اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

رئیس جمهور اسبق آمریکا: بیت‌کوین یک کلاهبرداری بزرگ است

دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق ایالات متحده صنعت دارایی‌های رمزارزی به ویژه BTC را کلاهبرداری و در تضاد منافع دلار توصیف کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق ایالات متحده روز دوشنبه در مصاحبه‌ی مطبوعاتی خود در رابطه با صنعت رمزارزها و بیت کوین اظهار داشت پول واحد اقتصاد جهانی باید دلار ایالات متحده باشد و چیز دیگر. وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به توصیف صنعت رمزارزها به ویژه بیت کوین پرداخت و BTC را یک «کلاهبرداری» عنوان کرد. به گفته‌ی وی شور و هیجان پیرامون بازار رمزارزها باعث تضعیف دلار آمریکا شده و قانون‌گذاران باید یک چهارچوب مقرراتی بسیار سخت برای این صنعت رو به رشد در نظر بگیرند.

صحبت‌های دونالد ترامپ

به گفته‌ی دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق ایالات متحده، رمزارز بیت کوین به نظر می‌رسد که یک «کلاهبرداری» است و سرخوشی‌های پیرامون بزرگ‌ترین رمزارز جهان باعث کاهش قدرت دلار شده است.

وی روز دوشنبه در مصاحبه‌ی مطبوعاتی خود در رابطه با صنعت رمزارزها و بیت کوین اظهار داشت که «واحد پولی اقتصاد جهان باید دلار آمریکا باشد، و من فکر نمی‌کنم که باید دنیایی براساس رمزارز بیت کوین داشته باشیم. از نظر من صنعت رمزارزها باید به شیوه‌ای بسیار بسیار سخت قانون‌گذاری شود. این صنعت باعث کاهش قدرت و اهمیت دلار می‌شود».

خرید بیت کوین ممنوع سوخت شدن سرمایه دولت ایران

این صحبت‌های رئیس جمهور سابق ایالات متحده درحالیست که رمزارز BTC طی چند هفته‌ی گذشته یک روند نزولی قدرتمند را شاهد بوده و از نقطه‌ی ۶۴۸۲۹ دلاری که بالاترین رکورد محسوب می‌شود، تا سطوح ۳۶ هزار دلاری سقوط کرد. هرچند که حتی این رقم باز هم نسبت به ارقام سال گذشته ۲۳ درصد افزایش ارزش را نشان می‌دهد.

در مقابل، شاخص دلار وال استریت ژورنال قرار دارد که طی یک سال گذشته تغییر چندانی نداشته است.

فقط دلار

آقای ترامپ در دوران تصدی خود در کاخ سفید، هم از دلار قدرتمند و هم دلار ضعیف حمایت کرده بود. به گفته‌ی وی زمانی که دلار ضعیف است، خرید کالا از ایالات متحده برای سایر کشورهای جهان بسیار جذاب است. در طول نبرد اقتصادی طولانی مدت دونالت ترامپ با کشور چین، ترامپ اغلب سیستم بانکداری چین را به عدم توزیع یوان و نگهداری این ارز در صندوق‌های خود متهم می‌کرد، زیرا در این حالت صادرات ارزان‌تر خواهد بود.

از طرف دیگر بیت کوین و سایر رمزارزهای موجود در سیستم مالی ایالات متحده همچنان چهارچوب قانونی مشخصی ندارند؛ هرچند که گری گنسلر(Gary Gensler) رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) از صنعت دارایی‌های رمزارزی حمایت کرده و به فکر تنظیم و ایجاد مقررات قابل قبول برای آن است.

طبق گزارشات پیشین تیم کوینیت، آقای گنسلر در جلسه‌ی استماع خود دیدگاه بسیار صمیمانه‌تری نسبت به صنعت رمزارزها داشت و خاطر نشان کرد که «با همکاری کمیسیون SEC قصد دارم نوآوری را ترویج داده و حمایت از سرمایه‌گذاران صنعت رمزارز را تضمین کنم».

نظر شما در رابطه با صحبت‌های رئیس جمهور سابق ایالات متحده چیست؟ چه چیز باعث شده تا او صنعت رمزارزها به ویژه بیت کوین را یک کلاهبرداری توصیف کند؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا