اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

استخراج بیت‌کوین در بلند‌مدت سود‌آور خواهد بود

در حالی که کاهش قیمت بیت کوین در طول ماه‌های گذشته شرایط دشواری را برای فعالیت در حوزه استخراج رمزارز رقم زده، یکی از ماینرهای کهنه‌کار اعلام کرد که به امکان شناسایی سود چشمگیر در بازه زمانی بلند‌مدت امیدوار است

نکات برگزیده مطلب
  • کاهش نرخ مبادلات بیت کوین در همراهی با عدم کاهش متناسب در سختی استخراج این رمزارز موجب شده تا حاشیه سود ماینرها به‌شدت کاهش یافته و بسیاری از آن‌ها فعالیت خود را متوقف کنند. در حالی که چشم‌انداز فعالیت در صنعت استخراج رمزارز در بازه زمانی کوتاه مدت امیدوارکننده به‌نظر نمی‌رسد، یکی از ماینرهای باتجربه معتقد است که فعالیت در این حوزه طی بازه زمانی بلند‌مدت همچنان سود‌آور خواهد بود.

استخراج بیت کوین در چشم‌انداز بلند‌مدت

فعالان صنعت استخراج رمزارز در طول چند ماه گذشته با چالش‌های متعددی شامل تغییر حاشیه سود، افزایش سختی شبکه بیت کوین و اتریوم و انتقاد‌های گسترده از سوی طرفداران محیط زیست و قانون‌گذاران مواجه شدند. در حالی که سود‌آوری ماینرها به‌شدت کاهش یافته و برخی از ماینرها به‌همین دلیل فعالیت خود را در صنعت استخراج رمزارز متوقف کرده‌اند، استیو باسی (Steve Bassi)، یکی از کارشناسان استخراج بیت کوین و اتریوم نشان داد که همچنان به چشم‌انداز فعالیت در این حوزه برای بلند‌مدت امیدوار است.

در حالی که دستگاه‌های مدرن استخراج بیت کوین با قیمت ۸-۱۲ هزار دلار به‌فروش می‌رسند و تقریباً نیمی از درآمد پیش‌بینی شده برای ماینرها برای پرداخت بهای برق مصرفی هزینه خواهد شد، زمان بازگشت سرمایه برای ماینرها ۵ تا ۶ سال برآورد می‌شود.

با این وجود، باسی معتقد است که با وجود کاهش حاشیه سود ماینرها و آینده مبهم صنعت استخراج رمزارز، شرایط حاکم بر این حوزه در طول زمان تغییر خواهد کرد. وی  افزود: «ما انتظار داریم که در بازه زمانی بلند‌مدت رویداد هالوینگ دیگری را برای بیت کوین در سال ۲۰۲۴ میلادی تجربه کنیم. بنابراین، ماینرها قادر خواهند بود تا در بازه زمانی کوتاه‌مدت به فعالیت خود ادامه داده و پس از کاهش پاداش استخراج رمزارز در پی اجرای رویداد هالوینگ در سال ۲۰۲۴ میلادی، رمزارزها را به‌فروش برسانند.»

تجهیزات استخراج رمزارز، طول عمر محدودی دارند

از آنجایی که تجهیزات استخراج رمزارز طول عمر محدودی دارند، در صورتی که افزایش قیمت بیت کوین طی سال‌های آتی را شاهد نباشیم، ماینرها شرایط دشوارتری را تجربه خواهند کرد. باسی تاکید کرد که تجهیزات استخراج رمزارز در طول ۳ تا ۵ سال مستهلک می‌گردند و بخشی از قطعات این تجهیزات باید به‌طور کامل جایگزین گردد. وی افزود:

در طول ۶۰ ماه پس از راه‌اندازی تجهیزات استخراج رمزارز، اوپراتورها احتمالاً مجبور خواهند شد تا منبع تغذیه و یا فن‌ تعداد زیادی از تجهیزات استخراج رمزارز را تعویض کنند. Steve Bassi

وی همچنین، استفاده از مکانیسم خنک‌سازی واترکولینگ در تجهیزات جدید استخراج بیت کوین را تحسین کرد. این ماینر کهنه‌کار، معتقد است که استفاده از روش خنک‌سازی واترکولینگ به‌صورت یک استاندارد موجب افزایش بهره‌وری خواهد شد و تنها ماینرهایی که برای استفاده از این مکانیسم آماده می‌شوند، در گود رقابت با دیگر ماینرها باقی خواهند ماند.

استراتژیست‌های بانک جی‌پی‌مورگان، هزینه استخراج هر بیت کوین با استفاده از تجهیزات جدید استخراج رمزارز که بهره‌وری بسیار بالاتری دارند را ۱۳ هزار دلار برآورد کردند. این شاخص می‌تواند ماینرها را قادر سازد تا رمزارزهای خود را در سطوح قیمتی پایین‌تر به‌فروش رسانده و از افزایش قیمت بیت کوین جلوگیری کنند.

نظر شما نسبت به شرایط حاکم بر صنعت استخراج رمزارز و آینده فعالیت در این حوزه چیست؟ آیا ماینرها در آینده قادر به شناسایی سود چشمگیر خواهند بود یا شرایط بدتری برای آن‌ها رقم خواهد خورد؟ نظر خود را به‌صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا