اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

رمزارزها در طول ده سال جایگزین ارزهای دولتی خواهند شد!

نظرسنجی اخیر شرکت حسابداری دلوییت (Deloitte) از کارشناسان بازارهای مالی خوش‌بینی آن‌ها نسبت به شرایط آتی بازار رمزارزها را نشان می‌دهد

نکات برگزیده مطلب
  • بازار رمزارزها در طول چند ماه اخیر تحولات گسترده‌ای را تجربه کرده است. ورود شرکت‌ها و موسسات بزرگ در این حوزه موجب شده تا دیدگاه بسیاری از فعالان بازارهای مالی سنتی نسبت به رمزارزها تغییر کرده و سرمایه‌گذاران با اطمینان بیشتری بر روی رمزارزها سرمایه‌گذاری کنند. نظرسنجی نظرسنجی شرکت حسابداری دلوییت (Deloitte) از کارشناسان بازارهای مالی خوش‌بینی آن‌ها نسبت به شرایط آتی بازار رمزارزها را نشان می‌دهد.

نظر‌سنجی شرکت حسابداری دلوییت از کارشناسان بازارهای مالی

نتیجه نظرسنجی شرکت حسابداری دلوییت (Deloitte) از کارشناسان امور مالی دیدگاه آن‌ها نسبت به حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتالی را آشکار ساخته است بر اساس نظر‌سنجی سالیانه دلوییت (Deloitte)، ۷۶ درصد از متخصصین بازارهای مالی معتقدند که «رمزارزها در طول ۵-۱۰ سال آینده به عنوان جایگزین قدرتمندی برای ارزهای فیات شناخته خواهند شد و یا به‌جای ارزهای فیات مورد استفاده قرار خواهند گرفت.»

نتایج این نظر‌سنجی گزارش بانک دویچه آلمان (Deutsche Bank) که در سال ۱۳۹۸ منتشر شده بود را تایید می‌کند. تحلیلگران این بانک اعلام کرده‌اند که تا سال ۲۰۳۰ میلادی رمزارزها جایگزین ارزهای فیات خواهند شد.

 دلوییت به همراه کی.پی.ام.جی (KPMG)، ای.وای (EY) و پی.دبلیو.سی (PwC) یکی از چهار شرکت بزرگ ارائه خدمات حسابداری در جهان محسوب می‌شود. این شرکت در طول چهار سال گذشته و به‌طور سالیانه با برگزاری نظر‌سنجی دیدگاه کارشناسان بازارهای مالی نسبت به حوزه بلاکچین را مورد ارزیابی قرار داده است. نظر‌سنجی اخیر دلوییت فعالیت‌های تجاری در حوزه بلاکچین را نیز پوشش می‌دهد.

این نظر‌سنجی در ماه فروردین سال ۱۴۰۰ (زمانی که هیجان بازار رمزارزها به اوج خود رسیده بود) برگزار شده و در آن بیش از 1000 کارشناس بازارهای مالی کشورهای برزیل، چین، هنگ‌کنگ، ژاپن، سنگاپور، آفریقای جنوبی، امارات متحده عربی، انگلیس و آمریکا شرکت کرده‌اند.

۸۱ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی معتقدند که «فناوری بلاکچین به‌طور گسترده‌ای مقیاس‌پذیر است و هم‌اکنون به‌طور گسترده‌ای به‌عنوان یک ابزار مالی پذیرفته شده است.» ۷۳ درصد از کارشناسان بازارهای مالی نیز معتقدند شرکتی که در آن فعالیت دارند باید فناوری بلاکچین و دارایی‌های دیجیتالی را بپذیرند و درصورت خودداری از پذیرش این فناوری از رقابت باز خواهند ماند.»

قانون‌گذاری مانع مهمی برای گسترش بازار رمزارزها است

۶۵ درصد از کارشناسان بازارهای مالی زیر‌ساخت فعلی بازار‌های مالی را از بزرگترین موانع پذیرش رمزارزها ارزیابی می‌کنند. همچنین ۶۳ درصد امنیت سایبری و ۶۰ درصد نیز موانع نظارتی (قانون‌گذاری) را به‌عنوان موانع گسترش رمزارزها ارزیابی کرده‌اند.

سرعت گسترش بازار رمزارزها به حدی است که هنوز چهارچوب قانونی و زیر‌ساخت فنی لازم با این فناوری مالی نوظهور همگام نشده و نگرانی کارشناسان بازارهای مالی نسبت به آن منطقی به‌نظر می‌رسد. با این وجود، شبکه بیت کوین برای بیش از یک دهه به‌طور امن و غیرقابل نفوذ و دستکاری فعالیت کرده و اغلب حملات سایبری در نتیجه عملکرد صرافی‌های متمرکز و یا سهل‌انگاری کاربران اتفاق افتاده است.

اگرچه تعدادی از مخالفان رمزارزها سرسختانه تلاش می‌کنند نسبت به تحولات این فناوری مقاومت کنند، اما گسترش بازار رمزارزها و تحولات قانون‌گذاری نشان می‌دهد که عصر استفاده از ارزهای دیجیتالی تازه آغاز شده است. ۴۳ درصد از شرکت کنندگان در نظر‌سنجی اعلام کرده‌اند که کسب و کار آن‌ها در نهایت ارزهای دیجیتالی را به عنوان ابزار پرداخت مورد استفاده قرار خواهد داد. همچنین ۴۴ درصد با حضور کسب و کار خود در حوزه سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز (Defi) موافقت کرده‌اند.

نظر شما نسبت به نتایج نظرسنجی دلوییت از کارشناسان بازارهای مالی در رابطه با حوزه بلاکچین و رمزارزها چیست؟ آیا خوش‌بینی کارشناسان بازارهای مالی نسبت به رمزارزها و ارزهای دیجیتالی، ورود شرکت‌ها و موسسات بیشتری را به بازار رمزارزها نوید می‌دهد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا