اخبار داخلیاخبار و مقالات

فعالیت انجمن بلاکچین ایران به دستور وزارت کشور متوقف شد

وزارت کشور در روز بیست و پنجم خرداد از انجمن بلاکچین ایران درخواست کرد تا فعالیت‌های خود را «تا زمان تصمیم‌گیری نهایی در رابطه با فعالیت این انجمن» متوقف کند

نکات برگزیده مطلب
  • دو سال پس از تاسیس انجمن بلاکچین ایران، نامه‌ای منتصب به وزارت کشور در میان رسانه‌ها منتشر شده که به توقف موقت فعالیت این انجمن اشاره دارد. وزارت کشور در این نامه دستور داده که فعالیت انجمن بلاکچین ایران تا اطلاع ثانوی متوقف گردد. رئیس انجمن بلاکچین ایران در واکنش به این خبر اعلام کرد که انجمن بلاکچین ایران هیچ فعالیتی بر خلاف قوانین انجام نداده و برای رفع مشکل با وزارت کشور همکاری خواهد کرد.

وزارت کشور دستور توقف فعالیت انجمن بلاکچین ایران را صادر کرد

روزنامه‌ی همشهری آنلاین در روز بیست و ششم خرداد نامه‌ای را از سوی وزارت کشور منتشر کرده و از صدور دستور توقف فعالیت انجمن بلاکچین ایران خبر داد.  بر همین اساس، وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای که در تاریخ بیست و پنجم خرداد به هیات مدیره‌ی انجمن فناوران زنجیره‌ی بلوک ارسال کرده، خواستار توقف فعالیت این انجمن تا اطلاع ثانوی شده است.

بر اساس نامه‌ی منتشر شده، وزارت کشور اعلام کرده:

با عنایت به گزارش‌های واصله مبنی بر اقدامات مقایر با اساسنامه و خلاف تعهدات آن انجمن و لزوم رسیدگی و بررسی گزارش‌های واصله تا حصول نتیجه و تصمیم‌گیری نهایی در خصوص آن مقتضی است که از تاریخ ابلاغ تذکر تا اطلاع ثانوی فعالیت‌ انجمن بلاکچین ایران متوقف گردد. وزارت کشور

در نامه‌ی منتشر شده توسط وزارت کشور صورت کلیه‌ی درآمد‌های مالی و هزینه‌کرد، گزارش اقدمات دوسال اخیر انجمن، گزارش فهرست صدور هشدار، آدرس انجمن، گزارش اقدامات انجمن بلاکچین ایران در حوزه‌ی رمزارزها و اقدامات صورت گرفته در ارتباط با شرکت‌های فعال در این حوزه را به همراه توضیحات و مستندات لازم به وزارت کشور ارسال کنند.

واکنش رئیس انجمن فناوران زنجیره‌ی بلوک به دستور وزارت کشور

سپهر محمدی؛ رئیس هیات مدیره‌ی انجمن بلاکچین ایران، چند ساعت پس از انتشار این خبر در بیانیه‌ای که در کانال تلگرامی انجمن بلاکچین منتشر شده اعلام کرد که هنوز نامه‌ی مورد بحث به دبیرخانه‌ی انجمن واصل نشده اما ظاهر نامه درستی آن را نشان می‌دهد.

وی اعلام کرد که پس از رویت نامه کلیه‌ی فعالیت‌های انجمن را متوقف کرده و انجمن بلاکچین ایران دیگر هیچ خبر و بیانیه‌ی جدیدی را منتشر نخواهد کرد. محمدی افزود: «به همه اعضای محترم انجمن اطمینان می‌دهم که هیات مدیره و انجمن بلاکچین از قوانین کشور اطلاع دارند و برخلاف قانونی فعالیتی انجام نداده‌اند و البته این حق وزارت کشور است که از انجمن در حوزه فعالیتهای خود تفتیش کند.»

رئیس انجمن بلاکچین ایران انتشار «لیست هشدار» را دلیل مواجهه با چنین این اتفاقی عنوان کرده و اعلام کرد که این انجمن تاکنون 36 پروژه‌ی دارای ریسک بالا را معرفی کرده است. وی افزود که هیات مدیره‌ی انجمن بلاکچین ایران اسناد خود را در سریع‌ترین زمان ممکن به وزارت کشور ارسال خواهد کرد.

نظر شما نسبت به دستور تعلیق فعالیت انجمن بلاکچین ایران از سوی وزارت کشور چیست؟ چه عواملی موجب صدور دستور توقف فعالیت این انجمن شده است؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکمه بازگشت به بالا