اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

ایلان ماسک پس از چند روز سکوت، شرط استفاده‌ی تسلا از بیت کوین را اعلام کرد

ایلان ماسک پس از سکوت عجیب در رابطه با اتهام دستکاری بازار بیت کوین واکنش نشان داد و اعلام کرد در صورتی که تقریباً نیمی از برق مصرفی صنعت استخراج بیت کوین از طریق انرژی‌های تجدید‌پذیر تامین شود، تسلا مجدداً از این رمزارز به عنوان روش پرداخت استفاده خواهد کرد

نکات برگزیده مطلب
  • تصمیم شرکت تسلا برای توقف استفاده از بیت کوین به عنوان روش پرداخت و تاثیر آن بر بازار بیت کوین با واکنش منفی طرفداران و سرمایه‌گذاران این حوزه مواجه شده که تاکنون نیز ادامه داشته است. در همین راستا برخی از فعالان بازار رمزارزها مدیرعامل شرکت تسلا را به دستکاری در بازار بیت کوین و سودجویی متهم می‌کنند، ایلان ماسک در واکنش به اتهامات مطرح شده اظهار داشت که تسلا تنها بخش کوچکی از بیت کوین‌های خود را برای بررسی نقدشوندگی بیت کوین به فروش رسانده و درصورتی که استخراج بیت کوین به سوی استفاده از منابع تجدید‌پذیر حرکت کند، تسلا مجدداً از بیت کوین به عنوان روش پرداخت استفاده خواهد کرد.

پاسخ ایلان ماسک به اتهام دستکاری در بازار بیت کوین

در حالی که پس از انتشار پیام تهدیدآمیز گروه هکری آنانیموس(Anonymous) ایلان ماسک(Elon Musk)؛ مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا توییت دیگری در رابطه با رمزارزها منتشر نکرده بود، اما وی در روز سیزدهم ژوئن  به اتهام مطرح شده در رابطه با دستکاری بازار بیت کوین پاسخ داد. این توییت بطور ملموسی بازار بیت کوین و دیگر رمزارزها را تحت تاثیر قرار داد.

ماسک در پاسخ به اتهام دستکاری بازار بیت کوین توسط وی که وب سایت کوین تلگراف خبر آن را منتشر کرده بود، اظهار داشت:

توییت ایلان ماسک
این (اتهام) نادرست است. تسلا فقط 10 درصد از بیت کوین‌های خود را به فروش رسانده تا اثبات کند که بیت کوین به سادگی و بدون تاثیر‌گذاری چشمگیری در بازار این رمزارز امکان نقد‌ کردن دارایی‌های خود را دارد. زمانی که تایید شود ماینرهای بیت کوین بطور منطقی(تقریباً 50 درصد) از انرژی پاک استفاده می‌کنند و روند مثبتی برای افزایش سهم انرژی‌های پاک در استخراج بیت کوین وجود دارد، تسلا مجدداً به استفاده از بیت کوین به عنوان روش پرداخت ادامه خواهد داد.

توئیت ایلان ماسک در حقیقت  در واکنش به اتهامات مطرح شده از سوی ماگدا ویرزیکا(Magda Wierzycka)؛ مدیرعامل شرکت سیگنیا(Sygnia) منتشر شده است. وی ایلان ماسک را به انجام طرح پمپ و دامپ بزرگ بیت کوین متهم کرد و اظهار داشت که تسلا بخش بزرگی از بیت کوین‌های خود را در اوج قیمت بفروش رسانده است.

مدیرعامل تسلا اتهامات مطرح شده را رد کرده و اظهار داشت که تسلا تنها حدود 10 درصد از بیت کوین‌های خودش را به فروش رسانده تا تایید کند که بدون تاثیر‌گذاری بر بازار امکان نقد کردن بیت کوین‌های خریداری شده وجود دارد. وی در ماه آوریل اظهار داشت که «تسلا 10 درصد از بیت کوین‌های خود را بفروش رسانده تا نقدشوندگی بیت کوین به عنوان جایگزین پول نقد در ترازنامه‌ی مالی خود را به اثبات برساند.»

جهش قیمت بیت کوین در پی انتشار توییت مدیرعامل تسلا

توییت‌های ایلان ماسک در طول چند ماه گذشته بازار بیت کوین و دیگر رمزارزها را به‌طور محسوسی تحت تاثیر قرار داده است. انتشار خبر سرمایه‌گذاری تسلا بر روی بیت کوین موجب افزایش هرچه بیشتر ارزش سهام شرکت تسلا و همچنین قیمت بیت کوین شده بود. همچنین خبر استفاده از بیت کوین به عنوان روش پرداخت هزینه‌ی خودروهای برقی تسلا نیز هیجان مضاعف سرمایه‌گذاران را به همراه داشت، اما انتشار یکباره‌ی خبر توقف فروش خودروهای برقی تسلا در ازای بیت کوین به دلیل نگرانی‌های محیط زیستی نگرانی سرمایه‌گذاران را به همراه داشته و بازار بیت کوین را به‌طور منفی تحت تاثیر قرار داده است.

در پی انتشار توییت اخیر ایلان ماسک، قیمت بیت کوین که در محدوده‌ی 36 هزار دلاری قرار گرفته بود به یکباره جهش کرده و در طی چند ساعت به بیش از 39 هزار دلار رسید. این اتفاق نشان می‌دهد که همچنان توییت‌های ایلان ماسک تاثیر گسترده‌ای بر بازار بیت کوین و دیگر رمزارزها دارد.

ماسک یکی از طرفداران پروژه‌ی رمزارزی دوج کوین محسوب می‌شود و توییت‌های وی در رابطه با این پروژه‌ی رمزارزی در همراهی با دیگر عوامل موجب شده است تا پروژه‌ی سرگرمی محور دوج کوین به یکی از بزرگترین رمزارزهای بازار تبدیل شود.

نظر شما نسبت به واکنش ایلان ماسک به اتهامات مطرح شده در رابطه با دستکاری در بازار بیت کوین چیست؟ آیا مدیرعامل شرکت تسلا از نفوذ خود در بازار بیت کوین و دیگر رمزارزها برای سودجویی استفاده می‌کند و یا فعالیت وی در این حوزه تاثیرات مثبت متعددی را در بلند مدت خواهد داشت؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا