اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

کمتر از یک ماه به زمان بروزرسانی شبکه اتریوم باقی مانده است

توسعه‌دهندگان پس از اجرا موفق بروزرسانی لندن (London) در شبکه‌های آزمایشی اتریوم، بلاک شماره ۱۲,۹۶۵,۰۰۰ که احتمالاً در روز چهارم آگوست استخراج خواهد شد را به عنوان موعد زمانی اعمال این بروزرسانی در شبکه اصلی اتریوم تعیین کرده‌اند

نکات برگزیده مطلب
  • توسعه‌دهندگان اتریوم اخیراً از اجراء موفق بروزرسانی لندن (London) در شبکه‌های آزمایشی راپستن (Ropsten)، گوئرلی (Goerli) و نهایتاً رینکبی (Rinkeby) خبر داده‌ و بلاک شماره 12,965,000 را به عنوان موعد زمانی اجراء این بروزرسانی در شبکه اتریوم تعیین کرده‌اند. بر همین اساس تنها بیست و پنج روز به زمان اجراء بروزرسانی لندن باقی مانده که روش تعیین کارمزد در شبکه اتریوم را تغییر خواهد داد.

تعیین زمان اجرا بروزرسانی لندن

در پی اجرا موفق بروزرسانی لندن (London) در شبکه آزمایشی رینکبی (Rinkeby) اتریوم یک گام دیگر به اجرا این بروزرسانی نزدیک‌تر شد. بر همین اساس، توسعه‌دهندگان بلاک شماره 12,965,000 که احتمالاً در روز چهارم آگوست استخراج خواهد شد را به عنوان موعد زمانی زمان اجرا بروزرسانی لندن تعیین کرده‌اند. این بروزرسانی که پیشنهاد بهبود شبکه اتریوم ای.آی.پی 1559 (EIP 1559) را نیز شامل می‌شود مکانیسم کنونی تعیین کارمزد ارسال تراکنش در شبکه اتریوم را تغییر خواهد داد.

تیم بیکو (Tim Beiko)؛ توسعه دهنده اتریوم از آزمایش نهایی اجرا بروزرسانی در شبکه‌ آزمایشی رینکبی خبر داد. وی تایید کرد که کُد بروزرسانی به‌طور موفق در 3 شبکه‌ آزمایشی اتریوم شامل راپستن (Ropsten)، گوئرلی (Goerli) و رینکبی اعمال شده است. بر اساس گزارش کوینیت، اجرا موفق بروزرسانی در شبکه‌های آزمایشی اتریوم شرط اصلی برای تعیین زمان اجرا بروزرسانی لندن در شبکه اصلی اتریوم محسوب می‌گردید.

تیم بیکو
بروزرسانی لندن در تمامی سه شبکه‌ آزمایشی اتریوم با موفقیت اجرا شده است. از آنجایی که پس از اجرا بروزرسانی لندن کلاینت اوپن اتریوم (OpenEthereum) بی‌اعتبار خواهد شد، هنوز بلوکی برای اجرا بروزرسانی شبکه آزمایشی کوان (Kovan) تعیین نشده و احتمالاً بروزرسانی این شبکه پس از بروزرسانی شبکه اصلی انجام خواهد شد.

بر همین اساس، زمان اجرا بروزرسانی لندن در شبکه اصلی اتریوم بلاک شماره 12,965,000 تعیین شده و بر اساس سرعت استخراج بلاک‌ها انتظار می‌رود که این بروزرسانی در روز چهارم آگوست اجرا گردد.

تاثیر بروزرسانی لندن بر شبکه اتریوم

بروزرسانی لندن با تغییر مکانیسم کنونی کارمزد ارسال تراکنش‌ها در شبکه اتریوم، نرخ تورم این پروژه رمزارزی را تحت تاثیر قرار خواهد داد. بر همین اساس، کارمزد ارسال تراکنش‌ها بر اساس «هزینه پایه» جایگزین روش کنونی تعیین هزینه ارسال تراکنش (بر مبنای تعیین هزینه بطور رقابتی) خواهد شد. شرکت کانسنسیس (ConsenSys) اعلام کرد: «از آنجایی که کارمزد ارسال تراکنش‌ها سوزانده (حذف) خواهد شد، از نظر تئوری افزایش تعداد تراکنش‌های ارسالی در شبکه اتریوم نرخ تورم شبکه اتریوم را بیشتر کاهش خواهد داد.»

اگرچه اجرا ای.آی.پی 1559 لزوماً به معنای کاهش کارمزد ارسال تراکنش‌ها نیست، اما کانسنسیس در راهنمای بروزرسانی خود تایید کرده است که کارمزد ارسال تراکنش‌ها احتمالاً اندکی کاهش خواهد یافت.

از آنجایی که «هزینه پایه» در پیشنهاد بروزرسانی ای.آی.پی 1559 (نسبت به روش کنونی اخذ کارمزد) قابل پیش‌بینی‌تر است، این بروزرسانی احتمالاً موجب کاهش هزینه ارسال تراکنش‌ها (Gas Fee) خواهد شد. ConsenSys

پس از اجرا بروزرسانی لندن کارمزد ارسال تراکنش‌ها از پاداش ماینرها حذف و سوزانده خواهد شد که انتظار می‌رود در نتیجه اجرا این بروزرسانی حجم رمزارزهای منتشر شده و میزان کمیابی توکن‌های اتر (ETH) در طول زمان تحت تاثیر قرار گیرد. اگرچه مدت کمی از اجرا بروزرسانی لندن در شبکه‌های آزمایشی اتریوم سپری شده اما تاکنون بیش از 89,000 اتر (معادل 185 میلیون دلار) در شبکه‌های آزمایشی اتریوم سوزانده شده که تاثیرگذاری احتمالی این بروزرسانی در شبکه اصلی اتریوم را نشان می‌دهد.

نظر شما نسبت به برنامه‌ریزی توسعه‌دهندگان برای اجرا بروزرسانی لندن در روز چهارم آگوست چیست؟ آیا اجرا بروزرسانی لندن ارزش توکن‌های اتر را تحت تاثیر قرار خواهد داد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا