اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

بروزرسانی اخیر شبکه اتریوم، نفت دیجیتالی را کمیاب‌تر کرده است!

درحالی که تنها دو روز از زمان اجرا بروزرسانی لندن در شبکه اتریوم سپری شده، مکانیسم حذف کارمزد تراکنش‌ها به ارزش بیش از ۳۸ میلیون دلار رمزارز اتر (ETH) را حذف کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • بروزرسانی اخیر شبکه اتریوم، تغییرات مهمی را بر این پروژه رمزارزی اعمال کرده است. در نتیجه اعمال بروزرسانی لندن (London) کارمزد تراکنش‌های شبکه اتریوم از دسترس ماینرها خارج شده و سوزانده می‌شود. بر اساس اطلاعات منتشر شده، از زمان اعمال بروزرسانی لندن تاکنون بیش از ۱۲ هزار واحد توکن اتر (ETH) سوزانده شده و بنابراین اتریوم به دارایی کمیاب‌تری تبدیل شده است.

ارزیابی عملکرد مکانیسم حذف کارمزد ارسال تراکنش‌ها پس از اعمال بروزرسانی لندن

مکانیسم جدید سوزاندن کارمزد تراکنش‌ها که در نتیجه اعمال پیشنهاد بهبود شبکه اتریوم ای.آی.پی ۱۵۵۹ (EIP-1559) در بروزرسانی لندن (London) معرفی شده، تنها در طی دو روز به ارزش بیش از 30 میلیون دلار توکن اتر را از شبکه اتریوم حذف کرده است.

ای.آی.پی 1559 یکی از تغییرات مهم بروزرسانی لندن را تشکیل می‌دهد که روز پنجم آگوست بر شبکه اتریوم اعمال شده و مکانیسم تعیین کارمزد ارسال تراکنش‌ها به سبک حراجی (تراکنش‌هایی که کارمزد بالاتری داشتند، در اولویت ماینرها برای قرار گرفتن در بلاک قرار می‌گرفتند) را با مکانیسم جدیدی جایگزین کرده که در آن کارمزد تراکنش‌ها به‌طور الگوریتمی تعیین می‌گردد.

فعالیت بیشتر کاربران موجب حذف اترهای بیشتری می‌شود!

داده‌های وب‌سایت اولتراساند(Ultrasound) نشان می‌دهد که در زمان نگارش مقاله ۱۲,۴۲۳ واحد رمزارز اتر به ارزش ۳۸,۷۰۰,۷۲۰ دلار سوزانده شده و در این میان پلتفرم‌های غیرمتمرکز نقش مهمی را در سوزاندن توکن‌های اتر ایفا می‌کنند. بر همین اساس، تراکنش‌های ناشی از پلتفرم اوپن‌سی (OpenSea) که یکی از بازارهای خرید و فروش توکن‌های غیرقابل معاوضه یا ان.اف.تی (NFT) است، موجب حذف ۱,۴۶۴ اتر به ارزش ۴,۵۶۱,۸۲۴ دلار شده و تراکنش‌های یونی‌سواپ (Uniswap) نیز ۱۰۰۸ واحد اتر (به ارزش ۳,۱۴۰,۹۲۸ دلار) را از شبکه اتریوم حذف کرده است.

بازی آکسی اینفینیتی (Axie Infinity)، بر پایه شبکه اتریوم راه‌اندازی شده و در آن گیمرها هیولاها را به‌صورت توکن ان.اف.تی خریداری کرده و با یکدیگر مبارزه می‌کنند. الکسی اینفینیتی در جایگاه سومین پلتفرم پُر کاربرد در شبکه اتریوم قرار گرفته که به‌طور متناسب موجب حذف ۷۸۷ اتر به ارزش ۲,۴۵۲,۲۹۲ دلار شده است. در این میان تراکنش‌های ناشی از ارسال رمزارز پایدار تتر (USDT) نیز ۶۲۴ اتر (به ارزش ۱,۹۴۴,۳۸۴ دلار) را از شبکه اتریوم حذف کرده است.

تحولات شبکه اتریوم همچنان ادامه خواهد داشت!

اگرچه هاردفورک لندن روش پاداش دهی به ماینرها و محاسبه کارمزد تراکنش‌ها را دچار تغییر کرده اما تغییرات بیشتری نیز در راه است. بزودی شبکه اتریوم از الگوریتم اثبات کار به الگوریتم اثبات سهام مهاجرت خواهد کرد. در فرآیند بروزرسانی اتریوم، ترکیب زنجیره‌ کنونی اتریوم با زنجیره بیکن (Beacon Chain) گام مهم بعدی محسوب می‌شود.

ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، خالق اتریوم در گفتگو با بلومبرگ اظهار داشت:

بروزرسانی لندن ثابت می‌کند که اکوسیستم اتریوم قادر است تغییرات گسترده‌ای را ایجاد کند و من را به ترکیب شبکه‌ها مصمم‌تر می‌سازد. Vitalik Buterin

نظر شما نسبت به حذف بیش از ۳۸ میلیون دلار رمزارز اتر (ETH) تنها دو روز پس از اعمال بروزرسانی لندن در شبکه اتریوم چیست؟ آیا مکانیسم سوزاندن کارمزد تراکنش‌ها به افزایش قیمت اتر شتاب بیشتری خواهد داد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا