اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

بیت‌مین فروش دستگاه Antminer E9 را با یک‌سال تاخیر آغاز می‌کند

شرکت بیت‌مین، بدون توجه به شرایط حاکم بر صنعت استخراج رمزارز اعلام کرد که از روز پانزدهم تیر فروش انت‌ماینر ای۹ (Antminer E9) را آغاز خواهد کرد

نکات برگزیده مطلب
  • صنعت استخراج رمزارز در سال ۲۰۲۱ میلادی به‌شدت گسترش یافته و شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات استخراج رمزارز با معرفی و فروش محصولات جدید خود سود قابل توجهی را شناسایی کردند. با این وجود، هم‌اکنون این صنعت در شرایط کاملاً متفاوتی قرار گرفته و توسعه‌‌دهندگان شبکه اتریوم از مهاجرت به الگوریتم POS در آینده نزدیک خبر می‌دهند. در چنین شرایطی که استخراج رمزارز در شبکه اتریوم سود‌آور نیست، شرکت بیت‌مین فروش انت‌ماینر ای۹ (Antminer E9) را آغاز خواهد کرد.

معرفی Antminer E9

در حالی که بازار مبادلات رمزارز در شرایط نزولی قرار گرفته و بسیاری از ماینرهای فعال در شبکه اتریوم فعالیت خود را متوقف کرده و کارت‌های گرافیک دست دوم را در بازارهای ثانویه به حراج گذاشته‌اند، شرکت بیت‌مین تاریخ آغاز فروش انت‌ماینر ای۹ (Antminer E9) را برای استخراج رمزارز اتریوم مشخص کرد.

انت‌ماینر ای۹، که برای نخستین مرتبه در اردیبهشت ۱۴۰۰ معرفی شده بود، اما مشخصات محصول نهایی در جدیدترین تیزر بیت‌مین تغییر کرده است. انت‌ماینر ای۹، از نظر کارایی عملکرد بسیار بهتری در مقایسه با کارت‌های گرافیک دارد اما باید توجه داشته باشیم که تنها امکان استفاده از آن برای استخراج رمزارزهای مبتنی بر الگوریتم اتهش (Ethash) وجود خواهد داشت. بیت‌مین ادعا کرده که یک دستگاه انت‌ماینر ای۹ می‌تواند عملکردی معادل با ۲۵ کارت گرافیک RTX 3080s یا ۴۰ کارت گرافیک RTX 3060 Ti را در اختیار ماینرها قرار دهد.

انت‌ماینر ای۹ می‌تواند هش‌ریتی معادل با ۲۴۰۰ مگاهش بر ثانیه (MH/s) را با توان مصرفی ۱۹۲۰ وات بر روی الگوریتم اتهش در اختیار ماینرها قرار دهد. در مقابل، کارت گرافیک RTX 3080 می‌تواند هش‌ریت ۱۰۰ مگاهش در ثانیه را ارائه کند که درستی ادعای بیت‌مین را نشان می‌دهد. از آنجایی که توان الکتریکی مصرفی ۲۴ کارت گرافیک RTX 3080 به ۵۰۰۰ وات می‌رسد و برای محاسبه توان مصرفی نهایی باید برق مصرفی سایر اجزاء ریگ ماینینگ را نیز باید مورد محاسبه قرار دهیم، به‌وضوح مشاهده می‌گردد که انت‌ماینر ای۹ توان الکتریکی بسیار کمتری را در مقایسه با ریگ‌های مبتنی بر کارت گرافیک RTX 3080 مصرف می‌کند.

آیا خریداران Antminer E9 قادر به شناسایی سود خواهند بود؟

در حالی که انتظار می‌رود فرآیند ادغام شبکه اتریوم طی چند هفته آتی اجرا گردد و درآمد ماینرهای شبکه اتریوم به‌شدت کاهش یافته، خرید این محصول با انتظار کسب درآمد منطقی به‌نظر نمی‌رسد. از طرفی، برخلاف کارت‌های گرافیک که امکان استفاده از آن در حوزه گیمینگ وجود دارد، دستگاه‌های اسیک کاربرد دیگری بجز استخراج رمزارز ندارند.

به‌نظر می‌رسد که شرکت بیت‌مین در طی چند ماه گذشته و در دوره آزمایش این محصول، حجم قابل توجهی از رمزارزهای اتر (ETH) را استخراج کرده باشد.

تیزر منتشر شده از انت‌ماینر ای۹ نشان می‌دهد که بیت‌مین فروش این محصول را از امروز آغاز خواهد کرد اما در زمان نگارش این مقاله هنوز قیمت آن مشخص نشده است.

نظر شما نسبت به معرفی Antminer E9 در شرایط کنونی که بازار مبادلات رمزارز در شرایط نزولی قرار گرفته و ادغام شبکه اتریوم نیز طی چند هفته آتی اجرا خواهد شد، چیست؟ آیا خریداران این دستگاه ماینینگ قادر به کسب سود در آینده خواهند بود؟ نظر خود را به‌صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا