اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

اکسچنج Gemini قابلیت خرید و فروش رمز ارزها در حجم بالا را بدون تاثیر گذاشتن بر بازار فراهم کرد

مکانیزم Block Trading این اکسچنج راهکاری برای این مسئله است

نکات برگزیده مطلب
  • اکسچنج Gemini روز دوشنبه اعلام کرد که سیستم معامله‌ی بلوکی را از اواخر هفته برای بیت‌کوین و اتریوم ارائه می‌کند.

اکچسنچ Gemini در وبلاگ خود گفت: این قابلیت به مشتریان اجازه‌ی معامله‌های بزرگ را می‌دهد بطوریکه این معاملات تا زمانی که انجام نشده‌اند در لیست سفارش‌های اکسچنج نمایش داده نمی‌شوند. سیستم معامله‌ی بلوکی روز پنجشنبه ساعت 9:30 به وقت محلی شروع به کار خواهد کرد. البته حداقل مبنایی برای استفاده از این سیستم، قرار داده شده، برای بیت‌کوین حداقل تعداد 10 عدد و برای اتریوم 100 عدد است و این بدین معنی است که معامله‌کننده‌های مبالغ کمتر امکان استفاده از این سیستم را نخواهند داشت.

اکسچنج Gemini معامله‌ی بلوکی را مکانیزم جدیدی برای تامین نقدینگی در زمانی که معامله‌های بزرگ انجام می‌شوند، دانست.

معامله‌ی بلوکی به معامله‌کننده‌های بزرگ نظیر صندوق‌های سرمایه‌گذاری اجازه‌ی خرید و فروش ارزها در حجم بزرگ را بدون اینکه تاثیر مستقیمی بر قیمت بازار داشته باشند، می‌دهد. جایگزین چنین سیستمی، انجام معامله در خارج از سیستم یا تبدیل معامله به معامله‌های کوچکتر است تا تاثیر مستقیم بر تقاضا و موجودی به حداقل میزان ممکن کاهش بیابد.

معامله‌گران بازار مواردی نظیر: نوع درخواست سفارش که برای خرید ثبت شده یا برای فروش، حداقل میزان ممکن از ارز مورد نظر و یک سقف قیمتی مشخص را تعیین می‌کنند. این اطلاعات به طور همزمان براساس مکانیزم این سیستم، برای بخش خاصی از معامله‌گران بازار مخابره می‌شود.

اکسچنج همچنین در ادامه‌‌ی توضیحات خود می‌گوید: با توجه به قوانین کاری ما که براساس یک بازار عادلانه، شفاف و قانون مدار است، معامله‌های بلوکی بصورت الکترونیکی به تمام معامله‌گران به صورت همزمان ارسال می‌شود تا دسترسی تمام افراد به معاملات عادلانه باشد.

اکسچنج Gemini توسط کامرون و تایلر وینکلووس تاسیس شده است و ماه گذشته اعلام کرد که شاید در آینده ارزهای بیشتری را برای خرید و فروش به لیست مارکت‌های خود اضافه کند که از بیت‌کوین‌کش و لایت‌کوین به عنوان ارزهایی که بیشترین احتمال اضافه شدن را دارند، نام برد.

 

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
coindesk

محسن پرهیزکار (MaKenZi)

لیسانس نرم‌افزار، علاقه‌ی بسیار به بلاگینگ، تردینگ و ماینینگ - مدیر ارشد موبایلستان 2007-2012 - بلاگر رسمی نوکیا 2011-2012 - بلاگر رسمی ال‌جی 2014-2015 - نویسنده‌ی فوت‌وفن 2014-2015
دکمه بازگشت به بالا