اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

تمامی کاربران صرافی بایننس مجبور به احراز هویت شدند

صرافی بایننس (Binance) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که تمامی کاربران این صرافی ملزم به تکمیل کردن فرآیند احراز هویت هستند و کاربران قبلی این صرافی نیز بدون طی فرآیند احراز هویت تنها می‌توانند دارایی‌های خود را برداشت کرده و سفارش خرید و فروش رمزارز را لغو کنند

نکات برگزیده مطلب
  • گسترش بازار رمزارزها در طول ماه‌های گذشته موجب شده است تا قانون‌گذاران نیز رویکرد سختگیرانه‌تری را در مقابل حوزه رمزارزها در پیش بگیرند و صرافی بایننس (Binance) به عنوان بزرگترین پلتفرم مبادلات رمزارز جهان نیز اخیراً با فشار قانون‌گذاران مواجه شده است. در حالی که بایننس اقدامات مختلفی را برای جلب رضایت قانون‌گذاران انجام داده، اما به‌نظر می‌رسد که هنوز فشار قانون‌گذاری پایان نیافته و این پلتفرم معاملاتی در اطلاعیه اخیر خود از اجباری شدن فرآیند احراز هویت برای تمامی کاربران خود خبر داده است.

احراز هویت در پلتفرم مبادلات صرافی بایننس اجباری شد

صرافی بایننس (Binance) به عنوان بزرگترین پلتفرم مبادلات رمزارز جهان اخیراً با سختگیرانه قانون‌گذاران کشورهای متعددی مواجه شده است. سختگیری قانون‌گذاران موجب شده است تا این پلتفرم مبادلاتی تغییرات مختلفی را در فعالیت خود اعمال کند. توقف بازار مبادلات توکن سهام شرکت‌ها (Stock Token)، محدود ساختن دسترسی شهروندان برخی از کشورهای جهان به بازار مبادلات قرارداد‌های آتی و کاهش سقف برداشت روزانه برای کاربرانی که فرآیند احراز هویت را طی نکرده‌اند، بخشی از تغییرات بایننس در مواجهه با سختگیری قانون‌گذاران را تشکیل می‌دهد.

اما محدودیت‌های بایننس به موارد عنوان شده محدود نمی‌شود و این پلتفرم مبادلاتی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که تمامی کاربران مجبور به طی فرآیند احراز هویت هستند. در اطلاعیه بایننس می‌خوانیم:

تمامی کاربران جدید برای دسترسی یافتن به محصولات و سرویس‌های پیشنهادی بایننس شامل سپرده‌گذاری، خرید و فروش و برداشت رمزارز ملزم به طی کردن مرحله احراز هویت سطح متوسط (Intermediate Verification) هستند. بایننس

تغییر قوانین کاربران فعلی صرافی بایننس را نیز شامل می‌گردد و بر همین اساس کاربرانی که در گذشته می‌توانستند بدون طی فرآیند احراز هویت رمزارز خرید و فروش کنند، هم‌اکنون تنها مجاز به برداشت (withdrawal)، حذف سفارش (Order Cancellation)، بستن موقعیت معاملاتی در بازار قرارداد‌های آتی (Position Close) و بازخرید (Redemption) هستند.

بر اساس گزارش بایننس تغییر در خط مشی این صرافی به‌طور مرحله‌ای برای کاربران فعلی این صرافی اجرا خواهد شد تا فعالیت کاربران دچار اختلال نشود. با این وجود، احراز هویت بلادرنگ (Immediate KYC verifications) امکان دسترسی به محصولات و خدمات بایننس را برای کاربران این صرافی فراهم می‌کند.

بر اساس این اطلاعیه: «بایننس به کاربران توصیه می‌کند تا برای جلوگیری از مواجهه با تاخیر در فرآیند احراز هویت و محدودیت در دسترسی به این پلتفرم فرآیند احراز هویت را تکمیل کنند.»

حفاظت از کاربران در مقابل جرائم مالی

بایننس ادعا کرده است که اجرای احراز هویت مشتریان (KYC) و مقابله با پولشویی (Anti-Money Laundering) در راستای حفاظت از مشتریان در برابر جرائم مالی اجرا می‌گردد.

هم‌اکنون اخذ تایید اولیه در پرتال بایننس به یک روز زمان نیاز دارد اما تایید تمامی اسناد شامل کارت ملی، تایید چهره و تایید مدارک سکونت به ۲۰ روز زمان نیاز دارد.

تاثیر محدودیت جدید بایننس بر فعالیت کاربران ایرانی

اطلاعیه جدید بایننس نشان می‌دهد که سختگیری قانون‌گذاران در مقابل فعالیت صرافی‌ها افزایش یافته و در چنین شرایطی خارج کردن دارایی‌ها از صرافی بایننس و نگهداری رمزارزها در یک کیف‌پول مطمعن برای کاربران ایرانی این پلتفرم معاملاتی کاملاً منطقی به‌نظر می‌رسد.

از آنجایی که کاربران ایرانی قادر به طی فرآیند احراز هویت و فعالیت با مدارک ایرانی در این پلتفرم نیستند، کوینیت توصیه می‌کند تا هرچه سریعتر دارایی‌های خود را از این پلتفرم خارج کرده در یک مکان امن نگه‌داری کنید تا تجربه تلخ مسدود شدن دارایی کاربران ایرانی در پلتفرم بیترکس (Bittrex) برای کاربران بایننس نیز تکرار نشود.

نظر شما نسبت به اجباری شدن احراز هویت برای کاربران صرافی بایننس چیست؟ آیا سختگیری قانون‌گذاران بایننس را مجبور به اعمال کامل احراز هویت مشتریان کرده است؟ آیا کاربران خُرد و کسانی که قادر به ارائه مدارک احراز هویت نیستند از فعالیت در بازارهای مبادلات رمزارز محروم خواهند شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا