اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

بازار نزولی بیت کوین گزارش درآمد تسلا را تحت تاثیر قرار داد

آخرین گزارش درآمد تسلا نشان می‌دهد که این شرکت در سه ماهه‌ دوم سال ۲۰۲۱ میلادی فعالیتی در حوزه رمزارزها نداشته، اما نگه‌داری بیت کوین در شرایط اصلاحی بازار رمزارزها زیان ۲۳ میلیون دلاری برای این شرکت به همراه داشته است

نکات برگزیده مطلب
  • سرمایه‌گذاری 1/5 میلیارد دلاری تسلا (Tesla) بر روی بیت کوین یقیناً یکی از مهم‌ترین خبرهای حوزه‌ رمزارزها در سال 2021 میلادی محسوب می‌شود، اما بنظر می‌رسد که خرید بیت کوین برای تسلا دردسرساز شده است. تسلا در گزارش درآمد سه ماهه دوم سال 2021 میلادی 23 میلیون دلار زیان از سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین شناسایی کرده که افزایش قیمت بیت کوین موجب حذف آن از صورت مالی این شرکت نخواهد شد.

تاثیر بیت کوین بر گزارش درآمد سه‌ماهه دوم تسلا

شرکت خودروسازی تسلا (Tesla) در گزارش درآمد سه‌ماهه دوم خود 1/14 میلیارد دلار درآمد خالص شناسایی کرده است. گزارش جدید درآمد تسلا که در بیست و ششم جولای منتشر شده، نشان می‌دهد که درآمد این شرکت در سه ماهه دوم سال 2021 در مقایسه با زمان مشابه در سال 2020 میلادی 98 درصد افزایش یافته است.  در حقیقت رشد درآمد این شرکت از افزایش تقاضا برای خودروهای برقی تسلا ناشی می‌شود.

تغییرات درآمد تسلا
تغییرات درآمد تسلا

بر همین اساس سود سه‌ماهه تسلا به ازای هر سهم 1/02 دلار محاسبه می‌شود. تسلا اعلام کرد که افزایش هزینه‌های عملیاتی و زیان 23 میلیون دلاری ناشی از سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین، تا حدودی بر درآمد چشمگیر این شرکت تاثیر منفی داشته است.

فعالیت تسلا در بازار بیت کوین متوقف شده است

از آنجایی که تسلا از بیت کوین‌های خود به عنوان «دارایی نامشهود» نگه‌داری می‌کند، قوانین حسابداری این شرکت را ملزم می‌کند تا زمانی که ارزش بیت کوین به کمتر از قیمت خرید اولیه رسید، زیان آن را در صورت‌های مالی خود محاسبه و اعمال کند. اما در صورتی که ارزش بیت کوین به بیش از ارزش سرمایه‌گذاری اولیه برسد، تسلا قادر به محاسبه سود در صورت‌های مالی خود نخواهد بود مگر آن که بیت کوین‌های خود را به فروش برساند.

این گزارش نشان می‌دهد که تسلا در سه‌ماهه دوم سال 2021 هیچ رمزارزی خریداری نکرده و بیت کوین‌های خود را نیز به فروش نرسانده است. در نتیجه خرید بیت کوین به ارزش 1/5 میلیارد دلار تنها سرمایه‌گذاری تسلا در بازار رمزارزها محسوب می‌شود. تسلا در همین زمان (سه ماهه اول سال 2021) به ارزش 272 میلیون دلار بیت کوین فروخته است.

نظر شما نسبت به گزارش درآمد سه‌ماهه دوم شرکت تسلا و تاثیر سرمایه‌گذاری بیت کوین در این گزارش چیست؟ آیا زیان سرمایه‌گذاری تسلا در بازار صعودی آتی بیت کوین به سود قابل توجهی تبدیل خواهد شد؟ آیا سرمایه‌گذاری تسلا بر روی بیت کوین در آینده یک شکست مهم برای شرکت محسوب خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا