اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

شهروندان السالوادور به دنبال پذیرش بیت کوین هستند

تنها ۱۰ روز پس از تصویب قانون پذیرش بیت کوین در کشور السالوادور، نزدیک به ۱۷ درصد شهروندان این کشور کیف‌پول رمزارزی بومی چیوو را دانلود کرده‌اند

نکات برگزیده مطلب
  • تنها ده روز پس از پذیرش رسمی بیت کوین در اقتصاد السالوادور، به نظر می‌رسد که شهروندان این کشور به دنبال استفاده از BTC به عنوان یک روش پرداخت هستند. نجیب بقیله (Nayib Bukele) رئیس جمهور السالوادور در توییتر اعلام نموده که تا به امروز چیزی حدود ۱۷ درصد شهروندان السالوادور کیف‌پول بومی چیوو (Chivo) را دانلود کرده‌اند. این رقم به معنای ۱/۱ میلیون نفر است.

بیت کوین محبوب است

در حال حاضر ۱۰ روز از پذیرش رسمی بیت کوین در اقتصاد کشور السالوادور می‌گذرد و هیچ‌کس پیش‌بینی نمی‌کرد که این نقطه عطف بزرگ به این زودی اتفاق بیفتد. با این حال، به نظر می‌رسد که پس از حضور بیت کوین در اقتصاد این کشور کوچک آمریکای مرکزی، همه‌چیز سریع‌تر شده است.

همزمان با ارائه لایحه بیت کوین به مجلس نمایندگان کشور السالوادور توسط رئیس جمهور، دولت نیز از یک کیف‌پول رمزارزی بومی به نام چیوو (Chivo) رونمایی کرد تا شهروندان بدون مشکل و مسائل مرتبط با حوزه‌های قضائی بتوانند به استفاده از دارایی‌های رمزارزی روی آورند.

رئیس جمهور السالوادور چشم لیزری بیت کوین BTC

دولت السالوادور حامی اصلی این کیف‌پول رمزارزی است و در هنگام معرفی آن اعلام کرد که تمام شهروندان ۱۴ ساله و بالاتر که نرم‌افزار چیوو را دانلود و نصب کنند، می‌توانند معادل ۳۰ دلار رمزارز بیت کوین رایگان دریافت کنند. این اطلاعیه حدود یک ماه پیش از اجرایی شدن دستورالعمل‌های پذیرش بیت کوین اعلام شده بود.

البته پرداخت این مبلغ تنها پس از دانلود نرم‌افزار و انجام پروتکل‌های احراز هویت امکان‌پذیر خواهد بود.

اما در این میان یک نکته مهم باقی می‌ماند، آیا شهروندان السالوادور تمایلی به پذیرش بیت کوین و استفاده از این رمزارز برای خرید و فروش دارایی‌های مختلف دارند؟ این سوال از آن جهت به ذهن می‌آید که در السالوادور علاوه بر ارز بومی، دلار آمریکا نیز به عنوان یک ارز فیات رایج مورد پذیرش قرار گرفته و مردم محلی با آن آشنایی کامل دارند.

البته نجیب بقیله (Nayib Bukele) رئیس جمهور السالوادور به تازگی اعلام نموده که شهروندان این کشور در حال پذیرش بیت کوین بوده و نسبت به استفاده از آن تمایل نشان داده‌اند.

۱۷ درصد مردم کیف‌پول چیوو را دانلود کرده‌اند

نجیب بقیله در حساب رسمی خود در توییتر اعلام کرد که ۱۷ درصد شهروندان کشور السالوادور تا به امروز نرم‌افزار کیف‌پول بومی چیوو را که با پشتوانه دولت عرضه شده، دانلود کرده‌اند. این رقم به معنای پذیرش کیف‌پول مذکور توسط ۱/۱ میلیون نفر از شهروندان کشور السالوادور است.

این درحالیست که تنها ۱۰ روز از پذیرش رسمی BTC در اقتصاد این کشور گذشته و این رمزارز به عنوان ارز معرفی شده است. رئیس جمهور السالوادور در ادامه صحبت‌های خود افزود که این رقم درحالیست که بالغ بر ۶۵ درصد تلفن‌های همراه موجود در این کشور امکان پشتیبانی و نصب کیف‌پول چیوو را ندارند. با این حال تعداد دفعات دانلود این نرم‌افزار چشم‌گیر است.

گرچه روند پذیرش BTC توسط شهروندان السالوادور به این سادگی نبوده و در این میان اعتراضات زیادی صورت گرفته است، اما آمار منتشر شده نشان می‌دهد که مردم به آهستگی در حال حرکت به سمت پذیرش ارز دیجیتال نوظهور اقتصاد خود هستند.

بیت کوین یک ابزار پرداخت

همزمان با تصویب بیت کوین به عنوان ارز قانونی، به نظر می‌رسد که استفاده از این رمزارز در سطح کشور السالوادور نیز ساده‌تر شده است، زیرا روز به روز فروشگاه‌های بیشتری اقدام به پذیرش این رمزارز می‌کنند.

البته این رویکرد در سایر نقاط جهان نیز دیده می‌شود. به عنوان مثال فروشگاه‌های زنجیره‌ای و رستوران‌های بزرگی همچون مک‌دونالد و استارباکس نیز در «روز بیت کوین» اقدام به پذیرش این رمزارز می‌کنند.

یکی دیگر از نکات جالب مرتبط با بیت کوین افزایش ناگهانی تعداد خودپردازهای رمزارزی در سطح کشور است. داده‌های منتشر شده در رابطه با این موضوع نشان می‌دهد که السالوادور پس از آمریکا و کانادا در زمینه بیشترین تعداد دستگاه‌های خودپرداز رمزارزی نصب شده در سطح کشور، جایگاه سوم را دارد. دولت السالوادور در راستای تسریع و تسهیل روند استفاده از بیت کوین اقدام به نصب خودپردازهای رمزارزی در سراسر کشور کرده است.

نظر شما در رابطه با آمار مربوط به رمزارز بیت کوین در السالوادور چیست؟ آیا در ایران هم می‌توان چنین قوانینی وضع کرد؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا