اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

طفره رفتن از قانونگذاری رمزارزها دیگر ممکن نیست!

رئیس بانک مرکزی سوئد معتقد است که در آینده رویکرد غیرشفاف قانون‌گذاران در برابر رمزارزها تداوم نخواهد یافت و چهارچوب قانونی مشخصی برای استفاده از بیت کوین و دیگر رمزارزها وضع خواهد شد

نکات برگزیده مطلب
  • هم‌اکنون دولت‌های مختلف جهان رویکرد‌های متفاوتی را در برابر فناوری نوظهور رمزارزها در پیش گرفته‌اند و موضع بسیاری از کشورهای در برابر رمزارزها مشخص نیست. استفان انجفیس(Stefan Ingves)؛ رئیس بانک مرکزی سوئد معتقد است که بازار رمزارزها به اندازه‌ای رشد کرده است که دیگر امکان طفره رفتن از وضع مقررات برای بیت کوین و دیگر رمزارزها وجود ندارد.

ایجاد مقررات برای رمزارزها قطعی است

استفان انجفیس(Stefan Ingves)؛ رئیس بانک مرکزی سوئد در مصاحبه‌ی اخیر خود اعلام کرد که بنظر نمی‌رسد شرایط کنونی که در آن قوانین و مقررات مشخصی برای بیت کوین و دیگر رمزارزها وجود ندارد در آینده نیز ادامه یابد.

وی اظهار داشت:

زمانی که یک ابزار به اندازه‌ی کافی رشد کرد، موضوعاتی همانند منافع مصرف کنندگان و بحث پولشویی باید درنظر گرفته شود بنابراین دلایل مناسبی برای اعمال قوانین و مقررات برای استفاده از بیت کوین و دیگر رمزارزها وجود دارد. Stefan Ingves

آسا لیندهاگن(Asa Lindhagen)؛ وزیر بازارهای مالی سوئد اعلام کرد که دولت این کشور قبلا وضع استانداردهای سختگیرانه‌تر برای فعالیت صرافی‌ها را آغاز کرده است و آن را فرآیندی توصیف کرد که انجام آن در سطح بین‌المللی پیگیری می‌شود.

وی ریسک پولشویی با استفاده از رمزارزها را با عبارت «موضوع بسیار مهم» توصیف کرد. بر اساس اظهارات وزیر بازارهای مالی سوئد سایر کشورها ریسک گسترش رمزارزها را درک کرده و بررسی بهترین روش قانون‌گذاری رمزارزها را آغاز کرده‌اند.

رویکرد کشورهای مختلف جهان در برابر بیت کوین و رمزارزها

کشورهای مختلف رویکرد‌های متفاوتی را در برابر رمزارزها در پیش گرفته‌اند. استرالیا از فناوری رمزارزها به خوبی استقبال کرده است. جین هام(Jane Hume)؛ وزیر خدمات مالی استرالیا اخیراً اعلام کرد که دولت استرالیا مانع توسعه‌ی رمزارزها نخواهد شد. وی اظهار داشت:

من می‌خواهم در رابطه با رمزارزها شفا‌ف‌سازی کنم: رمزارزها مُد زودگذر نیستند. رمزرازها نوعی کلاس دارایی هستند که اهمیت آن‌ها در طول زمان افزایش می‌یابد. Jane Hume

هام ماه گذشته اظهار داشت: «اگر قصد سرمایه‌گذاری بر روی دوج کوین را دارید، من مانع شما نمی‌شوم. فرصت‌ها و مسئولیت‌های فردی دو روی یک سکه هستند.»

صنعت رمزارزها در کانادا نیز با رویکرد منطقی دولت این کشور مواجه شده است. در ماه آوریل چهار صندوق قابل معامله در بورس(ETF) مبتنی بر بیت کوین و چهار صندوق ای.تی.اف اتریوم در کانادا راه‌اندازی شده است. بر اساس گزارش کوینیت، نخستی وزیر سابق کانادا اعلام کرد که از بیت کوین می‌توان به عنوان جایگزین دلار آمریکا استفاده کرد.

در مقابل چین رویکرد سختگیرانه‌ای را نسبت به بازار مبادلات رمزارز اتخاذ کرده است. چین به دلیل نگرانی از خروج سرمایه با استفاده از رمزارزها مبادلات رمزارز را ممنوع اعلام کرده و همچنین موسسات مالی را از ارائه‌ی خدمات مبتنی بر رمزارز منع کرده است.

نظر شما نسبت به اظهارات اخیر رئیس بانک مرکزی سوئد در رابطه با قانون‌گذاری رمزارزها چیست؟ آیا قوانین اعمال شده بر روی مبادلات رمزارز پایدار خواهند بود؟ آیا سیستم‌های متمرکز دولت‌های جهان قادر خواهند بود برای سیستم غیرمتمرکز رمزارزها که بر پایه‌ی خرد جمعی و منافع عام راه‌اندازی شده‌اند، تصمیم‌گیری کنند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا