اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

بزرگ‌ترین بانک السالوادور پذیرش BTC را آغاز کرد

بانکوآگریکولا (Bancoagricola) که در حال حاضر بزرگ‌ترین بانک و موسسه مالی در کشور السالوادور محسوب می‌شود، از آغاز پذیرش بیت کوین به عنوان ابزار مالی خبر داد

نکات برگزیده مطلب
  • بزرگ‌ترین بانک کشور السالوادور به نام Bancoagricola، پذیرش رمزارزی بیت کوین برای انجام خدمات مالی را آغاز کرده و این دارایی دیجیتال را نوعی ابزار مالی توصیف می‌کند. این موسسه مالی با همکاری پلت‌فرم فلکسا (Flexa یک شبکه خدمات مالی بین‌المللی که در نرم‌افزار بومی خود قابلیت پشتیبانی از تراکنش‌های رمزارزی را دارد) توانسته فرآیند پذیرش بیت کوین را آغاز کرده و در آینده نزدیک قصد دارد سایر رمزارزهای محبوب بازار را هم به لیست خود اضافه کند. این بانک همچنین به تجار و مبادله‌گران اجازه می‌دهد تا از خدمات وامپی (Wompi یک سرویس پردازش تراکنش‌های دیجیتال) نیز استفاده کرده و در ازای فروش کالا و خدمات رمزارز BTC دریافت کنند.

همه‌گیری بیت کوین در السالوادور

بانکوآگریکولا (Bancoagricola) بزرگ‌ترین بانک و موسسه مالی در السالوادور یکی از اولین موسساتی است که در این کشور پذیرش بیت کوین را آغاز کرده است. این بدان معناست که مشتریان این بانک از این پس می‌توانند رمزارز BTC را به عنوان یک ابزار مالی جهت دریافت خدمات بانکی (از جمله دریافت وام، وام مسکن، بدهی کارت اعتباری و غیره) مورد استفاده قرار دهد.

این رویکرد بانک در راستای تبعیت از مجموعه قوانین پذیرش بیت کوین در کشور السالوادور است، لایحه‌ای که چند ماه قبل توسط رئیس جمهور این کشور به مقامات قانون‌گذاری و مجلس ارائه شد و سریعاً تصویب گردید.

بیت کوین Bitcoin BTC جک دورسی
بیت کوین

مشتریان این بانک برای استفاده از خدمات مرتبط با بیت کوین باید از یک درگاه پردازش تراکنش‌های دیجیتال به نام وامپی (Wompi) استفاده کنند، درگاهی که قابلیت دریافت و ارسال رمزارز را هم دارد. آقای کارلوس مائوریسیو نووآ (Carlos Mauricio Novoa) مدیر اجرایی بانک مذکور در رابطه با پذیرش بیت‌کوین اعلام نموده که:

ما بسیار مفتخریم که به عنوان اولین موسسه مالی در کشور السالوادور توانسته‌ایم پذیرش بیت کوین را آغاز کرده و امکان دسترسی به خدمات مالی با استفاده از این دارایی دیجیتال را برای مشتریانمان فراهم آوریم. استفاده از بیت کوین در تمامی خدمات و محصولات مالی این بانک ممکن می‌باشد. Carlos Mauricio Novoa

مقامات این بانک همچنین اعلام کرده‌اند که قصد دارند در سال جاری از پرداخت‌های رمزارزی در پایانه‌های POS نیز پشتیبانی کنند. به عبارت دیگر تمامی کارت‌های اعتباری و دستگاه‌های کارت‌خوان این بانک قابلیت پرداخت و دریافت رمزارز خواهند داشت.

مشارکت فلکسا در السالوادور

برای تحقق این هدف، بانک Bancoagricola با پلت‌فرم پرداخت‌های دیجیتال فلکسا (Flexa) همکاری کرده است. این همکاری بلند مدت به بانک مذکور اجازه می‌دهد تا به آسانی خدمات مرتبط با دارایی‌های رمزارزی را در سرویس‌های مالی خود ادغام کنند. پس از ادغام کامل خدمات فلکسا در پایانه‌های دستگاه‌های کارت‌خوان، مشتریان این بانک می‌توانند پرداخت‌های بیت کوین را به صورت مستقیم دریافت کنند.

البته این بانک تنها موسسه مالی در السالوادور نیست که به دنبال استفاده از ویژگی‌های برجسته صنعت رمزارز در خدمات مالی سنتی می‌باشد. در حال حاضر موسسات مالی مختلف در کشور السالوادور به دنبال اضافه کردن خدمات پرداخت مبتنی بر BTC و شبکه مالی خود هستند تا علاوه بر تبعیت از مجموعه قوانین پذیرش بیت کوین، سرویس‌های جدیدی را به مشتریان سازمانی ارائه دهند.

آقای ترور فیلتر (Trevor Filter) یکی از بنیانگذاران پلت‌فرم فلکسا اخیراً اعلام نموده:

فرصت همکاری با یکی از مبتکرانه‌ترین موسسات مالی در سطح جهانی باعث شده تا ما بتوانیم پشتیبانی بهتر از خدمات پرداخت بیت کوین را آغاز کرده و این سرویس‌های مالی جدید را به شیوه‌ای مملوس و تاثیرگذاردر اختیار میلیون‌ها شهروند کشور السالوادور قرار دهیم. این رویکرد بسیار ساده اما باورنکردنی است. Trevor Filter

یک موسسه بزرگ و تاثیرگذار

بانک بزرگ بانکوآگریکولا در حال حاضر بالغ بر یک هزار شعبه در سراسر کشور السالوادور داشته و نزدیک به ۵۴۰۰ کارمند فعال دارد. بنابراین می‌توان گفت که پذیرش رمزارز BTC توسط این بانک تاثیر چشم‌گیری بر نحوه استفاده از خدمات مالی شهروندان و همچنین پرداخت بدهی توسط آن‌ها خواهد داشت. تحلیلگران انتظار دارند که طی ماه‌های آینده نیز چندین بانک دیگر به این مجموعه اضافه شده و گزارش آغاز پذیرش BTC را منتشر کنند.

بیت کوین BTC Bitcoin السالوادور پذیرش رمزارزها

البته علی‌رغم پذیرش بیت کوین توسط بانک‌ها و موسسات بزرگ در السالوادور، بخش قابل توجهی از مردم این کشور (بالغ بر ۷۰ درصد) مخالف استفاده از این رمزارز به عنوان یک پول قانونی در اقتصاد کشور هستند.

نظر شما در رابطه با پذیرش بیت کوین توسط بزرگ‌ترین بانک السالوادور چیست؟ آیا سایر بانک‌های این کشور نیز از این روند تبعیت خواهند کرد؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا