اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

تحلیلگر ارشد جی‌پی‌مورگان: روزهای سخت‌تری برای بیت کوین در راه است

به گفته‌ی تحلیلگران بانک بزرگ جی‌پی‌مورگان(JPMorgan)، روند نزولی بازار بیت کوین همچنان به پایان نرسیده و در ماه‌های آتی شاهد کاهش قیمت هرچه بیشتر BTC خواهیم بود

نکات برگزیده مطلب
  • رمزارز بیت کوین از ابتدای سال جاری تا اواسط ماه می یک روند صعودی قدرتمند را آغاز کرد و توانست به واسطه‌ی آن رکورد جدید ۶۴ هزار دلار برای هر واحد BTC را به ثبت برساند. با این حال، طی چند هفته‌ی گذشته یک روند نزولی قدرتمند در بازار شکل گرفت که باعث شد BTC تقریباً نیمی از ارزش خود را از دست داده به سطوح ۳۰ هزار دلاری باز گردد. علی‌رغم خوش‌بینی کاربران نسبت به پایان روند نزولی و احتمال افزایش قیمت‌ها، تحلیلگران بانک بزرگ جی‌پی‌مورگان از تداوم این روند و احتمال سقوط هرچه بیشتر بیت کوین به سطوح ۲۰ هزار دلاری سخن می‌گویند.

روزهای سخت در راه است

شش هفته‌ی گذشته از بدترین دوران‌های ثبت شده در تاریخچه‌ی بیت کوین بوده است. علی‌رغم اینکه رمزارز بیت کوین تنها ۱۲ سال سن دارد، اما به عنوان ارزشمندترین ارز دیجیتال جهان طی این سال‌ها فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه کرده است.

با این حال، طبق تازه‌ترین گزارشات منتشر شده توسط جی‌پی‌مورگان(JPMorgan)، قیمت بیت کوین که طی چند هفته‌ی گذشته روند نزولی داشته، همچنان به کمینه‌ی خود نرسیده و احتمال سقوط بیشتر پیش از رسیدن به مرحله‌ی تثبیت ارزش وجود دارد.

رمزارز بیت کوین در اواسط ماه آوریل توانست با شروع یک روند صعودی قدرتمند رکورد ۶۴ هزار دلار برای هر واحد BTC را به ثبت برساند. از آن زمان به بعد، این روند صعودی معکوس شده و ذره ذره قیمت بیت کوین کاهش یافت، تاجایی که امروز تقریباً به نصف رسیده است. این روند نزولی بسیار خطرناک‌تر و مراتب بدتر از سقوط قیمت سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ است، سال‌هایی که بدون شک کاربران قدیمی صنعت رمزارز به دلیل عملکرد ضعیف بیت کوین به یاد دارند.

سطح تسلط بیت کوین بر بازار رمزارز رمزارزهای ثانویه bitcoin dominance

نظر تحلیلگر ارشد جی‌پی‌مورگان

به گفته‌ی نیکولاس پانیگیرتزوغلو(Nikolaos Panigirtzoglou) تحلیلگر برجسته‌ی بانک جی‌پی مورگان، امکان سقوط هرچه بیشتر قیمت بیت کوین پیش از رسیدن به مرحله‌ی تثبیت ارزش وجود دارد و روند نزولی به هیچ عنوان پایان نیافته است.

وی در بخشی از گزارش اخیر خود عنوان نموده که «اکنون بعید به نظر می‌رسد که شاهد باشیم این نوسان نسبت به تابستان سال گذشته به سطح دو برابر برسد. بهترین چیزی که می‌توانیم برای میان مدت امیدوار باشیم این است که نسبت نوسان تا پایان سال جاری از حدود شش برابر فعلی به چهار برابر باز گردد».

به گفته‌ی نیکولاس پانیگیرتزوغلو و آنچه در این گزارش توضیح داده شده است، رمزارز بیت کوین که از لحاظ سرمایه‌ی در حال گردش بزرگ‌ترین رمزارز بازار است، در میان مدت بین ۲۴ هزار تا ۳۶ هزار دلار نوسان خواهد داشت. به عبارت دیگر امکان سقوط بیت کوین تا سطوح ۲۴ هزار دلاری وجود دارد.

دلایل این روند نزولی

یکی از دلایل احتمالی که به گفته‌ی محققان بانک جی‌پی مورگان ممکن است باعث سقوط بیشتر ارزش BTC شود، این است که فرآیند خرید بیت کوین توسط سرمایه‌گذاران سازمانی متوقف شده است و آن‌ها از خرید دارایی بیشتر فاصله گرفته‌اند. بنابراین تا زمانی که روند نزولی قیمت بیت کوین(هر چند بسیار کند) اما دارد، سرمایه‌گذاران سازمانی برای جلوگیری از ضرر مالی تمایلی به ورود به بازار نخواهند داشت. در بخشی از گزارشات فوق‌الذکر آمده است:

تردیدی وجود ندارد که پویایی و نوسان شدید بازار طی چند هفته‌ی گذشته باعث ترس و عقب نشینی سرمایه‌گذاران سازمانی برای خرید بیشتر رمزارز به ویژه بیت کوین واتریوم شده است. به نظر ما صرف افایش نوسان بازار به ویژه نسبت به طلا، مانعی برای تصویب و خرید بیشتر توسط موسسات و سرمایه‌گذاران بزرگ است زیرا جذابیت طلای دیجیتال در برابر طلای فیزیکی کاهش یافته است. Nikolaos Panigirtzoglou

براساس این گزارش انتظار می‌رود که نوسان بازار رمزارز تا پایان سال ۲۰۲۱ ادامه داشته باشد و در هفته‌های پایانی سال شاهد بهبود وضعیت کلی بازار باشیم.

خوش‌بینی نسبت به آینده بیت کوین

طبق معمول، متخصصان بازار رمزارز از سرمایه‌گذاران می‌خواهند که نگاه بلند مدت نسبت به این صنعت رو به رشد داشته باشند.

کاهش ارزش سقوط بیت کوین BTC جی‌پی‌مورگان

به عنوان مثال پیتر برانت(Peter Brandt) تحلیلگران و مبادله‌گر بازار رمزارز همچنان نسبت به آینده امیدوار است و اعلام نموده که در شرایط فعلی نقطه‌ی ۲۱ هزار دلاری کمینه‌ی نهایی برای BTC/USD خواهد بود.

نظر شما در رابطه با گزارش بانک جی‌پی‌مورگان و احتمال کاهش هرچه بیشتر قیمت بیت کوین چیست؟ آیا این روند نزولی تا پایان سال ۲۰۲۱ همچنان ادامه خواهد یافت و ما باز هم شاهد حضور بیت کوین در سطوح ۲۰ هزار دلاری خواهیم بود؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا