اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

رئیس جمهور آمریکا در نشست جی۷ موضع خود را نسبت به رمزارزها مشخص خواهد کرد

مشاور امنیت ملی دولت آمریکا اعلام کرد که رئیس جمهور آمریکا در نشست قدرت‌های اقتصادی جهان(G-7) در رابطه با رمزارزها و استفاده از آن در حملات باج‌افزاری سخنرانی خواهد کرد

نکات برگزیده مطلب
  • در حالی که جوبایدن(Joe Biden)؛ رئیس جمهور آمریکا تاکنون از اظهار نظر مستقیم در رابطه با رمزارزها خودداری کرده است، بنظر می‌رسد که زمان آشکار ساختن موضع‌گیری وی نسبت به این نو‌آوری‌ها فرا رسیده است. مشاور امنیت ملی دولت جو بایدن اعلام کرد که رئیس جمهور آمریکا در نشست سران کشورهای بزرگ اقتصادی یا جی۷(G-7) در رابطه با موضوع رمزارزها و مقابله با حملات باج‌افزارها سخنرانی خواهد کرد.

رئیس جمهور  در نشست جی۷ موضع خود را در برابر رمزارزها اعلام خواهد کرد

جک سالیوان(Jake Sullivan)؛ مشاور امنیت ملی دولت جو بایدن(Joe Biden)؛ رئیس جمهور آمریکا اخیراً اعلام کرده است که بایدن بزودی در رابطه با رمزارزها و نقش این ابزار مالی در حمله به شرکت کولونیال(Colonial Pipeline) که مدیریت شبکه‌ی لوله‌کشی و تامین سوخت بخش بزرگی از ساحل شرقی آمریکا را بر عهده دارد و دیگر حملات سایبری در نشست جی۷(G-7) سخنرانی خواهد کرد.

سالیوان در جلسه‌ی مطبوعاتی کاخ سفید که در روز دوشنبه برگزار شده است، اعلام کرد که مقامات آمریکایی که احتمالاً جو بایدن را نیز شامل می‌شود، تمایل دارند در نشست جی7 به یک برنامه‌ی عملی برای مقابله با حملات باج‌افزارها دست یابند. مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که برنامه‌ی مقابله با باج‌افزارها باید روش افزایش مقاومت در برابر حملات باج‌افزارها، چگونگی به اشتراک‌گذاری اطلاعات با سایر کشورها و چگونگی مواجهه با چالش رمزارزها را شامل گردد.

سالیوان اظهار داشت که رمزارزها در «اساس اجرای تراکنش‌های مرتبط با باج‌افزارها» را تشکیل می‌دهند. وی امنیت سایبری را اولویت سازمان امنیت ملی آمریکا به‌ویژه در مورد زیر ساخت‌های حیاتی این کشور عنوان کرد. اظهارات وی در پی حمله به شرکت کولونیال رخ داده که این شرکت را مجبور به پرداخت باج 4/4 میلیون دلاری به مهاجمان کرده است.

سالیوان با اشاره به بررسی حملات باج افزاری در نشست جی7 اعلام کرد که «این موضوع باید بصورت یک اولویت بررسی شده و به نتیجه برسد.» وی مشکل باج‌افزارها را درجه‌ی متفاوت و جدیدی از تهدید امنیتی توصیف کرد که جهان باید خود را برای مقابله با آن آماده کند.»

بایدن موضع خود را در برابر رمزارزها آشکار خواهد ساخت

بایدن در طول مبارزات انتخاباتی برای پیروزی در برابر دونالد ترامپ از آشکار ساختن موضع‌گیری خود در برابر رمزارزها خودداری کرده و ترجیح داده بود تا در این زمینه سکوت اختیار کند. با این وجود، گزارش شده است که وی در حال بررسی قوانین موجود حوزه‌ی رمزارزها است و ممکن است مقررات جدیدی را برای حفاظت از سرمایه‌گذاران در برابر نوسانات بازار وضع کند.

نشست جی7 از یازدهم تا سیزدهم ژوئن در انگلستان برگزار خواهد شد و حضور در این نشست اولین سفر خارجی بایدن از زمان آغاز ریاست جمهوری وی تاکنون محسوب می‌شود.

بر اساس گزارش کوینیت، معاون مطبوعاتی کاخ سفید نیز اخیراً مبارزه با باج‌افزارها را یکی از اولویت‌های دولت جو بایدن اعلام کرده و از تدوین استراتژی جدید دولت آمریکا برای مبارزه با باج‌افزارها خبر داد.

نظر شما نسبت به سخنرانی احتمالی جو بایدن در رابطه با رمزارزها و نقش این ابزارهای مالی در حملات باج افزارها چیست؟ آیا رئیس جمهور آمریکا در نشست جی۷ کارزار جهانی برای سختگیری در برابر فعالیت‌های رمزارزی را به راه‌خواهد انداخت و یا تنها مقابله با حملات باج افزارها را هدف قرار خواهد داد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا