اخبار و مقالات

رئیس بانک مرکزی انگلستان: دارایی‌های رمزارزی ارزش ذاتی ندارند

به گفته وی صنعت رمزارزها به دلایلی همچون نوسان بسیار زیاد نمی‌تواند نقش واسطه در مبادلات را برعهده بگیرد

نکات برگزیده مطلب
  • آقای اندرو بیلی (Andrew Bailey)، رئيس بانک مرکزی انگلستان، یکی از منتقدان قدیمی صنعت ارزهای دیجیتال است و در تازه‌ترین صحبت‌های خود مدعی شده که این بازار هیچ ارزش ذاتی ندارد.

تغییرات به وجود آمده در حوزه دیفای (DeFi) و تاثیر چشم‌گیر آن بر بازار رمزارزها که باعث شده بیت کوین بخش قابل توجهی از ارزش خود را از دست داده و به پایین‌ترین رکورد ثبت شده طی ۱۸ ماه گذشته یعنی سطح ۲۰ هزار دلاری برسد. این روند نزولی که نشانه‌ای از نوسان بازار است، از دید منتقدان صنعت رمزارز به عنوان بزرگ‌ترین مشکل و ضعف آن شناخته می‌شود.

بانک مرکزی انگلستان BoE

اندرو بیلی روز گذشته در بخشی صحبت‌های خود افزود:

دارایی‌های رمزارزی هیچ ارزش ذاتی ندارند. امروز صبح ما شاهد انفجاری دیگر در صرافی‌های مبادله ارز دیجیتال بودیم.

وی پیش از این نیز با حضور در پادکست آینده اقتصاد که توسط جیمی مک‌لافلین (Jimmy McLoughlin)، مشاور سابق رئیس بانک مرکزی میزبانی می‌شود، اعلام کرده بود که بیت کوین و سایر محصولات بازار رمزارز «نمی‌توانند وسیله‌ای برای انجام عملیات پرداخت باشند.»

صحبت‌های اندرو بیلی پس از آن صورت گرفته که پلتفرم وام‌دهی سلسیوس در ساعات پایانی روز یک‌شنبه اعلام کرد که تمام فعالیت‌های نقل و انتقال و همچنین برداشت وجه را تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآورده است. شایان ذکر است که پایگاه اصلی فعالیت‌های سلسیوس در انگلستان واقع شده و سخنگوی این پلتفرم اعلام نموده که بدون توجه به تمام شایعات موجود، آن‌ها قصد دارند با این کار از کاربران خود حفاظت کنند.

گرچه مقامات بانک مرکزی انگلستان تا به امروز موضع ضد صنعت رمزارزها در پیش گرفته و چندین مرتبه دو رمزارز بزرگ بازار یعنی بیت کوین و اتریوم را بی‌ارزش توصیف کرده‌اند، اما همواره در رابطه با رمزارزهای بانکی (CBDC) و مزایای آن‌ها صحبت می‌کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

منبع
Todayq News
دکمه بازگشت به بالا