اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

هدیه‌ی ناچیز دانشگاه ام.آی.تی به دانشجویانش در طول هفت سال ۱۳۰ برابر شد

دانشجویان دانشگاه ام.آی.تی شرکت کننده در طرح «ام.آی.تی بیت کوین(MIT Bitcoin)» تنها با شرکت در نظرسنجی ۰.۳ واحد بیت کوین(معادل ۱۰۰ دلار) دریافت کرده‌اند که امروزه بیش از ۱۰ هزار دلار ارزش دارد

نکات برگزیده مطلب
  • دانشگاه ام.آی.تی در سال ۲۰۱۴ میلادی پروژه‌ای را برای آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان این دانشگاه با رمزارز بیت کوین راه‌اندازی کرده بود و هر دانشجوی شرکت کننده در این طرح ۱۰۰ دلار بیت کوین پاداش دریافت کرده بود که این دارایی هم‌اکنون نزدیک به ۱۱ هزار دلار ارزش دارد. با این وجود، بخش بزرگی از دانشجویان این دانشگاه رمزارزهای ارزشمند خود را از دست داده‌اند.

پروژه‌ی ام.آی.تی بیت کوین

دانشگاه فناوری ام.آی.تی(MIT) در اکتبر 2014 پروژه‌ی «ام.آی.تی بیت کوین(MIT Bitcoin)» را آغاز کرد و در این طرح ابتکاری مجموعاً 500 هزار دلار بیت کوین را برای توزیع در میان دانشجویان مقطع کارشناسی شرکت کننده در این طرح جمع‌آوری کرده بود.

دانشجویان این دانشگاه در ازای تکمیل فُرم نظرسنجی به ارزش 100 دلار(معادل 0.3 واحد) بیت کوین دریافت می‌کردند. جرمی روبین(Jeremy Rubin) و دَن الیتزر(Dan Elitzer) که هدایت این پروژه را بر عهده داشتند، توانستند برای اجرای این طرح 500 هزار دلار از فارق‌التحصیلان این دانشگاه و نمایندگان جامعه‌ی طرفداران بیت کوین جمع‌آوری کنند.

این پروژه با هدف تشویق دانشجویان به آشنایی با دارایی‌های دیجیتالی و تقویت تحقیقات در حوزه‌ی رمزارزها توسط دانشجویان این دانشگاه اجرا شده بود.

تقریباً 3,100 دانشجو از این پیشنهاد استفاده کرده‌اند و پس از پایان اجرای این طرح به ارزش 200 هزار دلار بیت کوین بصورت توزیع نشده باقی مانده بود. با توجه به افزایش شدید قیمت بیت کوین در طول زمان، این دانشگاه به ارزش کنونی 33/8 میلیون دلار بیت کوین را در میان دانشجویان خود توزیع کرده است.

با این وجود، بسیاری از دانشجویان دانشگاه ام.آی.تی بیت کوین‌هایی که به‌دست آورده بودند را همان سال در فروشگاه کتاب دانشگاه ام.آی.تی که از بیت کوین به عنوان روش پرداخت پشتیبانی می‌کرد، برای خرید کتاب‌های درسی، لوازم دانشگاهی و… مورد استفاده قرار داده‌اند.

اغلب دانشجویان بیت کوین‌های ارزشمند خود را از دست داده‌اند

نشریه‌ی بلومبرگ اخیراً با یکی از دانشجویانی مصاحبه کرده که پاداش بیت کوین دریافت شده را نگه‌داری می‌کند. با وجود کاهش ارزش 0.3 بیت کوین از سطح 19,500 دلار در اواسط اوریل به محدوده‌ی  11هزار دلاری، وی تجربه‌ی خود از رمزارزها را «قابل توجه» توصیف کرد:

«اغلب ما فکر می‌کردیم بیت کوین تنها یک سرگرمی است.»

بلومبرگ با سایر فارغ‌التحصیلان دانشگاه ام.آی.تی که در این طرح شرکت کرده بودند نیز  مصاحبه کرد و بسیاری از آن‌ها ابراز تاسف کردند که رمزارزهای دریافت شده را برای خرید مواد غذایی، نوشیدنی، کفش و … خرج کرده‌اند.

کریستین کاتالینی(Christian Catalini)؛ استاد دانشگاه ام.آی.تی که بر پروژه‌ی بیت کوین ام.آی.تی  نظارت داشت، تخمین زده که 10 درصد از شرکت کنندگان طی دو هفته بیت کوین‌های دریافت شده را خرج کرده‌اند، بر همین اساس 25 درصد از آن‌ها تا اواسط سال 2017 میلادی دارایی‌های بدست آمده را خرج کرده‌اند.

تجربه‌ی شکست فروشندگان بیت کوین موجب شده است تا رویکرد سرمایه‌گذاران به نگهداری از بیت کوین‌های خریداری شده تغییر کند.

نظر شما نسبت به پروژه‌ی «ام.آی.تی بیت کوین» چیست؟ آیا طرح خلاقانه‌ی دانشجویان ام.آی.تی اهمیت نگهداری از بیت کوین را در طول زمان نشان می‌دهد؟ اگر شما یکی از دانشجویان شرکت کننده در این طرح بودید آیا از رمزارزهای دریافت شده در طول 7 سال گذشته نگهداری می‌کردید؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

دکمه بازگشت به بالا