اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

بیش از نیمی از شهروندان آمریکای لاتین، تجربه حضور در بازار رمزارز را دارند

تازه‌ترین تحقیقات صورت گرفته توسط شرکت مسترکارت علاقه بیش از حد شهروندان آمریکا لاتین به صنعت رمزارز را نشان می‌دهد

نکات برگزیده مطلب
  • شرکت مسترکارت اخیراً یک نظرسنجی گسترده انجام داده و نتایج حاصل شده را منتشر کرده است. طبق نتایج بدست آمده، شهروندان آمریکای لاتین علاقه شدیدی به رمزارزها دارند.

بررسی‌های شرکت خدمات پرداخت مسترکارت نشان می‌دهد که انقلاب پرداخت‌های دیجیتالی در طول همه‌گیری بیماری کرونا آغاز شده و علاقه مردم سراسر جهان به ویژه شهروندان آمریکای لاتین به استفاده از ارزهای دیجیتال شدیداً افزایش یافته است، زیرا ۵۱ درصد از مصرف‌کنندگان این منطقه حداقل یک مرتبه تراکنش رمزارزی انجام داده‌اند.

mastercard مسترکارت
لوگوی مسترکارت

در تازه‌ترین تحقیقات مسترکات که بین ماه‌های مارس تا آوریل صورت گرفته و بالغ بر ۳۵ هزار نفر از سراسر جهان در آن شرکت کرده‌اند، مشخص شده که بیش از یک سوم شرکت‌کنندگان تا به امروز حداقل یک مرتبه در بازار رمزارزها حضور داشته و رمزارز پایدار خریداری کرده‌اند.

این تحقیقات در بین ماه‌های مارس تا آوریل انجام شده و در نتایج بدست آمده است آن توضیح داده شده که نوآوری‌های مالی (مواردی همچون ارزهای دیجیتال نوظهور، راه‌حال‌های اقتصادی غیرمتمرکز یا دیفای، فناوری بلاک‌چین، توکن‌های غیرمثلی) در آمریکای جنوبی به شدت محبوب شده و این موارد فعالیت‌های قابل توجهی را در منطقه به ثبت می‌رسانند؛ علاوه براین مصرف‌کنندگان آمریکای جنوبی نیز مشتاق کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این اکوسیستم در حال رشد هستند.

والتر پیمنتا (Walter Pimenta)، معاون اجرایی محصولات و مهندسی شرکت مسترکارت در آمریکای لاتین و منطقه کارائیب در بخش‌هایی از گزارش فوق‌الذکر توضیح داده است که:

به طور فزاینده‌ای، شهروندان آمریکای لاتین برای انجام تراکنش‌های مالی خود به فناوری‌های جدید روی آورده‌اند و انتظار می‌رود که این روند همچنان مسیر صعودی خود را ادامه دهد، به طوری که ۹۵ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی اعلام کرده‌اند که برای استفاده از روش‌های پرداخت دیجیتال در طول یک سال آینده برنامه‌ریزی کرده‌اند و ۲۹ درصد دیگر نیز اذعان دارند که پول نقد بسیار کمی در اختیار دارند.

در این گزارش توضیح داده شده که ۵۴ درصد مصرف‌کنندگان مورد بررسی در آمریکای لاتین نسبت به عملکرد دارایی‌های دیجیتال به عنوان یک «سرمایه‌گذاری» خوش‌بین هستند و دو سوم آن‌ها خواهان انعطاف‌پذیری بیشتر قوانین موجود برای استفاده همزمان از روش‌های پرداخت ارز دیجیتال و سنتی در کنار یکدیگر هستند.

اکثر مصرف کنندگان این منطقه(۸۲ درصد از افراد مورد بررسی)، اعلام کرده‌اند که مایل هستند موسسه مالی فعلی آن‌ها به صورت مستقیم عملکرد و ویژگی‌های استفاده از دارایی‌های دیجیتال را در اختیار آن‌ها قرار دهند.

در بخش‌های پایانی نظرسنجی مسترکارت نیز همچنین نشان داده شده است که مصرف‌کنندگان در صورت انتشار رمزارزهای دارای پشتیبان و یا حمایت از آن‌ها توسط یک شرکت معتبر و مورد اعتماد، نسبت به سرمایه‌گذاری در این بازار و استفاده از دارایی‌های دیجیتال به عنوان یک روش پرداخت احساس امنیت بیشتری خواهند داشت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
theblock

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا