اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

اسکوئر ساخت کیف‌پول سخت‌افزاری بیت کوین را آغاز کرد

مدیرعامل و مدیر بخش سخت‌افزار شرکت پرداخت اسکوئر (Square) در توییت‌های جداگانه‌ای از آغاز ساخت کیف‌پول سخت‌افزاری بیت کوین توسط این شرکت خبر داده‌اند

نکات برگزیده مطلب
  • کیف‌پول‌های سخت‌افزاری امروزه یکی از امن‌ترین روش‌های نگهداری از رمزارزها محسوب می‌شوند اما پیچیدگی، دسترسی و هزینه خرید این تجهیزات به مانعی برای گسترش استفاده از کیف‌پول‌های سخت‌افزاری برای نگهداری از رمزارزها تبدیل شده‌اند. در این میان شرکت اسکوئر(Square) با هدف کمک به گسترش استفاده از بیت کوین ساخت کیف‌پول سخت‌افزاری خود را آغاز کرده است.

اسکوئر ساخت کیف‌پول سخت‌افزاری خود را آغاز کرد

جک دورسی (Jack Dorsey)؛ مدیرعامل و جسی دوروگوسکر (Jesse Dorogusker) مدیر بخش سخت‌افزار شرکت پرداخت اسکوئر (Square) اخیراً از آغاز ساخت کیف‌پول سخت‌افزاری اسکوئر خبر داده‌اند.

بر اساس گزارش کوینیت، مدیرعامل اسکوئر در ماه ژوئن اعلام کرده بود که این شرکت طرح ساخت کیف‌پول سخت‌افزاری بیت کوین را بررسی می‌کند، دوروگوسکر در روز گذشته (نهم جولای) از قطعی شدن تصمیم این شرکت برای ساخت کیف‌پول سخت‌افزاری خبر داد:

ما تصمیم گرفته‌ایم تا برای تبدیل کردن بیت کوین به جریان اصلی (تبادل مالی) کیف‌پول سخت‌افزاری بیت کوین را بسازیم. (اسکوئر) به بحث و تبادل نظر آزادانه ادامه خواهیم داد. واکنش جامعه کاربران (بیت کوین) به موضوع ساخت کیف‌پول سخت‌افزاری اسکوئر به شدت (دلگرم کننده، سخاوتمندانه، الهام‌بخش و مشارکتی بوده) و اجرای آن را تحت تاثیر‌ قرار داده است. Jack Dorsey

جک دورسی
ما در حال انجام آن (ساخت کیف‌پول سخت‌افزاری بیت کوین) هستیم.

دوروگوسکر در حساب توییتر خود اعلام کرد که اسکوئر قصد دارد به گسترش استفاده از بیت کوین کمک کند و مسیر ارائه کیف‌پول سخت‌افزاری را تشریح کرد:

«گام بعدی ما ساخت تیم کوچک و چند منظوره است که توسط مکس گیز (Max Guise) هدایت خواهد شد و برای آغاز قدرتمند این پروژه، مراحل طراحی، تولید ، ساخت و عرضه کیف‌پول سخت‌افزاری اسکوئر را با کمک تیم سخت‌افزاری این شرکت اجرا خواهیم کرد.»

افزایش امنیت دارایی‌دای دیجیتالی به کمک کیف‌پول سخت‌افزاری

از آنجایی که کیف‌پول سخت‌افزاری امکان نگهداری از کلید‌های خصوصی و دارایی‌ها در یک دستگاه مجزا از کامپیوتر‌های شخصی و تلفن‌های همراه را بطور آفلاین فرآهم می‌کنند، این تجهیزات یکی از امن‌ترین روش‌های نگهداری از رمزارزها محسوب می‌شوند. با این وجود، تمامی فعالان صنعت رمزارزها به کیف‌پول‌های سخت‌افزاری دسترسی ندارند و یا از پیچیدگی فرآیند استفاده از کیف‌پول‌های سخت‌افزاری شکایت دارند.

استفاده از صرافی‌ها و یا دیگر سرویس‌های مرتبط با این حوزه روش مناسبی برای نگهداری از رمزارزها محسوب نمی‌شود. زیرا صرافی‌ها همواره از سوی هکر‌ها و مهاجمان تهدید می‌شوند و از طرف دیگر کاربران کلید خصوصی و در نتیجه کنترل دارایی‌های خود را بر عهده ندارند. بر همین اساس استفاده از کیف‌پول کاغذی در غیاب کیف‌پول سخت‌افزاری روش امن‌تری برای نگهداری از بیت کوین محسوب می‌شود. همچنین، امروزه نسخه دسکتاپ و یا اندروید کیف‌پول‌های متنوعی در دسترس کاربران قرار دارند که اطمینان از اصالت کیف‌پول و همچنین استخراج و ذخیره‌سازی امن کلید‌های خصوصی برای افزایش امنیت دارایی‌های دیجیتالی ضروری است.

دورسی در گذشته وعده داده بود که کیف‌پول سخت‌افزاری بیت کوین را به‌صورت منبع باز در دسترس تمامی فعالان حوزه رمزارزها قرار دهد.

نظر شما نسبت به ساخت کیف‌پول سخت‌افزاری توسط شرکت اسکوئر چیست؟ آیا ارائه روش‌های امن نگهداری از بیت کوین و دیگر رمزارزها موجب گسترش هرچه بیشتر استفاده از این دسته دارایی‌ها خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا