اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

تداوم کاهش هش‌ریت استخرهای ماینینگ بیت کوین از توقف فعالیت ماینرها حکایت دارد

داده‌ها نشان می‌دهند که در نتیجه‌ی سختگیری چین بر فعالیت ماینرها، هش‌ریت استخرهای انت‌پول(Antpool)، اف‌تو‌پول(F۲Pool) و پولین(Poolin) در طول یک روز گذشته به ترتیب ۲۵/۱، ۸ و ۲۴/۹۹ درصد کاهش یافته است

نکات برگزیده مطلب
  • دولت چین اخیراً رویکرد سرکوب صنعت استخراج رمزارز را در پیش گرفته است. موضع‌گیری اخیر مقامات چینی موجب شده است تا فعالیت بسیاری از ماینرهای فعال در چین متوقف شود. در نتیجه‌ی این اتفاق کاهش هش‌ریت شبکه‌ی بیت کوین را شاهد هستیم. داده‌ها نشان می‌دهند که هش‌ریت استخرهای بزرگ ماینینگ شامل انت‌پول(Antpool)، اف‌تو‌پول(F2Pool) و پولین(Poolin) در طول یک روز گذشته به شدت کاهش یافته است.

سختگیری چین موجب کاهش هش‌ریت بیت کوین شد

درخواست شورای دولتی چین برای سرکوب صنعت استخراج بیت کوین در ماه گذشته‌ی میلادی فعالیت بزرگترین تاسیسات استخراج بیت کوین که در این کشور مستقر شده است را تهدید می‌کند، بطوری که در نتیجه‌ی رویکرد سختگیرانه‌ی دولت چین بر فعالیت ماینرها کاهش هش‌ریت استخرهای ماینینگ بیت کوین را شاهد هستیم.

بر اساس گزارش کوینیت، منطقه‌ی خودمختار مغولستان داخلی که یکی از قطب‌های صنعت استخراج رمزارز در چین محسوب می‌گردید، در واکنش به این درخواست بیانیه‌ای را صادر کرد و در آن اعلام کرد که ماینرها در صورت خودداری از توقف فعالیت خود با واکنش سختگیرانه‌ای همانند قرار گرفتن در لیست سیاه مواجه خواهند شد.

در همین راستا ماینرهای چینی سایر کشورهایی که شرایط مطلوبی را برای فعالیت ماینرها ایجاد می‌کنند را برای فعالیت خود جستجو می‌کنند. بر اساس اظهارات تحلیلگران سختگیری دولت چین بر فعالیت ماینرها موجب خواهد شد تا هش‌ریت بیت کوین در کشورهای مختلف توزیع شده و در نتیجه قدرت بیت کوین در مقابل سانسور و حملات 51 درصد افزایش یابد.

هش‌ریت استخرهای ماینینگ بیت کوین کاهش یافته است

در نتیجه‌ی سیاست‌های سختگیرانه‌ی جدید چین در برابر صنعت استخراج رمزارز، روند کاهشی هش‌ریت شبکه‌ی بیت کوین آغاز شده است. داده‌ها نشان می‌دهند که هش‌ریت انت‌پول(Antpool) که هم‌اکنون بزرگترین استخر استخراج بیت کوین در جهان محسوب می‌شود به میزان 25/1 درصد کاهش یافته است.

تغییر هش‌ریت استخرهای ماینینگ بیت کوین در طول 24 ساعت گذشته
تغییر هش‌ریت استخرهای ماینینگ بیت کوین در طول 24 ساعت گذشته

بر همین اساس، هش‌ریت استخر اف‌تو‌پول(F2Pool) و پولین(Poolin) نیز به ترتیب 8 و 24/99 درصد کاهش یافته است.

داده‌های وب‌سایت بی.تی.سی دات‌کام(BTC.COM) نشان می‌دهد که متوسط هش‌ریت شبکه‌ی بیت کوین در محدوده‌ی 147/82 اگزاهش‌بر ثانیه(EH/s) قرار گرفته است کاهش هش‌ریت شبکه‌ی بیت کوین موجب شده است تا بر اساس داده‌ها برآورد شود که تنظیم سختی استخراج بیت کوین که 3 روز به اجرای آن باقی مانده است مجدداً 5/24 درصد کاهش خواهد یافت.

نظر شما نسبت به کاهش هش‌ریت استخرهای بزرگ استخراج رمزارز که از سختگیری چین بر فعالیت ماینرها تاثیر پذیرفته است، چیست؟ آیا شبکه‌ی بیت کوین پس از جایابی ماینرها در نقاط بهینه برای استخراج این رمزارز بازیابی خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا