اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

دولت السالوادور به انتقال و استقرار کسب و کارهای رمزارز در این کشور کمک می‌کند

رئیس جمهور این کشور آمریکای مرکزی وعده‌ی کمک و پشتیبانی دولتی از کارگران و کارفرمایان خارجی حوزه‌ی رمزارز که قصد مهاجرت به ال سالوادور را دارند مطرح کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • چند روز قبل نجیب ابوکیله(Nayib Bukele) رئیس جمهور ۳۹ ساله‌ی کشور السالوادور به صورت علنی از صنعت رمزارزها حمایت کرد و اعلام نمود که یک لایحه برای تعریف بیت کوین به عنوان ارز قانونی در این کشور به مجلس نمایندگان ارائه کرده است. حال با گذشته چند روز وی طی چند پست توییتری از حمایت‌های دولت برای پذیرش و انتقال کسب و کارهای حوزه‌ی رمزارز به این کشور آمریکای لاتین خبر داده است. به گفته‌ی وی سرمایه‌گذاران و کارآفرینان حوزه‌ی رمزارز می‌توانند پس از پذیرش بیت کوین به عنوان ارز در این کشور، از درآمد رمزارزی معاف از مالیات بهره‌مند شوند.

السالوادور مهد رمزارزها

رئیس جمهور کشور السالوادور در تازه‌ترین صحبت‌های خود اعلام نموده کسانی که می‌خواهند از درآمد رمزارزی بدون مالیات بهره‌مند شده و بیت کوین بدون مالیات کسب کنند، می‌توانند از کمک‌های این کشور برای انتقال کسب و کار خود استفاده کنند.

در پست توییتری که روز دوشنبه منتشر شده است، نجیب ابوکیله(Nayib Bukele) رئیس جمهور ۳۹ ساله‌ی کشور السالوادور اعلام نموده که دولت این کشور به استقرار کارگران و کارفرمایان خارجی حوزه‌ی رمزارز در السالوادور کمک خواهد کرد.

این اعلامیه یکی از ده‌ها پست توییتری و سخنرانی‌های نجیب ابوکیله طی چند روز گذشته است؛ این رئیس جمهور جوان اکنون به دلیل حمایت از بیت کوین و تلاش برای تبدیل BTC به یک استاندارد مالی در کشور تحت مدیریت خود شناخته می‌شود.

رئیس جمهور السالوادور چشم لیزری بیت کوین BTC

هفته‌ی گذشته در مراسم معارفه‌ی کنفرانس بیت کوین(Bitcoin 2021 conference) در میامی، وی در یک پیام ویدئویی از پیش ضبط شده به حاضران این رویداد توضیح داد که با ارسال لایحه‌ای به مجلس نمایندگان السالوادور خواستار ایجاد یک چهارچوب قانونی برای رمزارزها و تبدیل BTC‌ به یک ارز قانونی شده است.

درآمد معاف از مالیات

اکنون به عنوان بخشی از تعامل رسانه‌های اجتماعی با چهره‌های معروف حوزه‌ی رمزارز، نجیب ابوکیله این پیشنهاد را مطرح کرده است که هر کسی که می‌خواهد برای فعالیت در حوزه‌ی رمزارز به کشور السالوادور سفر کند، از پشتیبانی و حمایت رسمی دولت برخوردار خواهد بود. وی همچنین توضیح داد که پس از تعریف بیت کوین به عنوان یک ارز قانونی در این کشور، کارفرمایان می‌توانند از درآمد رمزارزی معاف از مالیات برخوردار باشند.

رئیس جمهور السالوادور چشم لیزری بیت کوین BTC
پست توییتری رئیس جمهور السالوادور

وی با حضور در یک پادکسب محلی توضیح داد که «ما در این زمینه]کمک به انتقال و راه‌اندازی کسب و کارهای مبتنی بر صنعت رمزارز[به همه کمک خواهیم کرد».

در یک توییت دیگر، نجیب ابوکیله وعده‌هایی مبنی بر «اقامت دائم فوری برای کارآفرینان حوزه‌ی رمزارز» را مطرح کرده است، اقدامی که باعث جلب توجه‌ی شخصیت‌های شناخته شده‌ای مانند جاستین سان مدیرعامل شرکت ترون و چانگ‌پنگ ژائو مدیرعامل صرافی مبادله‌ی رمزارز بایننس شده است.

آمریکای لاتین از بیت کوین استقبال می‌کند

طبق گزارشات پیشین تیم کوینیت، نیمه‌ی غربی جهان پیش از این نیز شاهد طرح‌های مشابهی بوده است. به عنوان مثال می‌توان به کشور پاراگوئه اشاره کرد که از طرح‌های مختلف برای حمایت از کسب و کارهای مرتبط با حوزه‌ی رمزارز رونمایی کرده است.

وضعیت بازار رمزارز رئیس جمهور آمریکا جو بایدن اثر کانتیلون

یکی از نمایندگان این کشور با استفاده از پلت‌فرم توییتر به عنوان محلی برای تبلیغ برنامه‌های غیر رسمی دولت این کشور اعلام نموده که به زودی یک همکاری در زمینه‌ی رمزارزها با حضور شرکت پی‌پل(PayPal) شکل خواهد گرفت. این صحبت‌های با استقال گرمی از طرف هواداران صنعت رمزارز مواجه شده است.

البته علاوه بر حمایت و پشتیبانی طرفداران صنعت رمزارز در رابطه با رویکرد رئیس جمهور السالوادور، برخی تحلیلگران انتقادات و نگرانی‌هایی را هم مطرح کرده‌اند. به گفته‌ی برخی ساختار سیاسی این کشور بسیار نگران کننده است درحالیکه برخی معتقد‌اند استانداردسازی بیت کوین در این کشور منجر به واکنش‌های بین‌المللی خواهد شد.

با این حال نجیب ابوکیله متعهد شد که در این زمینه فشارهای بین‌المللی را کنار خواهد زد. وی در رابطه با این موضوع هم یک توییت منتشر کرد و گفت «برخی از منابع قدرتمند جهان سعی خواهند کرد که این حرکت تاریخی مرتبط با بیت کوین را به شکست تبدیل کنند».

نظر شما در رابطه با رویکرد رئيس جمهور السالوادور و همچنین پذیرش بیت کوین به عنوان یک ارز قانونی در این کشور چیست؟ آیا پس از این کشور کوچک آمریکای لاتین، سایر دولت‌ها نیز به فکر پذیرش و استقرار کسب و کارهای رمزارزی خواهند افتاد؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا