اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

سرویس نام دامنه شبکه تان راه‌اندازی شد

بنیاد تان از راه‌اندازی سرویس نام دامنه (TON DNS) برای تسهیل دسترسی کاربران به آدرس‌های کیف‌پول، پلتفرم‌ها و وب‌سایت‌های غیرمتمرکز در این شبکه خبر داد

نکات برگزیده مطلب
  • تاکنون پروژه‌های رمزارزی مختلفی ویژگی‌ها و نو‌آوری‌های مربوط به شبکه اتریوم را کپی‌برداری کرده‌اند. در حالی که سرویس نام‌دامنه غیرمتمرکز شبکه اتریوم طی چند ماه گذشته مورد توجه فعالان حوزه رمزارزها قرار گرفته، بنیاد تان (TON) نیز از راه‌اندازی سرویس مشابهی با پسوند «.ton» خبر داد.

راه‌اندازی سرویس نام دامنه در شبکه تان

بنیاد تان (TON)، اخیراً از راه‌اندازی سرویس نام دامنه شبکه تان (TON DNS) خبر داده که امکان نام‌گذاری کیف‌پول، قراردادهای هوشمند و وب‌سایت‌ها را فرآهم می‌کند.

همانطور که در شبکه اتریوم وب‌سایت‌ها و پلتفرم‌های مختلفی با نام دامنه «.eth» و «.crypto» در دسترس کاربران قرار دارند، کاربران تان نیز قادر خواهند بود تا با نام دامنه «.ton» به برنامه‌های غیرمتمرکز دسترسی داشته باشند. این سرویس کاربران را قادر می‌سازد تا بدون نیاز به تایپ آدرس‌های طولانی و نامفهوم (همانند آدرس کیف‌پول)، با وارد کردن عبارت‌های کوتاه به سرویس‌های مورد نظر خود دسترسی داشته باشند.

تان همچنین قصد دارد تا سرویس TON DNS را با سرویس‌های TON Sites و TON Proxy که در آینده راه‌اندازی خواهند شد، ادغام کند. تان اعلام کرد:

نام‌ دامنه .ton جایگزین مناسبی برای ثبت دامنه به‌طور متمرکز خواهد بود که امکان مسدودسازی یک دامنه خاص را فرآهم می‌کند. بنیاد تان

نخستین حراج نام دامنه‌های .ton در روز سی‌ام جولای (هشتم مرداد) برگزار خواهد شد. ادعا شده که حراجی مذکور، تا حدامکان به‌طور غیرمتمرکز برگزار خواهد شد و تمامی شرکت‌کنندگان به‌طور برابر با استفاده از فناوری قراردادهای هوشمند امکان شرکت در این حراجی را خواهند داشت.

رمزارزهای حاصل از فروش نام‌های دامنه از گردش خارج خواهند شد، در حقیقت کاربران رمزارزها را به آدرس قرارداد هوشمند ارسال خواهند کرد که امکان برداشت از آن وجود نخواهد داشت. این خبر در زمانی منتشر شده که بنیاد تان از انتشار تمامی توکن‌های قابل انتشار Toncoin خبر داده است.

نظر شما نسبت به راه‌اندازی سرویس نام دامنه در شبکه تان چیست؟ آیا سرویس نام‌ دامنه .ton همانند سرویس نام دامنه شبکه اتریوم مورد توجه کاربران قرار خواهد داشت؟ نظر خود را به‌صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا