اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

بایننس به دنبال تطابق با قوانین نظارتی در سراسر جهان است

چانگ‌پنگ ژائو مدیرعامل پلت‌فرم بایننس در رابطه با فرآیند تطبیق با قوانین و دستورالعمل‌های قانونی حوزه رمزارز و چگونگی پذیرش آن‌ها توسط این صرافی بزرگ صحبت کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • طی چند ماه گذشته صرافی شناخته‌شده بایننس با نهاد‌های نظارتی و سازمان‌های قانون‌گذاری کشورهای مختلف به دلیل عدم تطابق با مقررات محلی درگیر شده و اکنون به دنبال بهترین راه‌حل برای آن است. در همین راستا، چانگ‌پنگ ژائو (Changpeng Zhao) بنیانگذار و مدیرعامل صرافی بزرگ بایننس با انتشار چندین پست توییتری به مسیر پیش روی بایننس و راهکارهای موجود اشاره کرده است. به گفته وی، بایننس به دنبال رفع موانع قانونی موجود است تا در تمام کشورهای جهان به عنوان یک موسسه مالی قانونی و دارای مجوز فعالیت کند.

مشکلات بایننس

آقای چانگ‌پنگ ژائو (Changpeng Zhao) بنیانگذار و مدیرعامل صرافی بزرگ بایننس، روز سه‌شنبه با ارسال چندین پست توییتری در رابطه با آینده و مسیر حرکت این پلت‌فرم شناخته‌شده اظهار نظر کرد.

به گفته آقای ژائو، صرافی بایننس چندی قبل میزبان یک نشست خبری یک ساعته بوده و در این رویداد اخبار و اطلاعات مهمی را به اشتراک گذاشته است. وی همچنین تاکید کرد که این اطلاعات و اقدامات پس از آن قرار است در جهت دستیابی بایننس به رضایت کامل قانون‌گذاران و تطبیق این پلت‌فرم با مقررات و دستورالعمل‌های ارائه شده توسط نهاد‌های نظارتی مورد بهره‌وری قرار بگیرند.

صرافی بایننس
صرافی بایننس

طبق گزارشات پیشین تیم کوینیت، صرافی بایننس طی چند ماه گذشته از طرف نهادهای نظارتی سراسر جهان به ویژه منابع قانون‌گذاری کشورهای ژاپن، کانادا، ایتالیا، هنگ‌کنگ، لیتوانی، تایلند و حتی انگلستان به دلیل عدم پیروی از قوانین محلی تحت فشار بوده است.

منع فعالیت بایننس

چندی قبل اداره رفتارهای مالی (FCA) با انتشار بیانیه‌ای در رابطه با وضعیت پلت‌فرم بایننس هشدار داد و انجام هرگونه فعالیت تجاری توسط این صرافی بزرگ در کشور انگلستان را منع کرد. در همین حال، نهادهای قانونی ایالات متحده نیز صرافی بایننس را به اتهام فعالیت غیرقانونی و تسهیل روند پولشویی مورد بازخواست قرار داده‌اند.

FCA-logo بایننس

آقای ژائو در ادامه صحبت‌های خود توضیح داد که در نشست خبری فوق‌الذکر به خبرنگاران حاضر اعلام کرده است که «صرافی بایننس باید در هر مکانی که قرار است فعالیت مستمر داشته باشد، به عنوان یک موسسه مالی مجاز شناخته شده و محوری قوی توصیف شود».

ژائو به دنبال تغییر روند این بازی است

علی‌رغم تمام مشکلات پیش آمده برای پلت‌فرم بایننس و تلاش‌های چانگ‌پنگ ژائو برای رفع آن‌ها، وی توضیح داد که به دنبال تغییر وضعیت و تطابق با دستورالعمل‌های قانونی موجود است.

وی در سری پست‌های توییتر خود به توضیح مراحل و اقدامات آتی بایننس برای رسیدن به این هدف پرداخت. یکی از این مسائل و مشکلات اصلی به گفته چانگ‌پنگ ژائو «عدم وجود یک مقر اصلی» برای صرافی بایننس است که باعث شده این پلت‌فرم مدام در حال جابجایی بین کشورهای مختلف باشد. آقای ژائو اظهار داشت که به زودی قطب‌های منطقه‌ای بایننس در سراسر جهان راه‌اندازی خواهند شد تا قانون‌گذاران در رابطه با فعالیت و کسب و کار این پلت‌فرم «یک درک درست پیدا کنند».

این کارآفرین موفق حوزه رمزارز در بخشی از صحبت‌های خود افزون «ما همچنان به دنبال تطبیق با قوانین مالی خواهیم بود تا بتوانیم بالاترین سطح خدمات را به کاربران و مشتریان خود عرضه کنیم. بنابراین، ما برای رسیدن به این هدف واقعاً چکار باید بکنیم؟ اولین پاسخ به این سوال این است که بایننس باید فرآیند اخذ مجوزها و تاییدیه‌ها مربوط به کسب و کارهای رمزارزی در کشورهایی که قصد فعالیت دارد را آغاز کند».

آقای ژائو همچنین تاکید کرد که این روند هم اکنون در سراسر آسیا و اقیانوسیه، آمریکای لاتین، اروپا، خاورمیانه و آفریقا آغاز شده است. وی همچنین تاکید کرد که «هرکجا که ساختارهای رمزارزی بیشتری تعریف شده باشد، ما با قانون‌گذاران و نهادهای نظارتی آنجا همکاری خواهیم کرد».

نظر شما در رابطه با صحبت‌های مدیرعامل بایننس و راهکارهای موجود برای برون رفت از این مشکلات چیست؟ آیا به زودی شاهد آغاز مجدد فعالیت‌های این پلت‌فرم بزرگ در آمریکا و سراسر اروپا به صورت کاملاً قانونی خواهیم بود؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا