اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

سرکوب صنعت رمزارزها در چین منجر به سقوط هش‌ریت شبکه‌ی بیت کوین شد

مقامات بانکی و قانون‌گذاری دولت چین از مدت‌های قبل سیاست‌های سرکوب صنعت استخراج رمزارز را در پیش گرفته‌اند، رویکردی که منجر به مهاجرت فارم‌های بزرگ و سقوط هش‌ریت بیت کوین شد

نکات برگزیده مطلب
  • دولت چین از مدت‌ها در راستای بهبود جایگاه یوان دیجیتال، یک رویکرد ضد صنعت رمزارز به ویژه بیت کوین را اتخاذ نموده و ارائه‌ی هرگونه خدمات بانکی به سرمایه‌گذاران و فعالان این حوزه را ممنوع اعلام کرده است. این درحالیست که به دلیل کاهش بارندگی در سال جای، نیروگاه‌های برق آبی استان سیچوان نیز توزیع انرژی به فارم‌های استخراج رمزارز را بسیار محدود کرده و اغلب تمایلی به همکاری با آن‌ها ندارند. این عوامل اکنون دست به دست هم داده‌اند تا فارم‌های بزرگ چین کسب و کار خود را تعطیل کرده و به فکر مهاجرت باشند؛ روندی که باعث سقوط ۱۶ درصدی هش‌ریت شبکه‌ی بیت کوین شده است.

شبکه‌ی بیت کوین سخت‌تر شد

سختی استخراج بیت کوین حدود نیمه شب روز یک‌شنبه دچار کاهش قابل توجهی شد، زیرا نرخ هش‌ریت این شبکه‌ی رمزارزی محبوب به دلیل سرکوب‌های دولت چین و رویکرد ضد رمزارز مقامات این کشور طی چند روز گذشته تاثیر چشم‌گیری بر تداوم فعالیت قانونی فارم‌های بزرگ داشته است.

داده‌های بر روی زنجیره‌ای حاکی از آن است که سختی استخراج شبکه‌ی بیت کوین به ۲۱/۰۵ تریلیون در ارتفاع بلاک ۶۸۶۴۴۰ تنظیم مجدد شده است که یک افت ۱۶ درصدی نسبت به بالاترین رکورد ثبت شده در تاریخ ۱۳ام می می‌باشد.

در حقیقت، میانگین زمان مورد نیاز برای تولید بلاک‌های جدید بیت کوین در حال حاضر چیزی حدود ۱۱/۸ دقیقه است.

شبکه‌ی بیت کوین Bitcoin BTC

این افزایش چشم‌گیر میانگین زمان تولید بلاک نسبت به زمان تولید ۱۰ دقیقه‌ای در نظر گرفته شده برای شبکه حدود ۱۸ افزایش به شمار می‌آید، این بدان معناست که در چهارچوب زمانی ۱۳ می تا ۲۱ام می متوسط هش‌ریت به نقطه‌ای حدود ۱۴۷ اگزاهش بر ثانیه(EH/s) سقوط کرده است.

دولت چین عامل اصلی

به دنبال اظهارات شورای دولتی چین در روز جمعه‌ی هفته گذشته، میانگین نرخ هش‌ریت هفت روزه‌ی شبکه‌ی بیت کوین در حوالی نقطه‌ی ۱۵۰ اگزاهش نسبتاً ثابت باقی ماند.

همانطور که قبلاً گزارش شده است، قدرت محاسباتی شبکه‌ی بیت کوین در تاریخ ۱۳ام می به چند دلیل اصلی کاهش چشم‌گیر یافت.

سختی شبکه هش‌ریت بیت کوین استخراج رمزارز
نمودار تغییرات هش‌ریت شبکه‌ی بیت کوین طی ۱۸۰ روز گذشته تا به امروز

درحالیکه تعداد قابل توجهی از ماینرهای بزرگ چین روند مهاجرت از استان‌های شمال چین به سمت مراکز برق آبی استان سیچوان را آغاز کردند، نیروگاه‌های فعال در این استان به دلیل تاخیر در بارندگی به دلیل گرمای سال جاری، سطح ارائه‌ی انرژی به صنایع پر مصرف از جمله صنعت استخراج رمزارز را بسیار محدود کرده و تعداد قابل توجهی از نیروگاه‌ها دیگر تمایلی به همکاری با ماینرها ندارند. در نتیجه‌ی این مشکل، تقاضا برای دریافت برق در میان مردم افزایش چشم‌گیر یافته و دولت چین اکنون به دنبال اولویت‌بندی این نوع انرژی است.

استان سیچوان نقطه‌ی متمرکز کننده‌ی هش‌ریت بیت کوین

حال با سیاست‌گذاری‌های جدید دولت نسبت به صنعت رمزارز، باید منتظر ماند و دید که مقامات استان سیچوان در رابطه با سیگنال‌ها و رویکرد دولت در زمینه‌ی سرکوب صنعت استخراج رمزارز از خود چه واکنشی نشان می‌دهند.

مقامات سیچوان در روزهای آینده قرار است یک سمینار آنلاین برگزار کرده و تاثیرات ممنوع اعلام کردن صنعت استخراج رمزارز بر روی اقتصاد نیروگاه‌های برق آبی را مورد بررسی قرار دهد.

در عین حال، تعداد زیادی از فارم‌های بزرگ چین به دنبال بهره‌گیری از ظرفیت‌های خارج از کشور هستند و اکنون در حال آماده‌سازی کسب و کار خود برای انتقال به دنیای غرب به ویژه کانادا می‌باشند.

نظر شما در رابطه با تغییر ناگهانی سیاست‌های دولت چین و همچنین تاثیر منفی آن بر کسب و کار استخراج BTC چیست؟ آیا به زودی شاهد مهاجرت ماینرهای چینی به کشورهای غربی و افول چین در زمینه‌ی تمرکز هش‌ریت خواهیم بود؟ 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا