اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

توسعه‌دهندگان کاردانو به رمزارزی با کارمزد تراکنش ثابت فکر می‌کنند

در پست وبلاگی که شرکت IOHK منتشر کرده است توضیح داده شده که محققان این شرکت در حال کار بر روی پروژه‌ی کارمزد ثابت یا «Stablefees» هستند

نکات برگزیده مطلب
  • تیم توسعه‌ی کاردانو مدت‌هاست که در حال کار بر روی پروژه‌ی کارمزد ثابت یا «Stablefees» است. روز پنجشنه تیم کاردانو در یک پست وبلاگی اعلام کرد که در حال تحقیق در رابطه با آینده‌ی این پروژه بوده و به نظر می‌رسد که اکنون به یک راه‌حل جامع دست یافته‌اند. در این پست وبلاگی IOHK به عنوان شرکت پشت کاردانو اظهار نموده که هدف کارمزد ثابت تراکنش‌هیی با کارمزد قابل پیش‌بینی و منصفانه است.

یک مکانیزم جدید

روز پنجشنه تیم کاردانو در یک پست وبلاگی اعلام کرد که در حال تحقیق در رابطه با آینده‌ی پروژه‌ی کارمزد ثابت یا «Stablefees» است. علاوه بر این، این تیم اضافه کرد که ایده‌ی اصلی کارمزد ثابت در داشتن قیمت پایه برای تراکنش‌ها از طریق اتصال به یک سبد کالا یا ارز می‌باشد.

در این پست وبلاگی IOHK به عنوان شرکت پشت کاردانو اظهار داشت که هدف کارمزد ثابت تراکنش‌هیی با کارمزد قابل پیش‌بینی و منصفانه است. این تیم همچنین قصد دارد پروژه‌ی کارمزد ثابت را به مجموع قوانین دفترکل این پلت‌فرم و همچنین رویکرد دارایی‌های سیستم ادغام کند.

گفته شده که سازوکار این پروژه شامل یک قرارداد ذخیره‌سازی غیرمتمرکز بومی است که در آن یک رمزارز ثابت به سبدی به نام «سبد سکه‌ی معادل(BEC)» وابسته است. کاردانو توضیح داده است که کارمزد ثابت را می‌توان یک افزایش طیبعی برای کارمزد بابل(Babel Fees) توصیف کرد. به طور کلی کارمزد بابل تبدیل نقطه‌ای BECها به ADA توسط ذخایر غیرمتمرکز است.

کاردانو

اوارکل حیاتی است

علاوه بر این کاردانو خاطرنشان کرده است که قسمت حیاتی سیستم اوراکل(Oracle) بر روی زنجیره است که توسط آن قیمت این سبد براساس ADA تعیین می‌شود. در پست وبلاگی فوق همچنین توضیح داده شده که سیستم همچنین باید توانایی یافتن قیمت صحیح برای پردازش به موقع تراکنش‌ها را به کاربران ارائه کند.

طبق پست منتشر شده توسط کاردانو:

این روش در مقایسه با مدل حراج قیمت سنتی یک مزیت ویژه دارد، مکانیزم قیمت‌گذاری به طور مداوم یک قیمت پیش‌فرض منطقی را تثبیت می‌کند. کاربران فرآیند کشف قیمت را فقط در یک جهت انجام می‌دهند آن‌هام تسریع روند پردازش در صورت نیاز است. IOHK Post

با این وجود، یک نقطه ضعف در این سیستم وجود دارد آن هم این است که یک صادر کننده‌ی تراکنش دسترسی به رمزارز بومی نداشته باشد. بنابراین، صادرکننده‌ی تراکنش مجبور است هزینه‌ی تراکنش خود را به وسیله‌ی رمزارز ADA پرداخت کند.

با تمام این تفاسیر همچنان انتظار می‌رود که به واسطه‌ی این سیستم کارمزدها به طور مداوم تنظیم شده و از طریق مکانیزم اتصال به سبد دارایی‌های ذکر شده ثابت باقی بمانند؛ در نتیجه یک صادرکننده‌ی تراکنش می‌تواند سبد دارایی خارج از زنجیره‌ی خود را سازماندهی کرده تا با موفقیت به نیازهای معاملاتی خود برسد.

نظر شما در رابط با این مکانیسم جدید چیست؟ آیا به زودی شاهد کاهش چشم‌گیر کارمزد تراکنش‌های شبکه‌ی کاردانو خواهیم بود؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا