اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

بیل گیتس: رمزارزها و توکن‌های ان.اف.تی بر محوریت تئوری احمق بزرگتر استوارند

بنیان‌گذار و مدیرعامل سابق شرکت مایکروسافت، در کنفرانس TechCrunch Sessions: Climate 2022 از رمزارزها و توکن‌های ان.اف.تی به‌شدت انتقاد کرد

نکات برگزیده مطلب
  • بازار نزولی موجب می‌شود تا منتقدان بیت کوین و دیگر رمزارزها با جسارت بیشتری به انتقاد از این ابزارهای مالی بپردازند. بیل گیتس (Bill Gates)، بنیان‌گذار مایکروسافت که در سمت مخالفان رمزارزها جبه‌گیری کرده، در کنفرانس TechCrunch Sessions: Climate 2022، ادعا کرد که حوزه رمزارزها و توکن‌های ان.اف.تی بر پایه تئوری احمق بزرگتر ایجاد شده‌اند.

رمزارزها بر محوریت تئوری احمق بزرگتر ایجاد شدند

بیل گیتس (Bill Gates)، همانند وارن بافت معتقد است که رمزارزها کاربردی ندارند و تنها ابزاری برای سفته‌بازی هستند. اگرچه منتقدان رمزارزها چنین ادعایی را مطرح می‌کنند، این ابزارهای مالی طی چند سال گذشته توسط مردمی که به سیستم ناکارآمد بانکی دسترسی ندارند، مورد استفاده قرار گرفته‌اند. به‌نظر می‌رسد که بنیان‌گذار مایکروسافت هنوز مزایای تحولات مالی ناشی از به‌کارگیری سیستم غیرمتمرکز و عادلانه که در آن به‌جای نهاد یا شخص، مردم کنترل دارایی‌های خود را در اختیار دارند را درک نکرده است.

بیل گیتس در کنفرانس TechCrunch Sessions: Climate 2022 اظهار داشت:

(رمزارزها) به‌عنوان یک کلاس دارایی کاملاً بر محوریت تئوری احمق بزرگ قرار دارند که در آن نفر دیگری بهای بیشتری را برای خرید رمزارز پرداخت می‌کند. بیل گیتس

تئوری احمق بزرگتر چیست؟

تئوری احمق بزرگتر به ایده خرید یک دارایی با هدف فروش آن با قیمت بالاتر به شخص دیگری اشاره دارد. بر اساس این تئوری، همیشه شخص دیگری وجود دارد که قیمت بالاتری را برای یک دارایی پیشنهاد می‌دهد اما در نهایت حباب بازار تخلیه شده و آخرین سرمایه‌گذار به‌شدت متضرر خواهد شد.

توکن‌های ان.اف.تی ارزش واقعی ندارند

وی همچنین به بازار توکن‌های ان.اف.تی و سرمایه‌گذارانی که مبالغ هنگفتی را در این حوزه وارد می‌کند نیز اشاره کرده و ارزش واقعی توکن‌های ان.اف.تی را به‌عنوان دارایی زیر سوال برد. گیس با اشاره به توکن ان.اف.تی Bored Ape Yacht Club با لحن طعنه‌آمیزی اظهار داشت:

بدیهی است که تصاویر دیجیتالی گران‌قیمت از میمون‌ها به بهبود شرایط جهان کمک خواهد کرد. بیل گیتس

در حالی که سقوط اخیر بازار رمزارزها، نگرانی سرمایه‌گذاران فعال در این حوزه را به‌همراه داشته، بنیان‌گذار مایکروسافت تاکید کرد که هیچ گونه فعالیتی در حوزه رمزارزها نداشته است. گیتس در گذشته نیز از فرصت‌های ایجاد شده برای انتقاد از رمزارزها استفاده کرده بود. وی طی جلسه پرسش و پاسخ ردیت (Reddit)، اعلام کرد که مالکیت هیچ رمزارزی را در اختیار ندارد زیرا ترجیح می‌دهد تا بر روی محصولات دارای بازدهی سرمایه‌گذاری کند. وی همچنین، خرید بیت کوین را احمقانه‌ترین روش سرمایه‌گذاری توصیف کرده بود.

نظر شما نسبت به اظهارات اخیر مدیرعامل سابق شرکت مایکروسافت در رابطه با رمزارزها و توکن‌های ان.اف.تی چیست؟ آیا گیتس از به‌کارگیری رمزارزها توسط فقیرترین و محروم‌ترین مردم مناطق جهان و رویکرد تبعیض‌آمیز سیستم متمرکز بانکداری سنتی اطلاع ندارد؟ نظر خود را به‌صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا