اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

بزرگ‌ترین صرافی مشتقات در اروپا محصولات آتی بیت کوین عرضه می‌کند

صرافی مبادله مشتقات رمزارزی یورکس (Eurex) چندی قبل از لیست شدن اولین ETN بیت کوین خبر داد

نکات برگزیده مطلب
  • برخلاف ایالات متحده، منطقه اروپا به دنبال تسهیل فرآیند گسترش رمزارزها و قانون‌گذاری مثبت برای این صنعت رو به رشد است. همین موضوع باعث شده تا کشورهای اروپایی در زمینه پذیرش و تصویب صنعت رمزارز و همچنین محصولات مرتبط با این صنعت نسبت آمریکا پیشرفت چشم‌گیر داشته است. در تازه‌ترین مورد، بزرگ‌ترین صرافی مبادله مشتقات رمزارزی اروپا به نام یورکس (Eurex) از لیست شدن اولین ETN‌بیت کوین خبر داده است. ETN نوعی اوراق قابل مبادله بدون ضمانت و بدون تعهد است که توسط یک نهاد مالی پذیره‌نویسی صادر می‌شود. ETNها مشابه سایر اوراق بهادار بدهی، دارای سررسید بوده و تنها توسط اعتبار صادرکننده پشتیبانی می‌شوند.

مشتقات رمزارز در اروپا

با تصویب و قانون‌گذاری صنعت دارایی‌های رمزارزی، پلت‌فرم‌های مبادلاتی سنتی نیز به آرامی یکی پس از دیگری به سمت پذیرش این دارایی‌های دیجیتال در حال حرکت هستند.

البته این تغییرات با سرعت یکسانی در سراسر جهان صورت نمی‌گیرند (به عنوان مثال نهاد‌های قانون‌گذاری ایالات متحده تمایلی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل مبادله مرتبط با صنعت رمزارز به ویژه بیت کوین ندارند)، با این حال مسیر پیشرفت صنعت رمزارزها بسیار هموارتر از قبل دیده می‌شود.

به نظر می‌رسد که روند پیشرفت صنعت دارایی‌های رمزارزی در اروپا سریع‌تر و بهتر از سایر نقاط جهان است، تاجایی که صرافی مبادله مشتقات رمزارزی یورکس (Eurex) که بزرگ‌ترین صرافی مشتقات در قاره سبز شناخته می‌شود، به تازگی از لیست شدن اولین ETN آتی بیت کوین خبر داده است.

یورکس Eurex صرافی مشتقات رمزارز اروپا

ETN نوعی اوراق قابل مبادله بدون ضمانت و بدون تعهد است که توسط یک نهاد مالی پذیره‌نویسی صادر می‌شود. ETNها مشابه سایر اوراق بهادار بدهی، دارای سررسید بوده و تنها توسط اعتبار صادرکننده پشتیبانی می‌شوند.

جزئیات مربوط به این کالا آتی رمزارزی

طبق بیانیه منتشر شده در رابطه با این موضوع، قرارداد‌های مربوط به ETNهای بیت کوین قرار است توسط یک شرکت فعال در حوزه اوراق بهادار دیجیتال به نام ای‌.تی.سی گروپ (ETC Group) راه‌اندازی شوند. فرآیند لیست شدن این کالا رمزارزی قرار است در تاریخ ۱۳ سپتامبر سال جاری (۲۲ شهریور ماه) یعنی کم‌تر از سه هفته دیگر آغاز شود.

این رویداد برای آینده صنعت رمزارزها در اروپا بسیار مهم است، زیرا لیست شدن ETN بیت کوین در بزرگ‌ترین صرافی مشتقات اروپا به معنای دسترسی سرمایه‌گذاران سنتی به قرارداد‌های آتی مبتنی بر بیت کوین فیزیکی شرکت ETC Group یا همان BCTE می‌باشد. این ETN به نوعی اولین محصولات سرمایه‌گذاری قابل مبادله در اروپا توصیف شده که قرارداد‌های آتی آن به دلیل تقاضا بسیار زیاد سرمایه‌گذاران سازمانی در سراسر اروپا عرضه می‌شود.

اکنون که روش‌های سرمایه‌گذاری امن سرمایه‌گذاری در صنعت ارزهای دیجیتال به واقعیت تبدیل شده است، به نظر می‌رسد که همه می‌خواهند از آن بهره‌مند شده و به مزایای بی‌شمار آن دسترسی داشته باشند؛ در این میان شرکت‌های بزرگی همچون ETC Group هم خوشحال می‌شوند که به مشتریان سازمانی خود خدمات رمزارزی ارائه کنند.

یورکس Eurex صرافی مشتقات رمزارز اروپا

از طرف دیگر، یورکس هم یک پلت‌فرم کاملاً قانونی و قابل اعتماد در اروپا است که به احتمال زیاد باعث جذب کسانی خواهد شد که تا به این لحظه درخواست مبادلات آتی بیت کوین را مطرح نکرده‌اند. این پلت‌فرم به چنین سرمایه‌گذارانی اجازه می‌دهد تا ورود به دنیای ارزهای دیجیتال را با سرمایه‌گذاری‌های کوچک آغاز کنند. پس از ورود سرمایه‌گذاران به صنعت رمزارزها و پی بردن به پتانسیل‌های این صنعت رو به رشد، بدون شک شاهد مشارکت‌ بیشتر خواهیم بود.

اروپا در زمینه پذیرش رمزارز از آمریکا جلو زد

چنین اقداماتی در سراسر اروپا باعث شده تا بازارهای اقتصادی اروپایی و محیط‌های نظارتی این منطقه به طور قابل توجهی از ایالات متحده پیشی بگیرد. در حال حاضر نهاد‌های نظارتی آمریکا به دلیل سخت‌گیری‌های بی‌مورد باعث شده‌اند تا اقتصاد رمزارزی این کشور فرصت‌های تکرار نشدی زیادی را از دست می‌دهد.

بسیاری از کشورهای اروپایی از مدت‌ها قبل پس از مشاهده صنعت رمزارزها و موفقیت‌های آن درب‌های خود را به روی این دنیایی نوظهور گشودند، درحالیکه ایالات متحده بی‌تفاوت رفتار کرد. اروپا همچنین به دنبال تصویب مجموع قوانین جدیدی است که فرآیند گسترش رمزارزها در کشورهای اروپایی را تسهیل می‌کند. کشورهایی همچون سوئیس و آلمان در این روند پیشرو بوده و قصد حذف کردن پول نقد و بانکداری سنتی هستند.

حال اروپا به مرحله‌ای رسیده که فرآیند راه‌اندازی ETN‌بیت کوین در آن دیگر یک ایده نیست و به واقعیت نزدیک‌تر شده است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا