اخبار و مقالات

شریک وارن بافت: همه باید از صنعت رمزارز دوری کنند

به گفته چارلی مانگر، صنعت رمزارزها یک خیال زودگذر است و سرمایه‌گذاران نباید به سمت خرید دارایی‌های بی‌ارزش آن حرکت کنند

نکات برگزیده مطلب
  • آقای چارلی مانگر (Charlie Munger)، دست راست وارن بافت ثروتمند و یکی از شرکای تجاری قدیمی وی، در مصاحبه اخیر خود با یک خبرگزاری استرالیایی که روز سه‌شنبه منتشر شد، نسبت به صنعت ارزهای دیجیتال اظهار نظر کرد.

این سرمایه‌گذار ثروتمند پیش از این رمزارز بیت کوین را «سم موش» توصیف کرده بود و صراحتاً در تمام صحبت‌های مرتبط با حوزه کریپتو تاکید می‌کند که از موفقیت این رمزارز بسیار متنفر است.

خرید بیت کوین ممنوع سوخت شدن سرمایه دولت ایران

وی در مصاحبه اخیر خود با اشاره به این مسئله که شوق مردم به سمت صنعت رمزارز «یک حماقت جمعی» است، اعلام کرد که:

من فکر می‌کنم کسی که این چیزها را به مردم می‌فروش یا متوهم است یا شیطان. من هرگز به صنعت رمزارز وارد نخواهم شد. Charlie Munger

این مدیر اجرایی شرکت برکشایر در ادامه افزود «من هیچ علاقه‌ای به تضعیف قدرت ارزهای دولتی جهانی ندارم.»

در ادامه این مصاحبه از آقای مانگر پرسیده شد که چه توصیه‌ای برای سرمایه‌گذارانی دارد که به فکر حضور در بازار رمزارز و سرمایه‌گذاری در صنعت رو به رشد هستند. وی در پاسخ گفت «تنها سیاست درست در مقابل این حرکت، اجتناب کامل است. هرگز به این صنعت وارد نشوید، هرگز چیزی نخرید و بگذارید این وضعیت به پایان برسد.»

چارلی مانگر نیز همانند وارن بافت معتقد است که خرید سهام شرکت‌های مولد پول واقعی بهترین سرمایه‌گذاری در جهان هستند. وی در رابطه با این موضوع تاکید کرد «سهام کسب درآمد و سودآوری واقعی به واسطه کسب و کارهای واقعی دارد. در مقابل، کریپتو به معنای سرمایه‌گذاری در هیچ‌چیز است و پول خود را به کسی می‌دهید که در تلاش برای هیچ به شما است. من هیچ علاقه‌ای به چنین چیزی ندارم.»

این کارآفرین و سرمایه‌گذار موفق تاکید کرد:

من قصد ورود به صنعت رمزارز و پرداخت پول بابت هیچ‌چیز را ندارم، حتی اگر به من بگویند که این چیز محدود است و قابلیت ساخت مقدار بیشتری از آن وجود ندارد. خرید این چیزها و یا تجارت با آن‌ها را تقریباً دیوانه‌وار می‌دانم. من فقط از چنین چیزی اجتناب می‌کنم، بازاری که شبیه به یک فاضلاب‌باز و مملو از موجودات مخرب است. به بقیه هم توصیه می‌کنم که از من الگوبرداری کنند. Charlie Munger

آقای مانگر هرگز طرفدار بیت کوین و سایر رمزارزها نبوده است. در ماه فوریه، وی اعلام کرد که تمام دولت‌ها باید رمزارز بیت کوین با ممنوع کرده و آن را «بیماری خطرناک» برای اقتصاد معرفی کنند. او در گذشته ممنوعیت صنعت ارزهای دیجیتال در کشورهای مختلف را مورد تمجید قرار داده و اظهار نموده که ای کاش هرگز ارز دیجیتالی اختراع نمی‌شد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
news.bitcoin

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا