در بین تمام ارزهای کریپتو بر روی نقل و انتقالات بیت‌کوین اجرایی شده بود، به چالش بکشند . در این سیستم، که مربوط به فعالیت‌های غیرمعمولی می‌شد، سود حاصل از فروش ارزهای کریپتو، سود صنعتی و تجاری در نظر گرفته می­‌شد، در حالی که در صورت طبقه‌بندی تحت عنوان فعالیت غرمعمولی، در بخش سود غیر تجاری باید قرار می گرفت.

در حال حاضر، شورای دولتی، فروش بیت‌کوین را در دسته‌ی درآمد حاصل از دارایی‌های قابل انتقال قرار داده است. دارایی های قابل انتقال اساسا شامل اموالی است که می توانند جابجا شده و شامل نرخ ثابت مالیاتی 19 درصد هستند. حتی بعد از اضافه کردن سهم عمومی مشارکت در خدمات اجتماعی به این مقدار، اندازه­‌ی آن بطور قابل توجهی از نرخ مالیاتی که پیش‌تر تعیین شده بود، کمتر است.

شورای d’État در مورد سودهای حاصل از استخراج بیت‌کوین نیز صحبت کرد، طبق نظر این شورا، این فعالیت در دسته‌ی BNC قرار می­‌گیرد که مالیات بر عملیات حرفه‌ای آن را پوشش می‌دهد.

فرانسه در تکاپوی وضع قوانین مناسب بر بازار کریپتو
اخیرا گزارش شده است که خانوار­های آمریکایی در بخش مالیات ارزهای رمزینه، به اداره‌ی درآمد داخلی آمریکا تقریبا 25 میلیارد دلار بدهی دارند. دلیل این مبلغ بزرگ، تعدد مالیات­‌های وضع شده بر روی تراکنش‌های مختلف ارزهای کریپتو است. از فروش رمزارزها تا نقل و انتقال کریپتو بین اکسچنج‌ها، همچنین ارزهای دریافتی در هارد فورک‌ها و افزایش رمزارزها در گذر زمان، تماما شامل موارد مالیاتی می‌شوند.

فرانسه با قرار دادن مالیات‌های حوزه‌ی رمزارزها در بخش دارایی‌های قابل انتقال، امکان فعالیت را برای سرمایه‌گذاران رمزارزها تسهیل نموده است. با این اتفاق سرمایه‌گذاری آن‌ها دیگر مشمول چندین مالیات متفاوت نشده و رقم نهایی، رقمی بزرگ و غیر معمول نخواهد شد.

اگرچه وزیر دارایی فرانسه، برونو لی مایر خواستار وضع مقررات جهانی در حوزه‌ی رمزارزها شده است، در عین حال از بخش کریپتو حمایت می کند و خواستار وضع چهارچوبی مشخص به منظور کاهش ریسک مبادلات، جلوگیری از تامین مالی تروریسم و پول‌شویی است.

فرانسه قطعا اقدام منصفانه ای را اتخاذ کرده است که سایر کشورها می‌توانند به عنوان الگویی از آن استفاده کنند.

نظر شما در این خصوص چیست؟ در صورت وضع قوانینی مشابه، آیا با آن موافق هستید و آیا از نظر شما این قوانین مناسب و کارساز هستند؟

مترجم: آقای بهنام حاجی قربانی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
CoinGape

محسن پرهیزکار (MaKenZi)

لیسانس نرم‌افزار، علاقه‌ی بسیار به بلاگینگ، تردینگ و ماینینگ - مدیر ارشد موبایلستان 2007-2012 - بلاگر رسمی نوکیا 2011-2012 - بلاگر رسمی ال‌جی 2014-2015 - نویسنده‌ی فوت‌وفن 2014-2015

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا