اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

توسعه‌دهندگان چگونگی مهاجرت به شبکه اتریوم۲ را در قالب پیشنهاد EIP ارائه کردند

میخائیل کالینین (Mikhail Kalinin) در پیشنهاد ای.آی.پی ۳۶۷۵ (EIP-3675) چگونگی ترکیب شبکه کنونی اتریوم با زنجیره بیکن (Beacon Chain) را برای نخستین مرتبه مشخص کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • راه‌اندازی زنجیره بیکن (Beacon Chain) در دسامبر ۲۰۲۰ نخستین گام برای مهاجرت به شبکه اتریوم۲ محسوب می‌گردد که تغییر الگوریتم کنونی شبکه اتریوم را به همراه خواهد داشت. با این وجود، توسعه‌دهندگان مرحله مهم ترکیب زنجیره‌ها را در پیش روی خود دارند که در حقیقت عصر جدیدی را برای این پروژه رمزارزی رقم خواهد زد. میخائیل کالینین (Mikhail Kalinin) برای نخستین مرتبه چگونگی ترکیب زنجیره کنونی اتریوم به زنجیره بیکن را در قالب پیشنهاد رسمی بهبود شبکه اتریوم (EIP) ارائه کرده است.

پیشنهاد ای.آی.پی 3675 برای ترکیب زنجیره‌های اتریوم

توسعه‌دهندگان اتریوم برای ترکیب زنجیره کنونی (زنجیره مبتنی بر الگوریتم اثبات کار) با زنجیره بیکن (زنجیره مبتنی بر الگوریتم اثبات سهام) پیشنهاد جدیدی را به‌صورت پیشنهاد رسمی بهبود شبکه اتریوم (EIP) در گیت‌هاب (GitHub) قرار داده‌اند. ترکیب زنجیره‌های اتریوم مرحله مهمی برای مهاجرت به شبکه اتریوم2 محسوب می‌شود که مهاجرت از الگوریتم کنونی اتریوم به الگوریتم اثبات سهام را موجب خواهد شد.

میخائیل کالینین (Mikhail Kalinin)، محقق شرکت کانسنسیس (ConsenSys) پیشنهاد ای.آی.پی 3675 (EIP-3675) را در رابطه با چگونگی ترکیب زنجیره‌های اتریوم در گیت‌هاب قرار داد. تیم بیکو (Tim Beiko)، یکی از توسعه‌دهندگان اتریوم اعلام کرد که این پیشنهاد در نشست توسعه‌دهندگان اتریوم که در روز جمعه برگزار خواهد شد، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

Tim Beiko
بیان ارزش کار میخائیل کالینین برای ترکیب زنجیره‌های اتریوم در قالب کلمات دشوار است و حاصل تلاش وی هم‌اکنون در قالب رسمی پیشنهاد بهبود شبکه (EIP) ارائه شده است.

کالینین در این پیشنهاد ادعا کرده که از زمان راه‌اندازی زنجیره بیکن (در دسامبر 2020) تاکنون هیچ نقص و یا آسیب‌پذیری در آن مشاهده نشده و نتیجه گیری کرد که زنجیره بیکن آمادگی بر عهده گرفتن ادامه فعالیت شبکه اتریوم را دارد. وی افزود:

فعالیت طولانی مدت به‌طور پایدار و بدون توقف، پایداری زنجیره بیکن و آمادگی آن را برای انتقال شبکه اصلی اتریوم بر روی آن را نشان می‌دهد. Mikhail Kalinin

مهاجرت به شبکه اتریوم2 در سال 2021 بعید بنظر می‌رسد

اگرچه پیشنهاد ای.آی.پی 3675 اتریوم را یک گام به انتقال بر روی الگوریتم اثبات سهام نزدیک‌تر کرده است، اما چهره‌های برجسته جامعه اتریوم همانند ویتالیک بوترین معتقدند که ترکیب زنجیره‌ها و انتقال شبکه اتریوم به الگوریتم اثبات سهام در سال 2021 میلادی بعید به‌نظر می‌رسد.

از زمان راه‌اندازی زنجیره بیکن، اتریوم2 جایگاه دومین شبکه مبتنی بر الگوریتم اثبات سهام از نظر ارزش سپرده‌گذاری دارایی‌ها (به واحد دلار) را در اختیار گرفته است. تاکنون به ارزش 12/7 میلیارد دلار اتر (ETH) در قرارداد سپرده‌گذاری اتریوم 2 قفل شده است که کمتر از 6 درصد از توکن‌های منتشر شده در این شبکه را شامل می‌گردد.

نظر شما نسبت به ارائه پیشنهاد ای.آی.پی 3675 برای ترکیب شبکه کنونی اتریوم با شبکه اتریوم2 و آغاز عصر جدیدی برای پروژه اتریوم چیست؟ آیا پیشنهاد ای.آی.پی 3675 مورد تایید قرار خواهد گرفت؟ آیا بزودی شاهد مهاجرت به الگوریتم اثبات سهام خواهیم بود؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا