اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

اجلاس سران G20 درباره بیت‌کوین: دارایی یا واحد پولی؟

در روز دوم نشست سران G20 بحث داغ‌تر از دیروز ادامه پیدا می‌کند

نکات برگزیده مطلب
  • درحالی که تعداد کشورهایی که رمزارزها را نه به عنوان یک واحد پولی، بلکه به عنوان دارایی به رسمیت شناخته اند هر روز در حال افزایش است، سران بیست کشور صنعتی دنیا در حال برگزاری گفتگوهای سالانه خود هستند و بحث در رابطه با رمزارزها و چگونگی طبقه بندی آنها بسیار شدت گرفته است. این در حالیست که کشورها با تعریف رمزارزها بعنوان دارایی، می‌توانند مالیات بر سود سرمایه برای رمزارزها تعیین کنند و درآمد‌های بزرگی از این راه کسب کنند.

روز دوم گردهمایی سالانه سران کشورهای G20 : بیت کوین نوعی دارایی است و مشمول مالیات بر سود سرمایه

19 مارچ در بوینس آیرس اولین روز این گردهمایی با حضور سران بانک های مرکزی و همچنین وزرای اقتصادی این کشورها برگزار شد. در حالی که افزایش فرارهای مالیاتی ای که به وسیله رمزارزها انجام شده است بسیار افزایش داشته است و این یکی از مباحثی است که وزیران اقتصادی شرکت کننده بر روی آن تمرکز کرده اند.

در سراسر دنیا تعداد کشورهایی که رمزارزها را بعنوان نوعی سرمایه یا دارایی به رسمیت شناخته شده اند در حال افزایش است. با به رسمیت شناختن رمزارزها بعنوان نوعی سرمایه، کشورها می‌توانند مالیات بر سود حاصل از سرمایه گذاری  کسب کنند و این مسئله برایشان جذابیت دارد.

بسیاری از شرکت کنندگان در این گردهمایی در حال حرکت به سمت اجماعی در دیدگاهشان به رمزارزها بعنوان نوعی سرمایه و نه نوعی پول هستند. با این حال اگر بعنوان واحد پولی قانون‌گذاری شوند آنگاه معاملات رمزارزها مشمول قوانین مالیات بر سود سرمایه می‌شود.

در پیش نویس متن بیانیه G20 اشاره شده است که رمز ارزها ویژگی های پول های کشورها را ندارند و برای گفتگو و تبادل نظر در روز دوم این اجلاس به آن پرداخته می‌شود.

 چهارچوبی برای قانون گذاری رمزارزها بعنوان دارایی

مدیریت بانک مرکزی هلند “DNB” آقای کلاس نات “Klaas Knot” و همچنین عضو Financial Stability Board نظر خود را اینگونه ابراز کرد:

چه دارایی رمزنگاری شده صدایش کنید و چه ژتون های رمزنگاری شده، اجازه دهید تا پیغامم را شفاف ابراز کنم.تا جایی که به بنده مربوط می‌شود، فکر نمی‌کنم هیچکدام از این کریپتو ها بتوانند 3 نقش اصلی که پول در اقتصاد بازی می کند را به دوش بکشند. Klass Knot

 

 آمریکا،روسیه و چین به رمزارزها به عنوان سرمایه و دارایی نگاه می‌کنند. بتازگی سیستم مالیاتی آمریکا “IRS” در گزارشی به این موضوع پرداخته است که تنها چند صد نفر از 250,000 فردی که انتظار می‌رفت در گزارشات مالیاتی خود دارایی های رمزارزشان را ابراز کرده باشند، اینکار را کرده اند.

تا همین چند ماه گذشته، رمز ارزها هیچگاه مبحث مهم و داغی برای اجلاس سران این کشورها نبود، اما با افزایش سریع محبوبیت رمزارزها و سرمایه گذاری های عظیمی که رشد سریع این بازار را بهمراه داشته است و بدنبال این موضوع، این روزها به دزدی های اینترنتی و پول‌‌شویی و مباحث دیگری از این نوع هم بسیار پرداخته شده است و باعث شده بحث داغ روز دولت‌ها و قانون‌گذاران در بسیاری از نقاط دنیا، رمزارزها و قانون گذاری بر آنها باشد.

در حالی که صنعت رمزارزها مراحل اولیه اش را طی می کند، کشورها مشتاق اند تا چهارچوب های قانون گذاری ای برای رمزارزها ایجاد کنند که نه تنها از سود مشتری محافظت کند بلکه به آنها فرصت گرفتن مالیات از رمزارزها را بدنبال داشته باشد و با شناخت رمزارزها بعنوان نوعی سرمایه دولت ها می‌توانند بازار رمزارزها را از طریق قانون گذاری، بدقت رصد کنند.

نظر شما در رابطه با اجلاس G20 سال 2018 چیست؟رمزارزها واحد پولی اند و یا نوعی سرمایه؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

‫2 دیدگاه ها

    1. درود

      باعث افتخار هست که یک مجموعه‌ی خبری خوب
      با چنین رفتار حرفه‌ای در کشورمون فعالیت میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا