اخبار داخلیاخبار و مقالاتپیشنهاد سردبیر

آیا تلگرام فیلتر شده است؟ (بروزرسانی شد)

از ساعاتی پیش دسترسی به تلگرام در ایران با مشکل مواجه شده است، که با توجه به حواشی و اتفاقات روزها و هفته‌های اخیر که در فضای مجازی و رسانه‌های تصویری و خبری تیتر اول بوده و هست، گمان میشد که سرانجام علیرغم حرف‌های ضد و نقیض، امروز تلگرام فیلتر شده است.

اولین نکته‌ِ مورد توجه، توئیت دیروز وزیر ارتباطات آقای آذری جهرمی است که تلویحا از روزنامه‌ها گلایه کرده است که چرا تیتر خبر خود را خلاف آن چه که بوده است، بیان کرده اند و در همین زمینه در توئیت خود گفته است:

امروز عصر خبری در رسانه با تیتر “بله، تلگرام فیلتر می‌شود” در برخی رسانه‌ها به نقل از بنده منتشر شد. متن خبر این بود “بله، مباحثی در فضای سیاستگذاری مطرح است اما هنوز تصمیمی گرفته و ابلاغ نشده است.” ضمن تشکر از اصحاب رسانه، تیتر مذکور صحیح نیست و نیازمند اصلاح است. آذری جهرمی

اما ساعاتی پیش پاول دورف در توئیتر خود اعلام کرده است که در یکی از کلاسترهای سرور تلگرام با مشکل حرارت بیش از اندازه مواجه شده‌اند که ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در کاربران اروپایی ظرف ساعات آتی شود. و در ادامه از مشکل بوجود آمده معذرت خواهی کرده و گفته است که در حال پیگیری و رفع مشکل هستند.

به نظر می‌رسد علاوه بر کاربران اروپایی تلگرام، این مشکل شامل ایرانیان و شاید برخی کشورهای دیگر نیز شده باشد. در هر صورت باید منتظر رفع اشکال از سوی تلگرام باشیم و البته اینکه هنوز تلگرام فیلتر نشده است!

بروزرسانی ساعت 14: 
پاول دوروف در پاسخ یکی از کامنت‌های توئیت خود، این پاسخ‌ها را ارسال کرده است:

  • نخست اینکه اعلام کرده است، گزارش عدم دسترسی به تلگرام از کشورهایی همچون، ایران، عراق، روسیه، آمریکا و انگلیس ارسال شده است
  • 2 عامل اصلی عدم دسترسی به تلگرام، اول حجم بسیار عظیمی حمله‌ی DDoS و دوم گرمای بیش از حد یکی از سرورهای تلگرام است

همچنین در کامنت دیگری که حدودا 6 ساعت پیش ارسال شده است، گفته است که مشکل سرور برطرف شده و در حال رفع مشکل DDoS هستیم.

و در جدیدترین کامنت خود اعلام کرده است که: از حمایت کاربران سپاسگزاریم، از مشکل بوجود آمده معذرت می‌خواهیم، تقریبا مشکل سرورها برطرف شده است و چند ساعت دیگر کار به اتمام می‌رسد.

بروزرسانی ساعت 16: 
هم اکنون، تلگرام X وصل شده است!

نظر شما چیست؟ چقدر با فیلتر شدن تلگرام فاصله داریم؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 2.7]

منبع
سایت کوینیت

محسن پرهیزکار (MaKenZi)

لیسانس نرم‌افزار، علاقه‌ی بسیار به بلاگینگ، تردینگ و ماینینگ - مدیر ارشد موبایلستان 2007-2012 - بلاگر رسمی نوکیا 2011-2012 - بلاگر رسمی ال‌جی 2014-2015 - نویسنده‌ی فوت‌وفن 2014-2015

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا