اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری حوزه بلاکچین آمریکا کارگزاری محسوب می‌شوند!

سناتورهای آمریکایی در حالی به لایحه بحث‌برانگیز دولت آمریکا برای بازسازی زیرساخت در این کشور رای مثبت داده‌اند که بر اساس آن توسعه‌دهندگان حوزه بلاکچین به‌طور نادرستی نوعی بروکر(کارگزاری) طبقه‌بندی می‌شوند

نکات برگزیده مطلب
  • فعالان حوزه بلاکچین در آمریکا اخیراً با چالش جدیدی مواجه شده‌اند که در مجلس سنا به تصویب رسیده است. لایحه ۱/۲ تریلیون دلاری ارتقا و بازسازی زیر ساخت‌های آمریکا در حالی در مجلس سنا تصویب شده که بر اساس آن تمامی فعالان حوزه بلاکچین همانند توسعه‌دهندگان حوزه بلاکچین نوعی کارگزاری ارزیابی می‌شوند و ملزم به ارائه گزارش مالیاتی هستند.

لایحه اچ.آر ۳۶۸۴ توسعه‌دهندگان بلاکچین را کارگزاری معرفی می‌کند

قانون‌گذاران آمریکایی اخیراً لایحه بحث برانگیزی را با عنوان اچ.آر ۳۶۸۴ (HR 3684) تصویب کرده‌اند که با واکنش گسترده فعالان حوزه رمزارزها نیز مواجه شده است.

مجلس سنا آمریکا در روز نوزدهم مرداد لایحه بحث برانگیز جو بایدن که با هدف برای بازسازی زیر ساخت‌ها در این کشور ارائه شده را با 69 رای موافق و 30 رای مخالف تصویب کرد. در نتیجه دولت آمریکا چراغ سبز سناتورهای آمریکایی برای صرف هزینه ۱/۲ تریلیون دلاری برای بازسازی جاده‌ها، پهنای باند اینترنت و بهبود وضعیت شبکه آب و فاضلاب را دریافت کرده است.

قانون اخیری که در مجلس سنا تصویب شد، الزامات ارائه گزارش مالیاتی را برای کسب و کارهایی اعمال می‌کند که به عنوان «بروکر» یا کارگزار در حوزه رمزارزها فعالیت می‌کنند. قانون جدید آمریکا بر صرافی‌ها و دیگر کسب و کارهایی که رمزارز می‌فروشند را شامل می‌گردد، اما با جملات مبهم به‌طوری مطرح شده است که بر ماینرها، سپرده‌گذاران و توسعه‌دهندگان نرم‌افزار نیز قابل اعمال است.

آنجلا والچ
از آنجایی که هر دو گروه «ماینرها» و «کارگزاری‌ها» دارایی‌های دیجیتالی را (در ازای پرداخت) به فرد دیگری ارسال می‌کنند، تمایز ماینرها و صرافی‌ها بر اساس تعریف کارگزاری در این قانون دشوار است.

در حالی که اقتصاد رو به زوال آمریکا به رمزارزها نیاز دارد و پذیرش رمزارزها در موسسات مالی و بانک‌ها آغاز شده است، همانطور که فعالان حوزه رمزارزها هشدار داده‌اند، ارزیابی توسعه‌دهندگان حوزه بلاکچین به عنوان کارگزاری توسعه صنعت بلاکچین و رمزارزها در آمریکا را تهدید می‌کند و در نتیجه فرصت اشتغال در این حوزه را نیز از بین خواهد برد.

طبقه‌بندی دارایی‌ها در اچ.آر ۳۶۸۴ نادیده گرفته شده و در حقیقت، تمامی رمزارزها را نمی‌توان به‌صورت نوعی اوراق بهادار طبقه‌بندی کرد. طبقه‌بندی توسعه‌دهندگان حوزه بلاکچین به عنوان «کارگزار» نشان می‌دهد که قانون‌گذاران آمریکایی هنوز به‌درستی فناوری رمزارزها و ماهیت دارایی‌های مختلف رمزارزی را درک نکرده‌اند.

تلاش سناتورها برای اصلاح لایحه بازسازی زیرساخت‌ها به جایی نرسید

اچ.آر ۳۶۸۴ با پارامتر‌های کنونی بازارهای مالی نیز در تضاد است. زمانی که توسعه‌دهندگان حوزه بلاکچین مدیریت دارایی مشتریان خود را بر عهده ندارند، ارزیابی آن‌ها به عنوان کارگزار منطقی به‌نظر نمی‌رسد. توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری در بازارهای مالی سنتی و توسعه‌دهندگان سیستم‌های پرداخت نیز کارگزار محسوب نمی‌شوند و نیازی به اخذ مجوز کارگزاری در آمریکا را ندارند.

لابی‌گران فعال در حوزه رمزارزها و سازمان‌های غیرانتفاعی نسبت به آسیب‌هایی که اعمال الزامات ارسال گزارش مالیاتی جدید بر فعالان حوزه رمزارزها وارد می‌کند، هشدار داده‌اند. سناتورها اصلاحیه‌های متقابلی را برای لایحه پیشنهاد کردند اما هیچ یک از پیشنهادات مطرح شده از حمایت لازم برای تصویب برخوردار نبوده.

سینتیا لومیس (Cynthia Lummis)، و پت تومی (Pat Toomey) سناتورهای آمریکایی در آخرین دقایق پیش از تصویب لایحه بازسازی زیر ساخت‌ها، از توافق دو حزبی سناتورها نسبت به اعمال اصلاحیه‌ای که رضایت لابی‌گران حوزه رمزارزها را جلب می‌کرده خبر دادند، اما این اصلاحیه نیز درپی مخالفت سناتور ریچارد شلبی (Richard Shelby) شکست خورد.

لایحه بهبود زیر ساخت هم‌اکنون به مجلس نمایندگان آمریکا فرستاده شده و نمایندگان آمریکایی این لایحه را در فصل پاییز مورد بررسی قرار خواهند داد.

چهار عضو کمیسیون بلاکچین کنگره آمریکا در یادداشتی نگرانی خود را نسبت به الزامات جدید ارسال گزارش مالیاتی نشان داده‌اند. در این نامه می‌خوانیم: «ارسال گزارش مالیاتی فعالیت در حوزه رمزارزها اهمیت دارد اما باید به درستی اجرا شود.»

نظر شما نسبت به تصویب لایحه اچ.آر 3684 در مجلس سنا آمریکا چیست؟ آیا توسعه‌دهندگان حوزه بلاکچین را می‌توان کارگزاری درنظر گرفت؟ آیا قانون‌گذاران در نهایت این اشتباه را تصحیح خواهند کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا