اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

مسترکارت برای استفاده از رمزارزهای پایدار آماده می‌شود

مدیرعامل مسترکارت در کنفرانس گزارش درآمد سه‌ماهه این شرکت بر اهمیت ارزهای دیجیتالی تاکید کرده و از تلاش برای ترکیب رمزارزهای پایدار در پلتفرم این شرکت خبر داد

نکات برگزیده مطلب
  • گسترش رمزارزها و فناوری بلاکچین تحولات گسترده‌ای را در روش فعالیت شرکت‌های پرداخت ایجاد کرده است. مسترکارت (Mastercard) نیز به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های فعال در حوزه پرداخت تلاش می‌کند تا در زمینه ارائه خدمات در حوزه رمزارزها و ارزهای دیجیتالی از رقبای خود سبقت بگیرد. مایکل میباخ (Michael Miebach)، مدیرعامل مسترکارت در رویداد ارائه گزارش درآمد سه‌ماهه دوم این شرکت اعلام کرد که مسترکارت باید در حوزه رمزارزها فعالیت داشته باشد. وی با اشاره به تحولات ایجاد شده توسط رمزارزها و ارزهای دیجیتالی از فرآهم کردن امکان استفاده از رمزارزهای پایدار در پلتفرم این شرکت خبر داد.

مسترکارت باید در حوزه ارزهای دیجیتالی حضور داشته باشد

گسترش رمزارزها و فناوری بلاکچین، روش فعالیت شرکت‌های پرداخت را نیز متحول ساخته و این شرکت‌ها در رقابت با یکدیگر تلاش می‌کنند سرویس‌های متنوع‌تری را بر پایه رمزارزها، ارزهای دیجیتالی بانک‌های مرکزی (CBDC) و رمزارزهای پایدار شرکت‌های خصوصی ارائه کنند.

مایکل میباخ (Michael Miebach)، مدیرعامل مسترکارت (Mastercard) در رویداد ارائه گزارش درآمد سه‌ماهه دوم این شرکت، دیدگاه خود را در رابطه با تحولات اخیر حوزه رمزارزها و ارزهای دیجیتالی بانک‌های مرکزی بیان کرد.

ما معتقدیم که به عنوان یک شرکت ارائه دهنده خدمات پرداخت باید برای ترسیم چشم‌انداز بازار (ارزهای دیجیتالی)، در این حوزه حضور داشته باشیم زیرا مردم (برای برآورده کردن نیازهای خود) به دنبال پاسخ می‌گردند. Michael Miebach

مسترکارت در ماه فوریه و در رقابت با سایر شرکت‌های پرداخت از برنامه خود برای پشتیبانی از رمزارزها در سال 2021 رونمایی کرد. برنامه رمزارزی مسترکارت مسیر پذیرش رمزارزها را در میان یک میلیارد نفر از مشتریان این شرکت و بیش از 30 میلیون کسب و کار طرف قرارداد با این شرکت در سراسر جهان هموار می‌سازد.

مسترکارت در ابتدای هفته جاری از مشارکت با استارت‌آپ‌های جدید با هدف پشتیبانی از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری پولی، بلاکچین و ارزهای دیجیتالی خبر داد. مسترکارت یک محیط آزمایشی برای ارزیابی عملکرد ارزهای دیجیتالی بانک‌های مرکزی ارائه کرده که با هدف شبیه‌سازی انتشار، توزیع و ارسال تراکنش به کمک ارزهای دیجیتالی بانک‌های مرکزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 مدیرعامل مسترکارت در کنفرانس ارائه گزارش درآمد سه‌ماهه مسترکارت اظهار داشت:

تمامی کشورها باید در میان محصولات مالی فعلی و ارزهای دیجیتالی بانک‌های مرکزی در فعالیت‌های مالی و پرداخت‌های فرامرزی توازن ایجاد کنند. ما در این زمینه تجربیات ارزشمندی را در اختیار داریم. Michael Miebach

مسترکارت برای استفاده از رمزارزهای پایدار آماده می‌شود

مسترکارت فرصت فعالیت در حوزه رمزارزهای پایدار را نادیده نگرفته است. میباخ تایید کرد که این شرکت در حال آماده‌سازی شبکه خود برای پشتیبانی از رمزارزهای پایدار است، به‌شرطی که شرکت‌های منتشر کننده رمزارزهای پایدار الزامات قانون‌گذاری را برآورده کرده و استانداردهای حفاظت و ایمنی از کاربران را نیز رعایت کنند.

بر اساس گزارش کوینیت، مسترکارت در رقابت با پی‌پل (Paypal) و دیگر شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت اعلام کرد که در سال جاری میلادی امکان استفاده از رمزارزها به عنوان ابزار پرداخت را برای کاربران خود فرآهم خواهد کرد.

نظر شما نسبت به اظهارات اخیر مدیرعامل مسترکارت در رابطه با فعالیت این شرکت در حوزه رمزارزها و سایر انواع ارزهای دیجیتالی چیست؟ آیا رمزارزها و ارزهای دیجیتالی بانک‌های مرکزی به بخش اصلی فعالیت شرکت‌های پرداخت تبدیل خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا