اخبار داخلیاخبار و مقالات

معاون توسعه مدیریت و منابع استان سمنان: برق این استان صرف تولید ارز دیجیتال غیرمجاز می‌شد

به گفته‌ی فاطمه منصوری نزدیک به ۱۵ مگاوات برق استان سمنان تا پیش از کشف فارم‌های غیرمجاز استخراج رمزارز، به صورت غیرقانونی برای ماینینگ مورد استفاده قرار می‌گرفت

نکات برگزیده مطلب
  • فاطمه منصوری معاون توسعه مدیریت و منابع استان سمنان امروز در نشست بررسی وضعیت پایداری و مدیریت مصرف انرژی اظهار داشت که بخش قابل توجهی از برق این استان صرف استخراج رمزارز به صورت غیرمجاز شده است. به گفته‌ی وی بر اساس گزارش‌های ارائه شده، نزدیک به ۱۵ مگاوات برق استان، از سوی ماینرهای کشفی برای تولید رمزارز به صورت غیرمجاز مصرف می‌شد.

برق ماینینگ

فاطمه منصوری معاون توسعه مدیریت و منابع استان سمنان روز یکشنبه در نشست بررسی وضعیت پایداری و مدیریت مصرف انرژی در استان سمنان در سالن یادگار امام(ره) استانداری اعلام کرد که دستگاه‌های ماینر کشف شده از فارم‌هی غیرمجاز به هیچ وجه نباید برگردانده شوند.

به گفته‌ی وی «همه مسئولان استان سمنان بر این نکته اتفاق نظر دارند که باید برنامه‌ی جامع و درستی برای اعمال خاموشی‌های با برنامه درنظر داشت».

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار سمنان همچنین اظهار داشت که «بر اساس گزارش‌های ارائه شده، نزدیک به ۱۵ مگاوات برق استان، از سوی ماینرهای کشفی برای تولید رمزارز به صورت غیرمجاز مصرف می‌شد».

برق اصفهان قطعی ماینینگ چینی‌ها توانیر

منصوری همچنین بیان کرد که «در خصوص تغییر ساعت کار ادارات استان سمنان، پیگیری‌های لازم انجام شود و فرمانداری‌ها موضوع ساعت کار و خارج کردن سامانه‌های سرمایشی و روشنایی را به صورت ویژه رصد کنند تا دستگاه‌های اجرایی در بحث مدیریت انرژی پیشگام باشند».

این مقام مسئول همچنین متذکر شد که پاداش بهره‌وری ناشی از مدیریت مصرف انرژی بهتر است به دستگاه‌های اجرایی برگردانده شود تا بتوانند از این بودجه به منظور تهیه‌ی صفحه‌های خورشیدی استفاده کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار سمنان با تاکید بر خرید ژنراتور و مولد برق از سوی دستگاه‌های اجرایی استان گفت «استاندار تاکید دارد تا برنامه‌ی زمانبندی خاموشی‌های احتمالی به مردم و صنایع ارائه شود تا توان برنامه‌ریزی از سوی آنان فراهم باشد.

پیش‌بینی تداوم قطعی برق تا نیمه‌ی شهریور

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار داشت که  پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که احتمالاً تا ۱۵ شهریور به صورت جسته‌گریخته درگیر موضوع کمبود و خاموشی‌های ناشی از آن هستیم.‌

علیرضا شریفی نژاد با اشاره به اینکه این جلسه در شرایط اضطراری مدیریت بار در سطح مشترکان جزئی و عمده برگزار شد، توضیح داد که «مشکل کمبود و قطعی برق مربوط به کل کشور است و تنها محدود به استان سمنان نیست. مدیران حوزه‌ی انرژی باید برنامه‌ای جامع ارائه کنند تا ضمن بررسی ابعاد مختلف آن بتوان به توافقی جامع دست یافت، آنچه مشخص است در صورت امکان باید برنامه جامع و زمانبندی منظم برای خاموشی‌ها وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه باید برای اعمال خاموشی‌های با برنامه زمان درست تعریف شود، گفت:

مدیران حوزه‌ی انرژی باید گروه‌بندی مناطق جهت قطع احتمالی برق و آب، اعلام زمان اعمال محدودیت و اطلاع‌رسانی برنامه خاموشی‌ها را از طریق اپلیکیشن برق اعلام کنند. علیرضا شریفی نژاد

نیازمند برنامه‌ریزی هستیم

شریفی نژاد افزود «باید نقاط قرمز و حساس شهرها جهت جلوگیری از قطع برق در این اماکن مشخص و اعلام شود، سمنان استانی صنعتی است و باید برنامه‌ی منظم خاموشی‌های صنایع جهت تمهید مقدمات و بروز کمترین خسارات به مردم و صنایع اعلام شود».‌

وی با بیان اینکه باید هدف‌گذاری اعمال خاموشی برق به صورت دقیق و حساب شده انجام شود توضیح داد که «در بحث آب هم باید جلوتر از برنامه‌ی کشوری حرکت کنیم و برنامه‌ریزی شود تا گروه بندی لازم را همراه با جدول زمانبندی سازمان‌دهی شده اطلاع رسانی کنیم».

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان یادآور شد «قطع بی‌مورد جریان برق به هیچ وجه در برنامه‌ی کاری هیچ دستگاهی نیست، بلکه هدف این است تا با رعایت حداکثری منافع مردم، جامعه دچار کمترین تبعات از خاموشی ها باشد».

نظر شما در رابطه با صحبت‌های معاون توسعه مدیریت و منابع استان سمنان چیست؟ آیا واقعاً ماینرهای غیرمجاز این استان معادل ۱۵ مگاوات برق مصرف می‌کردند؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا